PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

Przerwa na czytanie.


Dnia 11 maja 2017 roku o godz.9.40 uczniowie gimnazjum i liceum wzięli udział w II lubuskiej edycji "Przerwa na czytanie". Akcja czytelnicza bicia rekordu w czytaniu na przerwie była organizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Celem przeprowadzonej akcji była zachęta do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. W akcji udział wzięło 129 uczniów, którym serdecznie dziękujemy. Bibliotekarze - Barbara Śmierciak i Iwona Hyra.II lubuska edycja "Przerwa na czytanie"(obejrzyj)


Dzień otwarty 2017r.


Dnia 22 kwietnia w szkole odbył się dzień otwarty zorganizowany dla gimnazjalistów. Głównym organizatorem była Pani Jolanta Kulej, której z chęcią w przygotowaniach pomagali uczniowie. Robili oni różne dekoracje, szykowali gabinety oraz oprowadzali młodszych kolegów po naszej szkole. Oczywiście nie zabrakło w tym dniu części artystycznej, którą przygotowali nam Maciej Chmiel oraz Wanessa Kotwica. Następnie głos przejął dyrektor szkoły Janusz Hwozdyk, a zaraz po nim obejrzeliśmy prezentacje na temat naszego liceum. Zgromadzeni goście podzieleni na dwie grupy zostali oprowadzeni po szkole. W klasach czekały na nich przygotowane przez uczniów atrakcje w postaci eksperymentów czy wszelakich quizów. Całość spotkania przebiegła w miłej atmosferze, zostawiając uśmiech na twarzach naszych gości.

Dzień otwarty 2017r.(obejrzyj)


Warsztaty przyrodnicze w Gorzowskim Ośrodku Technologicznym w Stanowicach


Dnia 12.04.2017 o godzinie 11:45 uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Szafera wraz z Panią Iwoną Pacześną pojechali na warsztaty przyrodnicze do laboratorium badawczego Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego w Stanowicach. Zajęcia realizowane były w ramach projektu europejskiego “Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzowa”.

Po przyjeździe na miejsce czekał na nas ciepły i smaczny obiad. Następnie po posiłku udaliśmy się do szatni, aby zostawić swoje rzeczy i ubrać fartuchy do pracy. Przed 13:00 zaczęły się zajęcia. Uczniowie mieli dobrać się w pary i wykonać 3 doświadczenia biologiczne, a mianowicie:
-wykrywanie skrobi w materiale roślinnym za pomocą mikroskopu
-wykrywanie lipidów w komórkach roślinnych za pomocą mikroskopu
-izolacja DNA z owocu kiwi

Na początku panie pracujące w laboratorium przeczytały zasady BHP pracowni GOT w Stanowicach.
Potem w trakcie zajęć były przedstawiane prezentacje multimedialne dotyczące wiedzy z zakresu genetyki. Młodzież z uwagą słuchała i pilnie wykonywała ćwiczenia. Po godzinie 14 grupa miała 15 minutową przerwę wynikającą z oczekiwania na roztwór w doświadczeniu trzecim. To doświadczenie było dość pracochłonne, ale zarazem najbardziej efektowne, gdyż udało nam się wyizolować DNA z owocu kiwi. W kartach pracy zapisywaliśmy nasze spostrzeżenia. Po skończonych zajęciach podziękowaliśmy prowadzącym paniom za zajęcia warsztatowe, wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie, a następnie udaliśmy się w drogę powrotną. Podczas podróży dużo rozmawialiśmy o tym, co właśnie zobaczyliśmy. Uczestnicy wyjazdu byli zadowoleni z poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności laboratoryjnych z przyrody.

Michalina Środecka , Agata Rusin 3c III LO


Warsztaty przyrodnicze w Gorzowskim Ośrodku Technologicznym w Stanowicach 12.04.2017r.(obejrzyj)Dzień otwarty!

Realizujemy Projekt Partnerski

Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzowa Wlkp.

Materiał informacyjny - przeczytaj

Plakat - zobacz

Prezentacja Projektu - zobacz

Regulamin Projektu - przeczytaj
Poznań Laboratorium Wyobraźni 16.03.2017r.(obejrzyj)

Szczecin Eureka 15.03.2017r.(obejrzyj)

Warsztaty przyrodnicze w Gorzowskim Ośrodku Technologicznym w Stanowicach 12.04.2017r.(obejrzyj)

Zajęcia projektowe(obejrzyj)


Języki po godzinach.


We wtorek 04 kwietnia odbyła się II edycja projektu „ Języki po godzinach” zorganizowanego przez uczniów i Zespół Nauczycieli Języków Obcych. Podczas tego wydarzenia można było skosztować przekąsek z krajów angielsko-, niemiecko- i włoskojęzycznych takich jak brownies, cantucci, biscotti amaretti, cupcakes mit Sahnehaubchen, grissini czy chocolate chip cookies. Nauczyliśmy się jakich błędów nie popełniać za granicą oraz sprawdzić wiedzę w quizach kulturowych na wesoło. Spotkaniu towarzyszyły wspaniałe występy artystyczne w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Dziękujemy zaangażowanym uczniom i zapraszamy za rok.

Języki po godzinach 04.04.2017r.(obejrzyj)


1000 drzew na minutę.


W nawiązaniu do długoletniej tradycji Święta Lasu, podczas którego w sposób szczególny zwracamy uwagę na znaczenie lasów w życiu społeczeństwa, w tym roku Nadleśnictwo Lubniewice zorganizowało akcję sadzenia lasu, które odbyło się 31 marca 2017 roku na terenie Leśnictwa Rudnica. Wycieczka została zorganizowana przez Panię Ewę Szymońską i Panią Iwonę Pacześną przy współpracy z leśniczym Leśnictwa Rudnica Panem Arturem Jagielskim. W akcji wzięła udział cała klasa II B z 3 Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wielkopolskim.

Celem projektu jest skupienie prowadzonych przez poszczególne nadleśnictwa wydarzeń związanych z sadzeniem drzew z udziałem lokalnych społeczności pod jednym, wspólnym hasłem „1000 drzew na minutę”. To hasło wynika z prostego przeliczenia liczby 500 mln drzew sadzonych rocznie przez Lasy Państwowe na liczbę minut mieszczących się w ciągu całego roku. Ma to na celu uświadomienie szerszej społeczności tego, że nikt w Polsce nie sadzi więcej drzew, niż Lasy Państwowe.

Uczniowie pod okiem Służby Leśnej oraz nauczycieli posadzili łącznie około 4 tys. sosen, czyli rodzimego gatunku drzew. Mogli też zdobyć ciekawe informacje na temat działalności Lasów Państwowych w Polsce od Pani inżynier nadzoru Jolanty Żuraw. Po ukończeniu sadzenia zostało zorganizowane ognisko, przy którym uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu Pana Nadleśniczego Zbigniewa Ługowicza na temat roli lasu w ekosystemie. Na obsadzonej powierzchni (oddział 47i) została postawiona pamiątkowa tabliczka z danymi założonej uprawy. Przedsięwzięcie zakończyło się około godziny 13:15.

Miła rodzinna atmosfera, wspaniała organizacja, wizyta przedstawicieli Nadleśnictwa Lubniewice oraz Służby Leśnej, słodki poczęstunek, słoneczna aura, pozwoliły na przyczynienie się młodzieży III LO do szczytnej idei posadzenia „1000 drzew na minutę”.

Paulina Jagielska 2b III LO1000 drzew na minutę 31.03.2017r.(obejrzyj)


Wygenerowano w sekund: 0.02
741,132 Unikalnych wizyt