PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

Konkurs z okazji odzyskania niepodległości.


Z okazji 100letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nauczyciele języków obcych zorganizowali konkurs pt." A NIECHAJ NARODOWIE WŻDY POSTRONNI ZNAJĄ, IŻ POLACY SWOJE ŚWIĘTO MAJĄ! ". Zadaniem uczniów było wykonanie materiału wizualno-tekstowego informującego obcokrajowców o setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i zachętę na odwiedzenie naszego kraju. Dziękujemy każdemu kto wziął udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom Wojtkowi, Ani i Gabrieli.

Obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole

Polacy, od 1795 roku przez cały okres zaborów, próbowali „wybić się na niepodległość ”. Po 123 latach niewoli ,w 1918 roku powstała Polska niepodległa. Dzisiaj , sto lat po tamtych wydarzeniach, żyjemy w wolnym państwie, ale wciąż musimy pamiętać o tych wszystkich, którzy poświęcili swoje życie, aby tak mogło się stać. Dlatego bierzemy udział w różnych inicjatywach związanych z rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wiktoria Kalarus - uczennica klasy III B otrzymała wyróżnienie w konkursie „Samorządowa Niepodległa””, który był organizowany przez Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. oraz Biuro Poseł Katarzyny Osos we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego. Wydarzenie odbyło się w ramach samorządowych obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości . Aby wziąć udział , należało napisać piosenkę, pieśń patriotyczną lub wiersz. Wiktoria napisała i zaprezentowała piękną piosenkę „Drogi do Niepodległości”.
5.11.18r. odebrała nagrodę podczas Sejmiku Młodzieżowego w Zielonej Górze, a także wykonała swoją piosenkę „na żywo”. Wykonanie Wiktorii wywołało ogromne wzruszenie wśród słuchaczy i zostało nagrodzone burzą oklasków.

Gratulacje dla Wiktorii i oczywiście
życzenia dalszych sukcesów na scenie!!!


Martyna Cyrko - uczennica klasy I A również otrzymała wyróżnienie w konkursie „Wielcy Polacy i ich wkład w światowe dziedzictwo humanizmu. Postaci wielkich Polaków-patronów 2018 roku. Patriotyzm wczoraj i dziś”. Konkurs organizowany był przez Ośrodek Debaty Międzynarodowej. Martyna napisała piękną pracę poświęconą Irenie Sendlerowej., za którą odebrała nagrodę14.11.18 r. podczas konferencji naukowej” Polonia Mater Nostra Est” w Bibliotece Wojewódzkiej .
Gratulacje!

Sebastian Nowak –uczeń klasy I A zdobył tytuł finalisty w Wojewódzkim Tematycznym Konkursie Historycznym” Wielcy Polacy-Twórcy Niepodległości”. Sebastian przeszedł przez trzy etapy :szkolny, rejonowy (trzeci wynik w województwie) i etap wojewódzki (niestety zabrakło mu tylko czterech punktów do tytułu laureata). Uczeń wykazał się naprawdę ogromną wiedzą.

Jeszcze raz gratuluję wszystkim uczestnikom konkursów ,a także dziękuję za zaangażowanie.
Dorota Szymankiewicz

Bieg Niepodległości


Dnia 7 listopada 2018r. uczniowie III LO startowali w biegu niepodległościowym na dystansie 1918m + 100m. W imprezie organizowanej przez Wyższą Szkołę Biznesu startowało prawie 100 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nasze liceum godnie reprezentowali:

1. Tomasz Franczak – 3b
2. Mateusz Budkowski – 3a
3. Jakub Nowak – 2a
4. Wojciech Kłos – 2a
5. Eryk Nawrocki – 2b
6. Kacper Kucharski – 1b
7. Mateusz Solarczyk – 1b
8. Kamila Krajewska – 3b
9. Weronika Sypniewska – 3b

Najwyżej sklasyfikowany uczeń III LO to Tomasz Franczak, który zajął wysokie - V miejsce.
Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe koszulki, czapeczki oraz medale. Po biegu na uczestników czekała również przepyszna grochówka.

Adam Pryliński


Bieg Niepodległości (obejrzyj)


Finał Konkursu Pieśni Patriotycznej
W naszej szkole został zorganizowany V już Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. 08.11.18r. odbył się pierwszy etap, w którym wyróżnione zostały trzy najlepsze wykonania. 14.11.18r. podczas uroczystego apelu klasy te zaprezentowały swoje piosenki przed publicznością.

Jury w składzie : Pan Dyrektor Janusz Hwozdyk, Pan Dyrektor Zbigniew Prędkiewicz, Pani Iwona Pogonowska - oceniło występy biorąc pod uwagę ogólne wrażenia artystyczne, zaangażowanie klasy, zaprezentowane stroje…

Największy aplauz zdobyli uczniowie klasy II A liceum wykonując piosenkę ”Przybyli ułani” i to oni zdobyli pierwsze miejsce. Pięknie wykonane zostały kolejne wyróżnione piosenki klasy: I A liceum i III B gimnazjum. Na zwycięzców czekała słodka nagroda-pyszne cukierki i pamiątkowy dyplom.
Towarzyszący konkursowi montaż słowno-muzyczny poświęcony Niepodległej został wykonany przez uczniów klas IA,IB i IIB.

„Gwoździem programu ”był wzruszający występ Wiktorii Kalarus, która zaprezentowała nagrodzoną w konkursie” Samorządowa Niepodległa” piosenkę- „Drogi do Niepodległości”.
Na koniec wszyscy uczniowie i nauczyciele wspólnie, przy akompaniamencie Michała Dąbrowskiego ,zaśpiewali Rotę. To był bardzo wzruszający moment…
W czwartek na długiej przerwie , przy „oczku”, można było posłuchać piosenek patriotycznych w wykonaniu naszej muzykującej grupy.
Każdego roku obserwujemy coraz większe zaangażowanie uczniów. Mamy nadzieję, że w z okazji kolejnej rocznicy ,będziemy mogli przeżywać podobne piękne chwile.

Dziękuję
Dorota Szymankiewicz


Finał Konkursu Pieśni Patriotycznej 14.11.18r. (obejrzyj)

Filmowa Gra Miejska 2018


Dnia 9 listopada w naszej szkole kilku uczniów III LO zorganizowało Filmową Grę Miejską. W skład organizatorów należą: Wanessa Kotwica, Jakub Szandała, Wiktoria Rzepecka, Patrycja Tomczak, Jakub Nowak, Aleksandra Roszko, Monika Błaszczyk, Natalia Nikadon, Dawid Szandała, Julia Żołędziejewska, Julia Kłosek, Kornelia Lipka, Aleksandra Rączkowiak, Klaudia Tokarska. Za makijaże odpowiedzialna była absolwentka naszego liceum – Kaja Czajowska. A zdjęcia zrobione były przez niezawodną Joannę Jasion. Warto podkreślić, że uczniowie sami zorganizowali tę grę. Nie potrzebowali żadnej pomocy. Może niewielkiej w kwestii bezpieczeństwa, Panów Dyrektorów.

Zabawa rozpoczęła się i zakończyła w naszej szkolnej auli. Weronika Filipiak i Karolina Kozioł, wprowadziły nas w świat „czarnych charakterów”, bowiem pod takim hasłem odbyła się tegoroczna zabawa.

Co roku Filmowa Gra Miejska odbywała się na terenie Gorzowa, ale tym razem, by dodać klimatu uczestnikom przenieśliśmy się do starej, opuszczonej szkoły. (niegdyś było to nasze gimnazjum) Każda klasa wyłoniła piątkę reprezentantów, którzy mierzyli się w przeróżnych konkurencjach. Od rozwiązywania krzyżówki, po odgadywaniu cytatów, przez kręcenie filmu, aż po ćwiczenia sprawnościowe. Uczestnicy rywalizowali również w „kartach przeciwko ludzkości” oraz przejść przez Escape Room z prawdziwego zdarzenia. Po zaliczeniu stacji grupa otrzymywała tzw. "kamień nieskończoności". Zwyciężyła klasa 3a, tuż za nią klasa 3b. Podczas gry miejskiej bawili się nie tylko uczestnicy, ale i organizatorzy, dla których była to „frajda”. Każdy z nich musiał się ucharakteryzować i przebrać za postać, którą odgrywali. Mieliśmy Loki'ego i Hele, Pennywise'a, Jigsaw'a. Na swojej stacji urzędowała również dwójka - Joker&Harley Quinn. Mamy nadzieję, że tradycja, by w naszej szkole była nadal organizowana gra miejska nie zagasła!

Jakub Szandała 3A
Fot. Joanna Jasion 3A

Obejrzyj


Profesorki 2018


Dnia 12.10.2018 r. odbyła się siódma edycja gali „Profesorki” z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie liceum wzięli udział w tajnym głosowaniu typując swoich faworytów w 6 kategoriach:
-Śmieszek roku
-Kosa roku
-Filozof roku
-Mistrz stylu
-Dusza Towarzystwa
-Nauczyciel roku

Jak dobrze wiemy nauczyciele dostają statuetki, które są robione specjalnie dla nich na miano prawdziwych Oscarów. Stąd nazywamy je „Nauczycielskimi Oscarami”.

Gala ta była niezwykle emocjonująca. Dla niektórych nauczycieli okazała się szczęśliwa. Oto zwycięzcy danych kategorii:
Śmieszek roku – Pani Magdalena Lalko
Kosa Roku – Pan Damian Bąkowski
Filozof roku – Pan Damian Bąkowski
Mistrz stylu – Pani Anna Czarnecka
Dusza Towarzystwa - Pani Magdalena Steblecka-Jankowska
Nauczyciel roku – Pani Magdalena Steblecka-Jankowska

Zwycięzcom gratulujemy i do zobaczenia za rok!

Na zakończenie gali głos zabrał przewodniczący rady uczniów Jakub Szandała, który musiał zrezygnować ze swojej funkcji. Swoją rolę powierzył swojemu młodszemu następcy, Bartkowi Wrzoskowi, który został wybrany na drodze wyborów szkolnych. Jakubowi dziękujemy za niezwykłe zaangażowanie w życie szkoły, a Bartkowi życzymy powodzenia.

Jakub Szandała 3A

Fot. Joanna Jasion 3A

Obejrzyj Profesorki 2018

Otrzęsiny 2018


W pierwszy piątek października w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, organizowane przez klasę ll a. Cofnęliśmy się do lat 80., gdzie tematem przewodnim była muzyka i moda. Adepci lll LO z zauważalnym zaangażowaniem walczyli o zwycięstwo, które również w tym roku przypadło klasie l a. Komisja złożona z Dyrekcji szkoły oraz reprezentanta organizatorów Wojciecha Kłosa wręczyła zwycięskiej klasie dyplom i zaszczyt przygotowania otrzęsin w przyszłym roku. Gratulujemy!

Otrzęsiny 2018 (obejrzyj)


Wygenerowano w sekund: 0.01
831,386 Unikalnych wizyt