PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

Otrzęsiny 2018


W pierwszy piątek października w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, organizowane przez klasę ll a. Cofnęliśmy się do lat 80., gdzie tematem przewodnim była muzyka i moda. Adepci lll LO z zauważalnym zaangażowaniem walczyli o zwycięstwo, które również w tym roku przypadło klasie l a. Komisja złożona z Dyrekcji szkoły oraz reprezentanta organizatorów Wojciecha Kłosa wręczyła zwycięskiej klasie dyplom i zaszczyt przygotowania otrzęsin w przyszłym roku. Gratulujemy!

Otrzęsiny 2018 (obejrzyj)


Europejski Dzień Języków


Dnia 26 września b.r. w naszej szkole klasy pierwsze i drugie LO celebrowały Europejski Dzień Języków. W konkursie zorganizowanym przez nauczycieli języków obcych udział wzięło ponad 80 osób. Uczniowie zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi języków obcych używanych w Unii Europejskiej.

Klasyfikacja:

Klasy pierwsze
1 miejsce Sebastian N. 3kr
2 miejsce Michał K. 1kr
3 miejsce Kacper K. 3kr
4 miejsce Miłosz D. 2kr
5 miejsce Ewelina 2kr

Klasy drugie
1 miejsce Snowix 2kr
2 miejsce Bartek W. 1kr
3 miejsce Gosia 2kr
4 miejsce Agata K. 2kr
5 miejsce Natalia 2kr

Po zakończeniu quizu nauczycielki i uczniowie podzielili się doświadczeniami n.t. metod przyswajania języków obcych, a zwycięzcy otrzymali drobne upominki ufundowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz nauczycielki.

Herbatka dla Absolwenta

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego.Uroczyste zakończenie roku szkolnego III LO 2017/2018 odbędzie się 22.06.2018r. - godz.9.00.
Serdecznie zapraszamy rodziców oraz uczniów.Zwykły Niezwykły Człowiek - Arkadiusz DeraMoi Drodzy,
Kolejnym gościem w cyklu „Zwykły Niezwykły Człowiek” był pan Arkadiusz Dera. Człowiek, który wcielił w życie swe marzenia i mam nadzieję, że zaszczepił w nas chęć spełniania swych dużych i małych marzeń…że zachęcił nas do podróżowania, poznawania ludzi, miejsc.

W podróż p.Dera wyruszył wraz ze swoim synem, Sebastianem. Podróż trwała 44dni. Dookoła świata z małym podręcznym plecakiem. Arek l.43 i Sebastian l.13… ponad 44 tys. km, 56 godz. lotu, 4 kontynenty i 2 marzenia. SPEŁNIONE marzenia. ;-)

Termin i miejsca docelowe: od 10 lutego do 22 marca 2016r.
Gorzów - Berlin - Oslo – Bangkok - Phuket – Singapur - Sydney - Gold Coast - Uluru – Honolulu - Los Angeles - Parki Narodowe i Las Vegas – Londyn - Berlin – Gorzów.

Swoje perypetie Panowie opisywali na bieżąco poprzez swe konto na FB „Syn i Tata w podróży dookoła świata” oraz poprzez bloga: ojciecisyn.blox.pl

Ogromnie dziękujemy panu Arkowi za podzielenie się z nami swymi przeżyciami, doświadczeniami.
A Was zapraszam do podróżowania. Podróże kształcą.

Pozdrawiam,
Anna Czarnecka

Zwykły Niezwykły Człowiek - Arkadiusz Dera (obejrzyj)

Dni Nauki w III LO


W ostatnim tygodniu odbywały się w naszej szkole Dni Nauki, organizowane przez p. Jolantę Kulej oraz p. Annę Czarnecką, będące wstępem do Dnia Otwartego w III LO.

Gościliśmy w swoich progach p. Szymona Suskiego, pracownika Laboratorium Mikroskopii Elektronowej w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego Polskiej Akademii Nauk, który zaznajomił nas w powyższą instytucją.

Na warsztatach fizyczno-chemicznych pracowaliśmy z młodzieżą z Gimnazjum nr 3 oraz z Gimnazjum w Santoku. Uczniowie pracowali m.in. z pompą próżniową, tworzyli piasek kinetyczny, chemiczną lokomotywę, przedstawiali zjawisko dyfuzji, roztwór. Byli też autorami podstawowych obwodów elektrycznych oraz mierzyli się z grami planszowymi z chemii oraz kołem fortuny z fizyki.

Zwieńczeniem naszych zmagań z nauką były Pokazy Szalonego Profesora, czyli warsztaty doświadczalne z ciekłym azotem, baaardzo niskimi i bardzo wysokimi temperaturami, a także z metanem. Wszystko to w towarzystwie uczniów z SP 17 oraz Gimnazjum nr 3.

Były to bardzo pracowite i owocne dni, które wprowadziły nas do Dnia Otwartego w III LO.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną pracę i zabawę. Do zobaczenia w przyszłym roku. ;-)


Dzień Nauki w III LO (obejrzyj)Wygenerowano w sekund: 0.01
812,017 Unikalnych wizyt