PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

Dzień otwarty!

Języki po godzinach.


We wtorek 04 kwietnia odbyła się II edycja projektu „ Języki po godzinach” zorganizowanego przez uczniów i Zespół Nauczycieli Języków Obcych. Podczas tego wydarzenia można było skosztować przekąsek z krajów angielsko-, niemiecko- i włoskojęzycznych takich jak brownies, cantucci, biscotti amaretti, cupcakes mit Sahnehaubchen, grissini czy chocolate chip cookies. Nauczyliśmy się jakich błędów nie popełniać za granicą oraz sprawdzić wiedzę w quizach kulturowych na wesoło. Spotkaniu towarzyszyły wspaniałe występy artystyczne w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Dziękujemy zaangażowanym uczniom i zapraszamy za rok.

Języki po godzinach 04.04.2017r.(obejrzyj)


1000 drzew na minutę.


W nawiązaniu do długoletniej tradycji Święta Lasu, podczas którego w sposób szczególny zwracamy uwagę na znaczenie lasów w życiu społeczeństwa, w tym roku Nadleśnictwo Lubniewice zorganizowało akcję sadzenia lasu, które odbyło się 31 marca 2017 roku na terenie Leśnictwa Rudnica. Wycieczka została zorganizowana przez Panię Ewę Szymońską i Panią Iwonę Pacześną przy współpracy z leśniczym Leśnictwa Rudnica Panem Arturem Jagielskim. W akcji wzięła udział cała klasa II B z 3 Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wielkopolskim.

Celem projektu jest skupienie prowadzonych przez poszczególne nadleśnictwa wydarzeń związanych z sadzeniem drzew z udziałem lokalnych społeczności pod jednym, wspólnym hasłem „1000 drzew na minutę”. To hasło wynika z prostego przeliczenia liczby 500 mln drzew sadzonych rocznie przez Lasy Państwowe na liczbę minut mieszczących się w ciągu całego roku. Ma to na celu uświadomienie szerszej społeczności tego, że nikt w Polsce nie sadzi więcej drzew, niż Lasy Państwowe.

Uczniowie pod okiem Służby Leśnej oraz nauczycieli posadzili łącznie około 4 tys. sosen, czyli rodzimego gatunku drzew. Mogli też zdobyć ciekawe informacje na temat działalności Lasów Państwowych w Polsce od Pani inżynier nadzoru Jolanty Żuraw. Po ukończeniu sadzenia zostało zorganizowane ognisko, przy którym uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu Pana Nadleśniczego Zbigniewa Ługowicza na temat roli lasu w ekosystemie. Na obsadzonej powierzchni (oddział 47i) została postawiona pamiątkowa tabliczka z danymi założonej uprawy. Przedsięwzięcie zakończyło się około godziny 13:15.

Miła rodzinna atmosfera, wspaniała organizacja, wizyta przedstawicieli Nadleśnictwa Lubniewice oraz Służby Leśnej, słodki poczęstunek, słoneczna aura, pozwoliły na przyczynienie się młodzieży III LO do szczytnej idei posadzenia „1000 drzew na minutę”.

Paulina Jagielska 2b III LO1000 drzew na minutę 31.03.2017r.(obejrzyj)


Wycieczka w ramach projektu.


Minionego czwartku (16 marca br.) grupy przyrodnicze z gimnazjum i liceum miały okazję na chwilę oderwać się od szkoły i wybrać się do Laboratorium Wyobraźni PPNT w Poznaniu. Tam uczestnicy rzucili bliżej okiem na świat przedmiotów ścisłych. Poznali drugie, chemiczne oblicze rzeczy codziennego użytku, odkryli fizyczny sekret zegara czy huśtawki oraz zmierzyli się z matematycznymi zagadkami. Uczniowie nie ukrywali zadowolenia i chętnie brali udział w doświadczeniach. Z uśmiechami na twarzach wsiedli do autokaru i wrócili do Gorzowa, zabierając ze sobą nie tylko nowy zasób wiedzy, ale również pozytywne wrażenia oraz satysfakcję z miło spędzonego czasu.

Wycieczka edukacyjna została dofinansowana ze środków Unijnych w ramach projektu: “Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzowa”.

Julia Kłosek


Poznań Laboratorium Wyobraźni 16.03.2017r.(obejrzyj)

Szczecin Eureka 15.03.2017r.(obejrzyj)


PUSZMUN 2017Przy Warszawskiej dzieje się coś niebywałego - tak o nas piszą!


Nasze działania filmowe doceniają dziennikarze-przeczytaj!

TRÓJKA FILM PROJEKTTRÓJKA FILM PROJEKT to warsztaty filmowe towarzyszące projektowi Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzowa Wlkp., prowadzone w Pracowni Filmoteki Szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3. Uczestnikami są uczniowie gimnazjum i liceum, którzy biorą udział w zajęciach teoretycznych z wiedzy o filmie oraz praktycznych, związanych z realizacją i montażem krótkich etiud filmowych (fabuły, dokumentu lub animacji). Każdy uczeń ma szansę stać się aktorem, scenarzystą, reżyserem, operatorem czy scenografem.
Młodzi filmowcy organizują również wieczór filmowy w Pracowni Filmoteki Szkolnej, podczas którego odbywa się projekcja wybranego przez uczniów filmu oraz panel dyskusyjny. Ponadto projektują plakat filmowy, korzystając z ciekawych narzędzi oraz aplikacji internetowych oraz przygotowują prezentację multimedialną o środkach filmowych zastosowanych w danym obrazie. Aby nawiązać do problemu, który pokazuje film zapraszają gościa specjalnego – eksperta z wybranej dziedziny, który prowadzi dyskusję z młodymi widzami po seansie.
Doskonałą okazją do poszerzenia horyzontów młodych filmowców Trójki są spotkania z „Wędrującymi Filmoznawcami Filmoteki Szkolnej”, którzy przyjeżdżają do naszej szkoły i prowadzą warsztaty w ramach programu Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Podczas spotkań młodzież aktywnie angażuje się w twórcze działanie poznając tajniki sztuki filmowej. Zajęcia projektowe rozwijają postawy twórcze, pasje filmowe i fotograficzne. Pobudzają kreatywność, wrażliwość oraz wyobraźnię.
W wyjątkowych spotkaniach z filmoznawcami uczestniczą również zaproszeni uczniowie ze szkół ponadpodstawowych oraz nauczyciele z sieci pasjonatów edukacji filmowej w Gorzowie Wlkp.

Liderka Filmoteki Szkolnej, Małgorzata Miszczak
Informacja na lokalnej stronie Gorzowa i na gorzow.com

Wygenerowano w sekund: 0.02
716,687 Unikalnych wizyt