PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

Kiermasz Świąteczny

MUSICAL ALICJA W KRAINIE CZARÓW"Alicja w Krainie Czarów" to jedna z najbardziej znanych i chętnie czytanych książek dla dzieci - pełna niezwykłych postaci, zdarzeń i oryginalnego humoru.
To fascynująca opowieść o rezolutnej dziewczynce, która trafia do krainy, gdzie wszystko "stoi na głowie" i potrafi rozruszać nawet najbardziej leniwą wyobraźnię. Uczniowie Szkoły Podstawowej i klasy 1f Liceum, wybrali się do filharmonii na musical i razem z Alicją, Białym Królikiem, Szalonym Kapelusznikiem, srogą Królową Kier, śledzili jak to w baśni bywa - odwieczną walkę dobra ze złem.
W spektaklu wystąpiły uczennice klasy 1f Malwina Głębicka i Oliwia Trembo.
Gratulacje dla dziewcząt.

MUSICAL ALICJA W KRAINIE CZARÓW (obejrzyj)

Szkolny Konkurs o Marii Skłodowskiej – CurieDnia 7.11 w kolejną rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej- Curie w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs o uczonej. Uczniowie jak co roku mieli okazję napisać test sprawdzający wiedzę z życia
i działalności Marii Skłodowskiej – Curie oraz wykonać jej portret .Portrety mogły być wykonywane w różnych technikach oraz rozmiarach ( były prace haftowane, szkice, malowane farbami na kartkach i na płótnie a nawet w wersji elektronicznej). Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie dziękuję i gratuluję.

Uczniowie otrzymali dyplomy, dodatkowe punkty z chemii oraz drobne upominki z Muzeum Marii Skłodowskiej- Curie .
Test (klasy 1)
1. Karolina Kujawa 1b
2. Liwia Kulej 1b
3. Agnieszka Pikuła 1b

Test (klasy 2,3 i 4)
1. Kornelia Płaza 3b
2. Izabela Stefaniak 3b, Julia Pisarek 3d
3. Fabian Jurski 3a, Julia Pawluk 3b

Portret
1. Klaudia Świrska 2C
2. Karolina Kujawa 1b, Maria Szlachta 3c
3. Maja Jasińska 1b

Wyjątkową ozdobą Konkursu są prace wykonane przez uczennicę Karolinę Burak z klasy 3c. W ciągu trzech lat zebrała się mała kolekcja obrazów malowanych przez uczennicę na płótnie. Każdy z obrazów wykonany jest w innej formule.


Szkolny Konkurs o Marii Skłodowskiej – Curie (obejrzyj)


Kiermasz na rzecz bezdomnych psówMoi Drodzy!

W najbliższy poniedziałek (04.12.2023r.) odbędzie się przedświąteczny kiermasz na rzecz bezdomnych psów i kotów z gorzowskiego schroniska, podczas którego będzie można kupić pyyyyszne ciasta, desery i inne smakołyki oraz zaopatrzyć się w świąteczne ozdoby i dekoracje :) Jeśli ktoś ma ochotę dołożyć coś od siebie na kiermasz (ciasto, pierniki, stroiki i inne) zapraszamy do organizatorów. Głównym organizatorem kiermaszu jest Pani Anna Bujanowska (wf) i klasa 7a, Pani Mirela Ruszczak (wf) oraz Samorząd Uczniowski SP 7, którego opiekunkami są Panie Małgorzata Pawlak (wf) i Anna Bielawska (j.ang.). Kiermasz będziesz na przerwach po 3,4 i 5 lekcji.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!


Tematyczny piątek 08.12.23r.W ostatni piątek rozpoczął się cykl Tematycznych Piątków organizowanych przez Samorząd Szkolny LO dla uczniów LO i SP.

Tematem przewodnim była PIŻAMA.

Tematem kolejnego Tematycznego Piątku są postacie z filmów, seriali i kreskówek!

Liczymy na to, że na korytarzach szkolnych pojawią się takie postacie jak: Księżniczka Leia, Boba Fett, Luke Skywalker, Yoda, Batman, Shrek, Spider-man, czy inni bohaterowie z kultowych filmów jak: Ojciec Chrzestny, Obcy, Piraci z Karaibów, Indiana Jones. To tylko przykłady, liczymy na waszą kreatywność.

Termin kolejnego "Tematycznego Piątku" - 8 grudnia 2023r.

Tematyczny piątek - piżama. (obejrzyj)
Święto DziękczynieniaKlasa 3D wzięła udział w projekcie związanym ze tematem Święta Dziękczynienia. Nauczyciel z Chorwacji stworzył książkę, w której uczniowie z naszej szkoły, z Grecji i Chorwacji napisali, za co są wdzięczni.
Miłej lektury.

Święto Dziękczynienia


Dzień Pluszowego Misia.Dnia 23 listopada w naszej szkole odbył się misiowy turniej z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. W rozgrywkach uczestniczyły klasy IIIA, IVA i VA Szkoły Podstawowej.Zabawa była przednia.Uczniowie oceniani byli w różnych konkurencjach - ze znajomości sławnych misiów, książek i filmów o nich. Mierzony był największy i najmniejszy miś.Jury oceniło plakaty i wiedzę uczniów na temat pluszaków. Gospodarze klas odebrali pamiątkowe dyplomy.
Kolejne spotkanie z miśkiem już za rok.


Dzień Pluszowego Misia.(obejrzyj)

Konkurs ekologiczny.
Uczniowie III LO zajęli 2 miejsce w miejskim konkursie ekologicznym.Michał, zaproszenie!

Sara James odwiedziła III LO - fotorelacja cz.2.Sara James odwiedziła III LO - cz.2.(obejrzyj)Szkolny Koncert Pieśni Patriotycznej.W tym roku mija 105. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Tradycyjnie już z tej okazji w naszej szkole odbył się Szkolny Koncert Pieśni Patriotycznej. Klasy I-III liceum prezentowały wybrane przez siebie utwory.

Śpiew i muzyka towarzyszy ludziom od zawsze: w chwilach radosnych, a także w momentach dramatycznych. Polska pieśń jednoczyła, stawała się zawołaniem bojowym, rozpalała miłość do Ojczyzny. Jest zwierciadłem naszej ponad tysiącletniej historii. Dzisiaj te pieśni wywołują wzruszenie i przywołują w pamięci całe pokolenia Polaków , którzy poświęcili swoje życie za wolność.

10 listopada o godzinie 11.11 dla upamiętnienia Niepodległej wspólnie zaśpiewaliśmy: Jeszcze Polska nie zginęła…

Uczniowie liceum wzięli również udział w szkolnym konkursie ”Ojcowie niepodległości- Ignacy Jan Paderewski”. Największą wiedzą wykazali się:
1. miejsce- Joanna Kucharska 4a,
2. miejsce-Małgorzata Janasz 2f i Fabian Jurski 3a,
3. miejsce- Zuzanna Żmijak 4b

Osoby, które osiągnęły najwyższe wyniki w quizie „ Państwo polskie w latach 1918-1926” :
1.Fabian Jurski 3a
2.Oliwer Marciniak 1a
3. Ksawery Chojnowski 2f
Gratulujemy zwycięzcom!

Przy okazji Święta Niepodległości, ciągłych wojen ,których jesteśmy świadkami (Ukraina, Strefa Gazy…) uświadamiamy sobie jak kruchy jest pokój na świecie oraz że wolność nie została nam dana raz na zawsze. Musimy pielęgnować te wartości każdego dnia.
D.SZ, A.L

Szkolny Koncert Pieśni Patriotycznej.(obejrzyj)


Wygenerowano w sekund: 0.01
3,006,611 Unikalnych wizyt