PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

Let's Podcast!
Let's Podcast!(obejrzyj)

Wizyta uczniów w Sądzie Okręgowym.W dniu 17.05.2024 uczniowie kl. IG oraz IIIC uczestniczyli w rozprawie sądowej prowadzonej przez sędziego Kamila Jarockiego w Sądzie Okręgowym w Gorzowie Wlkp. Uczniowie mieli również możliwość poznać bliżej zawód sędziego podczas spotkania z sędzią Marcinem Szulcem.


ENERGIA WIATRU I SŁOŃCAEnergia wiatru i słońca. Film powstał w wyniku realizacji projektu "Ekopracownia OZE" po wizycie uczniów III LO na farmie fotowoltaicznej i wiatrakowej.


ENERGIA WIATRU I SŁOŃCA(obejrzyj)
Wirtualna strzelnica.20 maja uczniowie klasy 1A spróbowali swoich sił na wirtualnej strzelnicy znajdującej się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie Wlkp.

Na zajęciach omówiono zasady strzelectwa, budowy, posługiwania się bronią oraz bezpieczeństwo na strzelnicy. Uczestnicy przećwiczyli też odpowiednią postawę, poznali zasady celowania czy wymianę magazynków. Każdy uczeń miał możliwość oddania kilkudziesięciu strzałów.

Wiele emocji budziło strzelanie z broni do tarczy oraz ruchomego celu, podczas którego można było sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie.

Wirtualna strzelnica(obejrzyj)


The Importance of Being ErnestW tym półroczu realizujemy projekt " The Importance of Being Ernest" na temat Oscara Wilda i jego bardzo zabawnej sztuki teatralnej o tym właśnie tytule.

Jest to projekt eTwinning, w który zaangażowane są jeszcze 2 szkoły- z Francji i Chorwacji.
Dzięki nabytej wiedzy i analizie tekstu, uczniowie przetworzyli sztukę teatralną i zamienili ją na komiks.

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025.Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych odbywa się za pomocą elektronicznego naboru, który dostępny jest na stronie Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, w zakładce E-urząd/Edukacja/ Nabór do szkół ponadpodstawowych
Link


HARMONOGRAM REKRUTACJI na rok szkolny 2024/2025HARMONOGRAM(pobierz)


OFERTA EDUKACYJNA:ZASADY REKRUTACJI:1. Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego na rok szkolny 2024/2025
Link

2. Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, ustalony przez Lubuskiego Kuratora Oświaty uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2024/2025
Link


Kontakt:

Koordynator ds. rekrutacji: Anna Malarek
tel. 667 659 204
e-mail: zso3@edu.gorzow.pl

KrakĂłw 2024r.Kraków, dzięki bogatej historii oraz kulturowym skarbnicom jest doskonałym miejscem na wycieczkę szkolną. Dlatego w dniach 24-26.04 wybraliśmy się w zespole dwóch klas 1b i 1c wraz z wychowawcami i opiekunami do tego pięknego miasta i okolic. Pierwszego dnia po długiej podróży dotarliśmy do pierwszego z miejsc, które zwiedziliśmy czyli Muzeum w Auschwitz- Birkenau. Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii byłego niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Edukacja w autentycznej przestrzeni poobozowej daje możliwość refleksji i dyskusji na wiele uniwersalnych tematów, ważnych w procesie edukacji obywatelskiej. Kolejne dni to zwiedzanie miasta KRAKOWA , w tym jego serca czyli Rynku Głównego.Otoczony zabytkowymi kamienicami i majestatycznymi budowlami Krakowski Rynek Główny to jeden z najpiękniejszych rynków w Europie. W Krakowie zwiedziliśmy też m.in. Kościół Mariacki, Katedrę Wawelską byliśmy też w Muzeum Armii Krajowej. Ostatniego dnia oddaliśmy się całodniowej zabawie w Energylandii.
To był czas niezapomnianych wrażeń.KrakĂłw 2024r.(obejrzyj)


PoĹźegnanie maturzystĂłw 2024r.
PoĹźegnanie maturzystĂłw 2024r. - fotorelacja(obejrzyj)
Wycieczka do Hiszpanii.Od 22-30 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy 2b, 2d i 2e przebywali na wycieczce w Hiszpanii.

Dni spędzone w Hiszpanii były obfite w nowe doświadczenia i wiedzę na temat hiszpańskich artystów, miejscowej architektury i tradycji panujących w katalońskiej kulturze.

Podczas pobytu zwiedzaliśmy urokliwe zakątki Barcelony oraz malownicze Tossa de Mar. Nie zabrakło także aktywności, takich jak pływanie na kajakach i spacerowanie po malowniczych klifach. To z pewnością był niezapomniany czas pełen nowych doświadczeń!

Hiszpania(obejrzyj)


GNIEZNO - BISKUPIN - TORUŃW dniach 23-24 kwietnia odbyła się wycieczka uczniów klas 4 - 7 SP do Gniezna, Biskupina i Torunia. Celem wycieczki było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego.
Pierwszym punktem było odwiedzenie pierwszej stolicy Polski - Gniezna. Zwiedziliśmy Katedrę, słuchaliśmy historii o życiu i śmierci św. Wojciecha i zobaczyliśmy trumnę, w której są złożone jego relikwie. Zobaczyliśmy Drzwi Gnieźnieńskie, będące unikatowym zabytkiem sztuki romańskiej w Polsce. Następnie ruszyliśmy do Biskupina, osady łużyckiej sprzed 2700 lat. Zobaczyliśmy rekonstrukcję grodu biskupińskiego, dowiedzieliśmy się jak wyglądało życie w chacie, czym zajmował się mincerz i jak powstawały denary Bolesława Chrobrego. Ostatnim punktem wycieczki był Toruń. Podziwialiśmy najcenniejsze zabytki tego miasta: Rynek Staromiejski, Krzywą Wieżę, Bramę Mostową, pomnik Flisaka otoczony żabami w formie fontanny, ruiny zamku krzyżackiego, Dom Kopernika, Ratusz. W Muzeum Piernika poznaliśmy rytuały związane z wypiekiem piernika , własnoręcznie przygotowaliśmy ciasto a potem mogliśmy upiec toruńskie specjały. W Domu Legend poznaliśmy i braliśmy udział w przedstawieniach związanych z legendami toruńskimi.
Wycieczka przyniosła dużo radości, rozwinęła naszą wiedzę, a wielu z nas umożliwiła przebywanie w miejscach które do tej pory znaliśmy tylko z podręczników do historii. Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni miłych wspomnień wróciliśmy do Gorzowa.

Toruń(obejrzyj)


MOVIE MAKERSW tym roku szkolnym realizujemy projekt eTwinning "MOVIE MAKERS".
W ścisłej współpracy z uczniami i nauczycielami z Włoch i Hiszpanii kręcimy filmy, do których wcześniej napisaliśmy scenariusze.


Wygenerowano w sekund: 0.01
3,250,245 Unikalnych wizyt