PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

REKRUTACJA


Przypominamy, iż każda osoba, która dostała się do naszego liceum w pierwszym naborze. Zobowiązana jest do czwartku, do godziny 15.00 dostarczyć oryginały dokumentów, które są potwierdzeniem woli nauki. Brak tych dokumentów jest jednoznaczne z rezygnacją z nauki w naszym liceum.

Jednocześnie informujemy, że w tym terminie przyjmujemy podania do naboru uzupełniającego.
8 Festiwal Filmoteki SzkolnejJak zakończyć całoroczne działania filmowe Pracowni Filmoteki Szkolnej? Najlepiej w Warszawie, na Festiwalu!
Czytaj więcej.
8 Festiwal Filmoteki Szkolnej(obejrzyj)


Relacja z III Filmowej Gry Miejskiej


2 czerwca 2017 r. odbyła się w Gorzowie III Filmowa Gra Miejska zorganizowana przez Pracownię Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3. I jak zgodnie mówią uczestnicy oraz organizatorzy, ta gra na długo zostanie w naszej pamięci. Trzynaście drużyn z gorzowskich szkół: I LO, Gimnazjum nr 13, Gimnazjum nr 20, Zespołu Szkół Elektrycznych, Zespołu Szkół Gastronomicznych, Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Różankach, III LO, Gimnazjum nr 6, Gimnazjum nr 3, Katolickiego Liceum św. Tomasza z Akwinu, Zespołu Szkół Mechanicznych, miało okazję wejść do TRZECIEGO WYMIARU i uczestniczyć w interaktywnym spacerze po mieście śladami niezapomnianych filmów S-F. Uczestnicy Gry wkroczyli w świat popularnych filmów, takich jak „Avatar”, „Matrix”, “Sala Samobójców”, „Iluzja” „Strażnicy Galaktyki”, „Z archiwum X”, „Podróż na Księżyc” i rozwiązywali ciekawe zadania sprawdzające wiedzę o tych filmach. Uczniowie musieli wykazać się również kreatywnością, poczuciem humoru i sprawnością fizyczną. Aktywnie i dzielnie towarzyszyli im opiekunowie, którzy zgłosili grupy do tegorocznej gry.

Pod Dominantą gracze budowali unikalny statek kosmiczny, w Parku Kopernika szukali za pomocą przydatnych aplikacji mobilnych śladów obecności tajemniczej Banshee, a w Pracowni Filmoteki Szkolnej tworzyli ekipę filmową, która miała zadanie sfilmować i odegrać scenę z „Sali Samobójców” J. Komasy. Nie można pominąć również iście magicznej stacji w Księgarni “Versus”, przystanek Avatarów przy MOS-ie, muzycznego zakątka w “Elvisie” i labiryntu rodem z “Matrixa” w TMA zone! Po prawidłowo zaliczonym filmowym zadaniu, uczestnicy mogli również wykazać się wiedzą o naszym mieście, które w tym roku świętuje 760-lecie.

Nikt nie ukrywał pozytywnego zaskoczenia, a uśmiechy uczestników były dla organizatorów dowodem na to, że ich praca nie poszła na marne. Duże zainteresowanie tym wydarzeniem również pokazuje, z jaką aprobatą została przyjęta inicjatywa Filmowej Gry Miejskiej w Gorzowie. Jedno jest pewne, że świat filmów przyciągał, przyciąga i będzie przyciągać wielu młodych pasjonatów kina!

Koordynatorzy III Filmowej Gry Miejskiej: Małgorzata Miszczak, Renata Smilgin - Roszczyk, Grzegorz Trześniowski

Partnerzy III Filmowej Gry Miejskiej: TMA Zone, Miejski Ośrodek Sztuki, Sklep Muzyczny Elvis, Koło Teatralne „As” ze Szkoły Podstawowej nr 17, Księgarnia Versus.

Lokalni Sponsorzy: Biuro Promocji Miasta, Filharmonia Gorzowska, Kino 60 Krzeseł, Kino Helios, Kino Cinema 3D, Rada Rodziców III LO, TMA Zone, Macmillan.

Filmowa Gra Miejska w Gorzowie Wlkp. realizowana jest w ramach projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!” we współpracy z Filmoteką Narodową i Centrum Edukacji Obywatelskiej przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
A tymczasem, do zobaczenia na następnej Filmowej Grze Miejskiej!

Julia Kłosek
uczennica III LO w Gorzowie Wlkp.

Obejrzyj relację!!!

Piszą o naszej grze - kliknij!


Zaczynamy odliczanie do III Filmowej Gry Miejskiej


Dobrze znać filmy i miasto, wtedy zabawa może przynieść świetny skutek... Przeczytaj więcej Link

Digital Youth Forum w naszej szkole!


Digital Youth Forum (DYF) to jedyny taki event w Polsce – jednodniowe forum dla młodzieży na temat kreatywnego wykorzystania nowych technologii i bezpieczeństwa online.

Pracownia Filmoteki Szkolnej zaprasza na transmisję Digital Youth Forum. Formuła wydarzenia to trzy 80-minutowe sesje. Podczas każdej z nich wystąpi 5 prelegentów. Będą to nastolatkowie, których aktywność w obszarze nowych technologii może być inspiracją dla rówieśników, oraz dorośli, którzy mogą zainspirować odbiorców swoim doświadczeniem, wiedzą i osiągnięciami.

Program DYF:
9.30 - 9.50 Otwarcie DYF
9.50 - 11.20 I SESJA
Zuzia i Andrzej - projekt Treneiro Vlog: Robimy filmy, żeby nie utknąć za biurkiem
Beata Biel: Jak uśmierciłam Margaret Thatcher, choć ta miała się świetnie...
Jakub Turowski i Jan Ściegienny: Facebook - dzisiaj, jutro, ... i bezpiecznie
Marcin Joka: Po co ciężko pracować, jak można spełniać marzenia?
Projekt „Where is the love": Tak brzmi miłość
11.20 - 12.10 Przerwa: strefa relaksu, rozmowy, spotkania, nowe technologie, projekcje...

12.10 - 13.40 II SESJA
Michał Pozdał:Prywatność w sieci - dlaczego warto jej przestrzegać?
Krystian Gontarek: Twój plan to nie domek z kart
Outstar - Martyna Zych:Twitch dla każdego - jak streamować z głową?
Spyder Hexapod: W sieci pająka
Igor Falecki: Percussion Session
13.40 - 14.30 Przerwa: rozmowy, spotkania, nowe technologie, projekcje, muzyka...

14.30 - 16.00 III SESJA
Remigiusz Wierzgoń „Rezigiusz": Będzie drama.
Kinga Woskowska: Wolisz mieć rację czy relację?
Claudia Kowalewska: Medycyna i powołanie silniejsze niż choroba
Dziewuszki Dziewuszkom: Przyszedł czas na dziewczyny
Borys Rybak: Programowanie narzędziem przyszłości
Renata i Piotr z Teatru ENOSIS: Szepty serc

Czwartek 25 maja 2017, Pracownia Filmoteki Szkolnej, liczba miejsc
ograniczona!

Chętni uczniowie kontaktują się z p. M. Miszczak do środy, 24 maja.

Przerwa na czytanie.


Dnia 11 maja 2017 roku o godz.9.40 uczniowie gimnazjum i liceum wzięli udział w II lubuskiej edycji "Przerwa na czytanie". Akcja czytelnicza bicia rekordu w czytaniu na przerwie była organizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Celem przeprowadzonej akcji była zachęta do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. W akcji udział wzięło 129 uczniów, którym serdecznie dziękujemy. Bibliotekarze - Barbara Śmierciak i Iwona Hyra.II lubuska edycja "Przerwa na czytanie"(obejrzyj)


Dzień otwarty 2017r.


Dnia 22 kwietnia w szkole odbył się dzień otwarty zorganizowany dla gimnazjalistów. Głównym organizatorem była Pani Jolanta Kulej, której z chęcią w przygotowaniach pomagali uczniowie. Robili oni różne dekoracje, szykowali gabinety oraz oprowadzali młodszych kolegów po naszej szkole. Oczywiście nie zabrakło w tym dniu części artystycznej, którą przygotowali nam Maciej Chmiel oraz Wanessa Kotwica. Następnie głos przejął dyrektor szkoły Janusz Hwozdyk, a zaraz po nim obejrzeliśmy prezentacje na temat naszego liceum. Zgromadzeni goście podzieleni na dwie grupy zostali oprowadzeni po szkole. W klasach czekały na nich przygotowane przez uczniów atrakcje w postaci eksperymentów czy wszelakich quizów. Całość spotkania przebiegła w miłej atmosferze, zostawiając uśmiech na twarzach naszych gości.

Dzień otwarty 2017r.(obejrzyj)


Wygenerowano w sekund: 0.01
796,748 Unikalnych wizyt