Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
PATRON SZKOŁY
MISJA SZKOŁY
MODEL ABSOLWENTA
20 LAT III LO (1989-2009)
REKRUTACJA 2024/25
EKOPRACOWNIA OZE
Konkurs OZE
Kalendarz roku szkolnego
MATURA
PODRĘCZNIKI
PEDAGOG SZKOLNY
BIBLIOTEKA
GODZINY DZWONKÓW
GALERIA
Podstawowe dokumenty
MATEMATYKA
ARCHIWUM NEWSÓW
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Konsultacje dla rodziców
Rada Rodziców
SZAFERADA 2025
Pielęgniarka
ZFŚS
Polityka prywatności
Deklaracja dostępności
WDŻ
PATRON SZKOŁY
MISJA SZKOŁY
MODEL ABSOLWENTA
20 LAT III LO (1989-2009)
REKRUTACJA 2024/25
EKOPRACOWNIA OZE
Konkurs OZE
Kalendarz roku szkolnego
MATURA
PODRĘCZNIKI
PEDAGOG SZKOLNY
BIBLIOTEKA
GODZINY DZWONKÓW
GALERIA
Podstawowe dokumenty
MATEMATYKA
ARCHIWUM NEWSÓW
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Konsultacje dla rodziców
Rada Rodziców
SZAFERADA 2025
Pielęgniarka
ZFŚS
Polityka prywatności
Deklaracja dostępności
WDŻ
Download
Dzień Wolontariusza
Z okazji Międzynarodowego 🫶Dnia Wolontariusza 🫶 chcielibyśmy przekazać podziękowania od księdza proboszcza parafii przy ulicy Chodkiewicza za 💪OGROMNE💪 zaangażowanie wszystkim biorącym udział w corocznej akcji charytatywnej "Podaruj innym radosne święta"🥰🎁🧑🎄🎄
Obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole.
Jak co roku w listopadzie wracamy pamięcią do ważnych wydarzeń z początków XX w. i przywołujemy postaci , które kroczyły różnymi drogami do wspólnego celu- odzyskania niepodległości przez Polskę.
W ramach cyklu szkolnego konkursu „Ojcowie niepodległości” w tym roku zajmowaliśmy się życiem i działalnością Wincentego Witosa. Największą wiedzę na ten temat zaprezentowali:
1.miejsce- Kacper Serafiński z klasy 2g
2.miejsce-Nikola Prządka z klasy 3e
3.miejsce-Urszula Glura z klasy 3e
Uczniowie mogli się również zmierzyć w konkursie „Upadek Rzeczpospolitej i dążenia do niepodległości” .Tutaj oprócz wiedzy liczył się też refleks, ponieważ konkurs był w formule 1 z 10. Najwyższe wyniki osiągnęli:
1.miejsce Nikodem Jednoróg- klasa 2a
2.miejsce Oliwer Marciniak -2a i Ksawery Chojnowski-3f
Zwycięzcy obu konkursów wykazali się dużą wiedzą –otrzymali nagrody książkowe (fundusze pozyskane z projektu-Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa) oraz dodatkowe punkty z historii.
Uczniowie mogli się również zaprezentować w konkursie plastycznym „Ojcowie niepodległości”. Powstały piękne prace wykonane przez Maję Jasińską-2g, Lenę Kaplukiewicz-3e, Julię Szyniec-2g, Amelię Skrzecz-2e, Marię Kraciuk -2f i Amelię Szander -2f.
Dziewczyny wykazały się talentem plastycznym i również otrzymały punkty dodatkowe z historii.
Klasy 1-3 przygotowywały plakaty prezentujące kandydatów na „Polkę/Polaka wszech czasów”, a następnie uczniowie brali udział w głosowaniu na postać ,która zasługuje na ten tytuł. Najwięcej głosów –po 43% -uzyskały dwie kobiety: Maria Skłodowska -Curie i Emilia Plater. Kolejne miejsca: Jerzy Owsiak-36%, Józef Piłsudski-25%, Adam Małysz-22%, Adam Mickiewicz-11% i Mikołaj Kopernik-7%.
Nasi uczniowie wzięli również udział w konkursie organizowanym przez Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. ”Krzyżówka Niepodległościowa 2024”. W gronie laureatów jest Agata Piotrowska z klasy 3a. Gratulacje!
Wszystkim, którzy wykazali zaangażowanie bardzo dziękujemy i już zapraszamy do udziału w następnym roku.
Anna Luftman i Dorota Szymankiewicz
Obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole.(obejrzyj)
Szkolny Konkurs o Marii Skłodowskiej- Curie.
Dnia 7 listopada, w rocznicę urodzin słynnej Polki, w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu o Marii Skłodowskiej- Curie. Uczniowie rywalizowali w konkursie plastycznym oraz pisali test z życia i działalności uczonej. Dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom (Karolina Kujawa, Sylwia Wrzosek oraz Maja Jasinska), którzy otrzymali drobne upominki z samego Muzeum Marii Skłodowskiej- Curie w Warszawie.
Szkolny Konkurs o Marii Skłodowskiej- Curie.(obejrzyj)
Olimpiada Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju.
Uczniowie naszej szkoły: Kaja Suska, Kamila Khisamutdzinava, Jakub Weselski, Wiktoria Barczak, Patrycja Zarakowska. Zakwalifikowali się do kolejnego etapu Olimpiady Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju. Gratulujemy!!!
PROJEKT eTWINNING "FORESTS"
PROJEKT eTWINNING "FORESTS"
W ramach projektu eTwinning "FORESTS" klasa 2 f razem ze Szkołą Podstawową im. Leśników Polskich z Jenińca wzięła udział w sadzeniu lasu w Nadleśnictwie Bogdaniec.
Po zakończonej pracy zostaliśmy wspaniale ugoszczeni przez pracowników Nadleśnictwa, którzy przekazali uczniom interesujące fakty dotyczące hodowli lasu i zaoferowali swoją pomoc przy realizacji projektu.
M. Brodzińska
PROJEKT eTWINNING "FORESTS"(obejrzyj)
Spotkanie z panią Beatą Lechnio
25.10.2024r. uczniowie klas IIf i IIIe byli na niezwykłym spotkaniu z panią Beatą Lechnio, siostrzenicą Zbigniewa Herberta. Wysłuchaliśmy niezwykłych w ciekawy sposób opowiedzianych historii z życia poety, a nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o książkę pani Lechnio z dedykacją od niej. Dziękujemy.
Spotkanie z panią Beatą Lechnio(obejrzyj)
Przygoda z "Panem Tadeuszem".
Plastynarium w Guben
Dnia 16.10.2024 klasa 3b oraz 3c uczestniczyły wycieczce do Plastynarium w Guben.
Plastynarium w Guben(obejrzyj)
Pasja-Motywacja-Odwaga - podziękowanie.
Teatr rewiowy.
Spotkanie w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta w Gorzowie Wielkopolskim z Jackiem Łapińskim.
W godzinach popołudniowych w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie Jacka Łapińskiego z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Gorzowie Wielkopolskim. Dotyczyło ono pasji czytania, która to powinna stać się jedynym nałogiem, jakiemu młodzież mogłaby ulegać. Prowadzący warsztat w interesujący sposób zachęcił młodych ludzi do współpracy, zapraszając ją tym samym do świata literatury. Trener przedstawił liczne argumenty, podkreślając, że codzienne dwudziestominutowe czytanie książek pozytywnie wpływa na rozwój słownictwa oraz kształtowanie wyobraźni.