PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

HONOROWE KRWIODAWSTWOKREW jest bezcennym lekiem, którego dotąd nie udało się wyprodukować metodami laboratoryjnymi. Jedyny sposób na jej pozyskanie stanowi HONOROWE KRWIODAWSTWO.
Wspierając ogólnopolską akcję TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE dnia 24 marca 2023r Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Gorzowie we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze zorganizował ZBIÓRKĘ KRWI.
Podczas której wielkim sercem wykazali się pełnoletni uczniowie naszej szkoły dobrowolnie i bezinteresownie dołączając do grona HONOROWYCH DAWCÓW KRWI.
Wszystkim krwiodawcom za wsparcie akcji SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!


HONOROWE KRWIODAWSTWO(obejrzyj)


LXVI Ogólnopolska Olimpiada PrzedmiotowaMiło nam poinformować, że Fabian Jurski uczeń klasy 2a przygotowujący się pod kierunkiem p. Janusza Hwozdyka, uczestniczył w dniu 16 marca 2023 r. w pierwszej części zawodów centralnych LXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego i uzyskał już tytuł finalisty. Oczekujemy na oficjalne potwierdzenie kwalifikacji do drugiej części, w której uczestnicy powalczą o tytuł laureata. Serdecznie gratulujemy.

Link do protokołu

Marshmellow ChallengeW bieżącym tygodniu na zajęciach z doradztwa zawodowego uczniowie klas trzecich LO zmierzyli się z Marshmellow Challenge. Zadanie polegało na zbudowaniu stabilnej, wolnostojącej wieży z surowego makaronu,taśmy malarskiej i sznurka. Na szczycie wieży należało umieścić piankę marshmellow.
Dzięki temu zadaniu uczniowie mogli przetestować różne kompetencje miękkie takie jak współpraca w grupie (niekoniecznie z przyjaciółmi), praca pod presją czasu, myślenie analityczne, umiejętność efektywnego komunikowania się, kreatywność czy organizacja pracy.
Poniżej efekt tej pracy.

Marshmellow Challenge(obejrzyj)

GKPW 59Więcej na: LinkPREDATOR GAMES 2023Od 31.03.2023r. uczniowie naszego LO startują w ogólnopolskich rozgrywkach gier video Predator Games 2023.

Pierwszy mecz League Of Legends, który odbędzie się 31.03.2023r. około godziny 18.00 rozgrywają: Kamil Kulisz, Eryk Nejman, Jakub Kwaśniewski, Kuba Dzikowski, Kacper Mikisz, Bartosz Brzóska.

II Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego MappLab.Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa szkołę do udziału w II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego MappLab.
MappLab jest darmowym, internetowym atlasem geograficznym stworzonym przez grupę młodych pasjonatów geografii i technologii GIS.
Konkurs ma na celu zachęcenie młodych ludzi do poszerzania własnej wiedzy geograficznej poprzez wykorzystanie nowoczesnych narzędzi geoinformacyjnych.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dowolnej pracy o tematyce geograficznej (np. krajobrazy świata, klimat Afryki, gospodarka Chin itp.). Praca może przedstawiać temat w dowolnej skali - w ujęciu świata, wybranego kontynentu, państwa, grupy państw itd.

Konkurs prowadzony jest w następujących kategoriach:

a. dla szkół podstawowych:
1. infografika
2. multimedialna (prezentacja multimedialna, grafika komputerowa, film, gra komputerowa/internetowa)

b. dla szkół ponadpodstawowych:
1. infografika
2. digital art
3. filmowa

Uczestnictwo w Konkursie jest nieodpłatne.

Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępny jest na naszej stronie internetowej Link

Dzisiejsze lekcje fizyki.Dzisiejsze lekcje fizyki.
Tak, tak… silniki elektryczne zrobione przez Was, w akcji 😉👏💪

23.03.23r. lekcja fizyki(obejrzyj)

Dzień WodyDnia 22.03 obchodzony był Światowy Dzień Wody. W naszej szkole również uczciliśmy to ważne święto i choć w sposób symboliczny zaznaczyliśmy aby pamiętać jak ważna jest to dla nas substancja.
Z tej okazji wszystkie klasy wzięły udział w konkursie na największą ilość osób ubranych na kolor niebieski (punkty za tą konkurencję wliczają się do całorocznej rywalizacji klas). Zorganizowano też Quiz o wodzie, w którym uczniowie musieli się wykazać podstawową wiedzą na temat budowy cząsteczki wody czy jej właściwości.

Wyniki quizu:
1 miejsce Jakub Weselski klasa 2d
2 miejsce Julia Pawluk 2b oraz Wiktoria Husak 1f
3 miejsce Łukasz Poślad 3b, Julia Pisarek 2d, Ola Zmelty 3b, Nicole Pawlak 2a

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i świetną zabawę!

Dzień Wody(obejrzyj)PGE Turniej Maszyn WiatrowychMoi Drodzy,

Po raz kolejny przystąpiliśmy do konkursu PGE Turniej Maszyn Wiatrowych, który odbył się 20.03.23r. w Szczecinie.
W tym roku reprezentował Nas uczeń klasy 3b, Łukasz Poślad.
Ogromnie GRATULUJEMY!! Życzymy dalszych sukcesów Łukaszu!

Pozdrawiam
Anna Czarnecka

PGE Turniej Maszyn Wiatrowych(obejrzyj)

KONKURS GEOLOGICZNY "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro".Więcej informacji po pobraniu dokumentu: (KONKURS)


II etap Ogólnopolskiego Konkursu z Języka WłoskiegoZ ogromną radością informujemy, że uczennica III LO Maria Nabrzeska zakwalifikowała się do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Włoskiego, który odbędzie się w KUL w Lublinie 31 marca 2023. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

KUL.PL
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,625,568 Unikalnych wizyt