PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

Maraton Pisania Listów - 13-14 grudnia 2008

OGŁOSZENIA SEKRETARIATU
Maraton Pisania Listów - 13-14 grudnia 2008
To może być najważniejszy list w Twoim życiu!

Przyłączamy się do akcji protestacyjnej Amnesty International. W sobotę 13 grudnia każdy z Was może zabrać głos w obronie praw człowieka. Podaruj swój czas i weź udział w Maratonie Pisania Listów!

Maraton Pisania Listów wymyśliło warszawskie środowisko Amnesty International w 2001 roku. Z okazji Dnia Praw Człowieka (10 grudnia) cała organizacja jednoczy się wokół najbardziej tradycyjnej formy protestu: pisania listów. To wydarzenie, w którym ręcznie pisane, indywidualne dowody niezgody na łamanie praw człowieka są najważniejsze.

Z każdym rokiem rośnie liczba osób, które decydują się na spędzenie w taki sposób jednego z grudniowych weekendów. Rośnie więc ilość listów - podczas ostatniej edycji na świecie napisanych zostało około 160 tysięcy listów w 35 krajach, w tym 41 864 w Polsce.

Udział w akcji brało wiele znanych osób, w tym byłych więźniów sumienia. ,,Dowody solidarności z prześladowanymi są cały czas potrzebne. W rozmaitych miejscach na Ziemi władze łamią prawa człowieka. Czuję się zobowiązany protestować zawsze, gdy o takich przypadkach się dowiem. To nieprawda, że mój jeden głos nic nie znaczy. Razem z tysiącami innych jest słyszalny." - napisał Jacek Kuroń przed Maratonem w 2003 roku, podczas którego domagał się uwolnienia tybetańskiego mnicha.

Wszystkie historie osób, których bronimy w tym roku swoimi listami znajdują się na stronie http://maratonamnesty.blox.pl/html.


Bądźmy razem! Do zobaczenia na Maratonie!
Amnesty International jest niezależnym ruchem o światowym zasięgu, broniącym praw człowieka. Jej członkowie od 1961 r. aktywnie działają na rzecz uwolnienia więźniów sumienia, czyli osób bezprawnie więzionych za pokojowe głoszenie poglądów oraz domagają się uczciwych i szybkich procesów dla więźniów politycznych. Organizacja kategorycznie sprzeciwia się stosowaniu tortur i kary śmierci oraz pozasądowym egzekucjom i ,,zaginięciom". W uznaniu jej zasług dla przestrzegania praw człowieka na świecie, w 1977 roku Amnesty International została uhonorowana Pokojową Nagrodą Nobla.

www.amnesty.org.pl

Zredagowano na podstawie informacji Rzecznika Prasowego Stowarzyszenia Amnesty International Polska


Wygenerowano w sekund: 0.00
2,793,309 Unikalnych wizyt