PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

Realizujemy Projekt Partnerski

Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzowa Wlkp.

Materiał informacyjny - przeczytaj

Plakat - zobacz

Prezentacja Projektu - zobacz

Regulamin Projektu - przeczytaj
Poznań Laboratorium Wyobraźni 16.03.2017r.(obejrzyj)

Szczecin Eureka 15.03.2017r.(obejrzyj)

Warsztaty przyrodnicze w Gorzowskim Ośrodku Technologicznym w Stanowicach 12.04.2017r.(obejrzyj)

Warsztaty przyrodnicze w Gorzowskim Ośrodku Technologicznym w Stanowicach


Dnia 12.04.2017 o godzinie 11:45 uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Szafera wraz z Panią Iwoną Pacześną pojechali na warsztaty przyrodnicze do laboratorium badawczego Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego w Stanowicach. Zajęcia realizowane były w ramach projektu europejskiego “Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzowa”.

Po przyjeździe na miejsce czekał na nas ciepły i smaczny obiad. Następnie po posiłku udaliśmy się do szatni, aby zostawić swoje rzeczy i ubrać fartuchy do pracy. Przed 13:00 zaczęły się zajęcia. Uczniowie mieli dobrać się w pary i wykonać 3 doświadczenia biologiczne, a mianowicie:
-wykrywanie skrobi w materiale roślinnym za pomocą mikroskopu
-wykrywanie lipidów w komórkach roślinnych za pomocą mikroskopu
-izolacja DNA z owocu kiwi

Na początku panie pracujące w laboratorium przeczytały zasady BHP pracowni GOT w Stanowicach.
Potem w trakcie zajęć były przedstawiane prezentacje multimedialne dotyczące wiedzy z zakresu genetyki. Młodzież z uwagą słuchała i pilnie wykonywała ćwiczenia. Po godzinie 14 grupa miała 15 minutową przerwę wynikającą z oczekiwania na roztwór w doświadczeniu trzecim. To doświadczenie było dość pracochłonne, ale zarazem najbardziej efektowne, gdyż udało nam się wyizolować DNA z owocu kiwi. W kartach pracy zapisywaliśmy nasze spostrzeżenia. Po skończonych zajęciach podziękowaliśmy prowadzącym paniom za zajęcia warsztatowe, wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie, a następnie udaliśmy się w drogę powrotną. Podczas podróży dużo rozmawialiśmy o tym, co właśnie zobaczyliśmy. Uczestnicy wyjazdu byli zadowoleni z poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności laboratoryjnych z przyrody.

Michalina Środecka , Agata Rusin 3c III LO


Warsztaty przyrodnicze w Gorzowskim Ośrodku Technologicznym w Stanowicach 12.04.2017r.(obejrzyj)Dzień otwarty!

Języki po godzinach.


We wtorek 04 kwietnia odbyła się II edycja projektu „ Języki po godzinach” zorganizowanego przez uczniów i Zespół Nauczycieli Języków Obcych. Podczas tego wydarzenia można było skosztować przekąsek z krajów angielsko-, niemiecko- i włoskojęzycznych takich jak brownies, cantucci, biscotti amaretti, cupcakes mit Sahnehaubchen, grissini czy chocolate chip cookies. Nauczyliśmy się jakich błędów nie popełniać za granicą oraz sprawdzić wiedzę w quizach kulturowych na wesoło. Spotkaniu towarzyszyły wspaniałe występy artystyczne w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Dziękujemy zaangażowanym uczniom i zapraszamy za rok.

Języki po godzinach 04.04.2017r.(obejrzyj)


1000 drzew na minutę.


W nawiązaniu do długoletniej tradycji Święta Lasu, podczas którego w sposób szczególny zwracamy uwagę na znaczenie lasów w życiu społeczeństwa, w tym roku Nadleśnictwo Lubniewice zorganizowało akcję sadzenia lasu, które odbyło się 31 marca 2017 roku na terenie Leśnictwa Rudnica. Wycieczka została zorganizowana przez Panię Ewę Szymońską i Panią Iwonę Pacześną przy współpracy z leśniczym Leśnictwa Rudnica Panem Arturem Jagielskim. W akcji wzięła udział cała klasa II B z 3 Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wielkopolskim.

Celem projektu jest skupienie prowadzonych przez poszczególne nadleśnictwa wydarzeń związanych z sadzeniem drzew z udziałem lokalnych społeczności pod jednym, wspólnym hasłem „1000 drzew na minutę”. To hasło wynika z prostego przeliczenia liczby 500 mln drzew sadzonych rocznie przez Lasy Państwowe na liczbę minut mieszczących się w ciągu całego roku. Ma to na celu uświadomienie szerszej społeczności tego, że nikt w Polsce nie sadzi więcej drzew, niż Lasy Państwowe.

Uczniowie pod okiem Służby Leśnej oraz nauczycieli posadzili łącznie około 4 tys. sosen, czyli rodzimego gatunku drzew. Mogli też zdobyć ciekawe informacje na temat działalności Lasów Państwowych w Polsce od Pani inżynier nadzoru Jolanty Żuraw. Po ukończeniu sadzenia zostało zorganizowane ognisko, przy którym uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu Pana Nadleśniczego Zbigniewa Ługowicza na temat roli lasu w ekosystemie. Na obsadzonej powierzchni (oddział 47i) została postawiona pamiątkowa tabliczka z danymi założonej uprawy. Przedsięwzięcie zakończyło się około godziny 13:15.

Miła rodzinna atmosfera, wspaniała organizacja, wizyta przedstawicieli Nadleśnictwa Lubniewice oraz Służby Leśnej, słodki poczęstunek, słoneczna aura, pozwoliły na przyczynienie się młodzieży III LO do szczytnej idei posadzenia „1000 drzew na minutę”.

Paulina Jagielska 2b III LO1000 drzew na minutę 31.03.2017r.(obejrzyj)


Wycieczka w ramach projektu.


Minionego czwartku (16 marca br.) grupy przyrodnicze z gimnazjum i liceum miały okazję na chwilę oderwać się od szkoły i wybrać się do Laboratorium Wyobraźni PPNT w Poznaniu. Tam uczestnicy rzucili bliżej okiem na świat przedmiotów ścisłych. Poznali drugie, chemiczne oblicze rzeczy codziennego użytku, odkryli fizyczny sekret zegara czy huśtawki oraz zmierzyli się z matematycznymi zagadkami. Uczniowie nie ukrywali zadowolenia i chętnie brali udział w doświadczeniach. Z uśmiechami na twarzach wsiedli do autokaru i wrócili do Gorzowa, zabierając ze sobą nie tylko nowy zasób wiedzy, ale również pozytywne wrażenia oraz satysfakcję z miło spędzonego czasu.

Wycieczka edukacyjna została dofinansowana ze środków Unijnych w ramach projektu: “Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzowa”.

Julia Kłosek


Poznań Laboratorium Wyobraźni 16.03.2017r.(obejrzyj)

Szczecin Eureka 15.03.2017r.(obejrzyj)


PUSZMUN 2017Wygenerowano w sekund: 0.02
646,879 Unikalnych wizyt