PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

Warsztaty z pierwszej pomocy.Dnia 20.03 klasa 1b uczestniczyła w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora. Bardzo dziękujemy ekipie ratowników z Nowej Soli a w szczególności Panu Adamowi za ogromną dawkę wiedzy i zdobyte umiejętności.

Warsztaty z pierwszej pomocy(obejrzyj)

Kopernikus1 marca 2024r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs geograficzny „Kopernikus” o życiu i osiągnięciach Mikołaja Kopernika. W 551 rocznicę urodzin naszego wielkiego astronoma, matematyka, lekarza, prawnika, ekonomisty i twórcy teorii heliocentrycznej uczniowie wszystkich klas liceum mogli wykazać się wiedzą o uczonym. Konkurs składał się z dwóch odrębnych części: z testu wiedzy na temat życia i osiągnięć Mikołaja Kopernika oraz konkursu plastycznego na wykonanie memu związanego z postacią astronoma i jego odkryciami. Zwycięzcy testu: Tatiana Mażul 3D, Liwia Kulej 1B i Igor Kowalczuk 3B. Zwycięzcy memów: Wiktoria Papiernik 3D, Tatiana Mażul 3D i Maja Jasińska 1B. Uczniowie otrzymali drobne upominki oraz słodkości w postaci toruńskich pierników. Gratulacje.

Kopernikus(obejrzyj)

Mała Akademia JazzuW środę 06.03.2024 r. klasy 1e, 1a, 1g, 1c 1f, 1d III LO wraz z opiekunami: Magdaleną Dębicką i Katarzyną Zentkowską, uczestniczyli w kolejnym spotkaniu Małej Akademii Jazzu organizowanej przez Jazz Club Pod Filarami. Tym razem odwiedził nas Pan Grzegorz Turczyński - multiinstrumentalista (puzon, ukulele), wokalista, kompozytor, autor tekstów, wykładowca wrocławskiej Szkoły Muzyki Nowoczesnej.
Pan Grzegorz grał na ukulele i śpiewał zachęcając do tego samego uczniów. Niektórzy z nich naprawdę poczuli bluesa i odważyli się wystąpić wraz z naszym gościem śpiewając kilka ciekawych piosenek - brawa dla nich! Dziękujemy za kolejną porcję muzyki przez duże M - wspólne muzykowanie jest fantastyczne!

Mała Akademia Jazzu(obejrzyj)


I Edycji Turnieju Tenisa Stołowego III LOW środę 06 marca zakończyliśmy rozgrywki I Edycji Turnieju Tenisa Stołowego III LO .

Klasyfikacja męskiej grupy:

I. Bartosz Dybka
II. Miłosz Herman
III. Miłosz Jelski

IV. Dawid Michniewicz
V. Paweł Kruszakin
VI. Mateusz Kina
Do półfinałów zakwalifikowali się również: Jeremi Darecki, Mateusz Harman, Dmyitro Kriukchov, Aleksander Mulawka, Wiktor Perużyński, Michał Smorawiński.

Klasyfikacja damskiej grupy:

I. Oliwia Parkoła
II. Lilly Marie Bąk
III. Jagoda Piotrowicz

IV. Martyna Pyka
V. Julia Tuczyńska
VI. Nikola Wójcik
Do półfinałów zakwalifikowały się również: Zuzanna Balcer, Magdalena Lalko, Julia Owczarek, Nicole Pawlak.


„Ludzki umysł jest niesamowity. Nikt nie powinien mówić , że nie możesz biegać szybciej, albo skakać tak wysoko. Nigdy nie będzie bowiem czasu, kiedy ludzki umysł nie będzie w stanie pobić istniejących rekordów” R.G. Bannister


Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców III LO za sfinansowanie nagród dla zawodników.

Zespół Nauczycieli Wychowania Fizycznego

I Edycja Turnieju Tenisa Stołowego III LO(obejrzyj)

Dom Dziennego PobytuDnia 6.03 klasa 1b wraz z wychowawcą Panią Jolą Kulej oraz Panią Pedagog Moniką Makowską gościła w Domu Dziennego Pobytu przy ulicy Hejmanowskiej 5 w Gorzowie Wlkp. Domy dziennego pobytu są ośrodkami wsparcia dla osób starszych. Zapewniają kilkugodzinną opiekę, w tym posiłki a także organizują różne zajęcia aktywizujące. Nasi uczniowie towarzyszyli przebywającym tam starszym osobom w warsztatach rysowania ołówkiem. Dla młodych ludzi była to szansa na usłyszenie ciekawych historii życia oraz nawiązania relacji z przedstawicielami starszego pokolenia. Wizyta młodych ludzi dała dużo radości wśród wszystkich obecnych osób i wywołała uśmiechy na twarzach z obu stron.

Dom Dziennego Pobytu (obejrzyj)

Projekt eTwinningW piątek 1 marca, w ramach projektu eTwinning odbyła się konferencja online, w której uczestniczyli uczniowie klasy 3a i 3d. Podczas spotkania omówiono pomysły na scenariusze filmów, które będą realizowane w tym roku szkolnym. Uczniowie także grali w grę polegającą na odgadnięciu tytułów filmów.Imienieny...Tajemnicze plakaty zawisły na korytarzu naszej szkoły. Nauczyciele 3LO, jak co roku, z okazji imienin naszej szkoły przygotowali niespodziankę. Więcej szczegółów już w najbliższy poniedziałek.


Projekt Euroweek, dzień 2.Dzień drugi uczestnikom Euroweek minął na wzajemnym poznawaniu się i pracy w grupach. Dzień zaczęliśmy i skończyliśmy tanecznie 💃 🕺. Dodatkowo każda grupa miała za zadanie przedstawić się i powiedzieć kilka słów o sobie (bariera językowa 👅została przełamana). Nie obyło się bez krótkiego spaceru 🥾🚂.
Dzień trzeci również rozpoczął się tanecznie. Następnie, uczestnicy pracowali w grupach rozmawiając o różnych problemach społecznych, a swoje spostrzeżenia musieli przedstawić innym członkom warsztatów. Tradycyjnie krótki spacer też był🙂🥾.Dzień zakończył "Night Show"🎭🎭 podczas którego uczestniczy przedstawili fragmenty z różnych bajek❄️⛄🦁🐼🐸👸

Projekt Euroweek, dzień 2.(obejrzyj)

Ja - My- Polska. Zmagania Młodych z tożsamościąMiło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły uczestniczący w konkursie Filozoficzny organizowanym przez Uniwersytet Zielonogórski "Ja - My- Polska. Zmagania Młodych z tożsamością" zdobyli dwie nagrody. W kategorii Komiks - I miejsce zdobyła Hanna Szyszka za pracę "Filozoficzne rozkminy Etne". A w kategorii prace plastycznej III miejsce zdobyła Matylda Domańska za fotografię "Z pokolenia na pokolenie". Gratulujemy nagrodzonym oraz pozostałym uczestnikom, którzy podjęli wysiłek przygotowania prac.

Zmagania Młodych z tożsamością(obejrzyj)Plakat

DZIEŃ OTWARTY
ZASADY REKRUTACJI(pobierz)
Wygenerowano w sekund: 0.00
3,250,043 Unikalnych wizyt