PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

Perspektywy 2022Nasza szkoła, III Liceum Ogólnokształcące, w Rankingu Liceów Perspektywy 2022 zdobyło brązowy znak jakości. Tak trzymać!Anielska manufaktura
17 grudnia 2021r. Koło teatralne działające w naszej szkole wraz z uczennicami klasy VII a wystawiło przedstawienie świąteczne pt. „Anielska manufaktura”. Wprowadziło nas ono w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. W rolę aniołów wcielili się: Julia Gaweł (IIa), Nadia Wojciechowska (Id), Igor Pauter (Id). Anielicami były: Zuzia Żmijak (IIb), Oliwia Kaluga (IIa), Lena Wasiak (IIa). Kolędy zaśpiewali wyżej wymienieni oraz uczennice klasy VII a. Wszystkim serdecznie dziękujemy!


Pięknych Świąt...Pięknych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych wśród najbliższych. Niech ten wyjątkowy czas przyniesie spokój, wytchnienie i radość. Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych świąt oraz szczęśliwego nowego 2022 roku życzy Grono Pedagogiczne.

Biblioteka informuje.

Uwaga! Biblioteka informuje: Od 20 grudnia 2021, przez cały czas trwania nauczania zdalnego, można wypożyczać książki osobiście codziennie w godzinach 8.30 - 14.00. Zapraszam.

Świąteczne Doświadczenia


Zbliżają się święta i to znaczy, że jest najwyższy czas przeprowadzić wspólnie świąteczne doświadczenia!
Gdy inni przed Bożym Narodzeniem srebrzą bombki choinkowe, uczniowie na lekcjach chemii przygotowują przepiękne probówki. Ciekawie i pomyślnie spędzony czas nie tylko pomógł utrwalić wiedzę, ale też przyniósł wiele przyjemności, która z pewnością stanie się miłym wspomnieniem dla każdego ucznia:)
Życzymy Wszystkim Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
Grupa chemiczna 2b


Świąteczne Doświadczenia(obejrzyj)

Kiermasz świąteczny.W dniach 8 i 9 grudnia 2021 w naszej szkole odbywał się kiermasz świąteczny . Cały dochód – 1314,47 przekazaliśmy Fundacji Obrony Praw Zwierząt Anaconda, która w naszym mieście pomaga bezdomnym kotom i psom. Chciałybyśmy serdecznie podziękować uczniom i nauczycielom za przygotowanie wspaniałych ozdób świątecznych, super smacznych ciast i przepięknych stroików bożonarodzeniowych. Dziękujemy również wszystkim, którzy tak szczodrze sypnęli „groszem” do naszej puszki. Specjalne podziękowania dla naszych cudownych wolontariuszek: Julii Białkowskiej, Gabrieli Piekarzewicz i Wiktorii Rusewicz. Bez nich to by się nie udało!
Organizatorki: Anna Bujanowska i Grażyna Nawrocka


Kiermasz świąteczny(obejrzyj)

XX EDYCJA OLIMPIADY ZNAJOMOŚCI AFRYKIXX EDYCJA OLIMPIADY ZNAJOMOŚCI AFRYKI

W poniedziałek 6 grudnia 2021 r. zostali wyłonieni zwycięzcy szkolnego etapu XX edycji Olimpiady Znajomości Afryki. Do etapu okręgowego zakwalifikowały się dwie osoby: Michał Kowalski z klasy 3c i Julia Gaweł z klasy 2a. Gratuluję uzyskania wysokiego wyniku, trzymam kciuki i życzę kolejnych sukcesów.
Edyta Ryłko - BurdunPlakat (pobierz)Jarmark Świąteczny!Nieczułego na niedolę zwierząt i ludzka niedola nie wzruszy...

W Naszej szkole jak co roku, aby tradycji stało się zadość mamy zaszczyt zaprosić wszystkich nauczycieli, rodziców oraz uczniów na Jarmark Świąteczny!
8 oraz 9 grudnia odnajdź nasze stoisko na I piętrze szkoły. Zachwyć się rękodziełem, skosztuj aromatycznych wypieków i DOŁĄCZ do zbiórki środków na Fundację ANACONDA.

Wolontariusze z klasy V a i IV b

VII Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej

Koniec listopada przyniósł rozstrzygnięcie konkursów związanych z rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Za nami już VII Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Kierowani troską o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, zmieniliśmy formę konkursu. Klasy licealne i klasy IV - VII SP nr7 miały za zadanie nie tylko zaprezentować wybraną przez siebie pieśń patriotyczną, ale musiały wykonanie nagrać.
Jury w składzie: p. dyrektor Janusz Hwozdyk, p. Wioleta Kawecka, p. Wioleta Krasińska i p. Dorota Szymankiewicz –przyznało następujące miejsca:
I - klasa VII A
II- klasa II B LO
III- klasy II A LO i III A LO

wyróżnienie – klasa IV B.
Wszystkie wykonania były bardzo poruszające, wydać było zaangażowanie uczniów i opiekunów.
Być może ,dla niektórych to początek kariery muzycznej… czego oczywiście życzymy :)

Z okazji 11 listopada odbył się również konkurs wiedzy ”Polskie drogi do niepodległości”.
Pierwsze miejsce zdobył Grzegorz Wajrach z klasy 3 App, drugie- Jan Rutkowski z 3 Bg, trzecie- Błażej Kaźmierak z I A. Chłopcy wykazali się dużą wiedzą historyczną.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i mamy nadzieję, że w następnym roku będziemy mogli przeżywać te patriotyczne wzruszenia „na żywo”.
W. Kawecka i D. Szymankiewicz

VII Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej(obejrzyj)


SZKOLNY KONKURS O MARII SKŁODOWSKIEJ CURIEWYNIKI!!!!!
„SZKOLNEGO KONKURSU O MARII SKŁODOWSKIEJ – CURIE”


Drodzy Uczniowie!
Bardzo dziękuję za udział w Szkolnym Konkursie o Marii Skłodowskiej – Curie, wszystkim uczestnikom etapu plastycznego oraz testowego.

W tym roku Laureatem Konkursu w etapie plastycznym została Karolina Burak z klasy 1c.

Kolejni laureaci etapu plastycznego to Katarzyna Synowiec z klasy 3b pg oraz Agata Górzna z klasy 3b pg.

Laureatami etapu testowego zostali Małgorzata Marcinkowska z klasy 3b pp oraz Jan Rutkowski z klasy 3b pg (1 miejsca) , z klasy 3b pp Aleksandra Ostrowska i Julia Pisarek z klasy 1d .

organizator: Jolanta Kulej

SZKOLNY KONKURS O MARII SKŁODOWSKIEJ CURIE(obejrzyj)


Narodowe Czytanie - podziękowanie.6 września 2021r. wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu. Czytaliśmy pod hasłem „Czytamy Zapolską nie tylko na Zapolskiej”.18 listopada 2021r. otrzymaliśmy podziękowanie
i okolicznościowy egzemplarz „Moralności pani Dulskiej” od pana prezydenta Andrzeja Dudy. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w Narodowym Czytaniu.

Wygenerowano w sekund: 0.01
2,113,743 Unikalnych wizyt