PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

ABSOLWENT 2020



Zapraszamy do odwiedzania XVIII edycji Targów Edukacyjnych ABSOLWENT 2020, imprezy na stałe wpisanej w kalendarz targowy branży edukacyjnej.

Targi w bieżącym roku odbędą się w miastach:
w dniu 3 marca 2020r. (wtorek) w Gorzowie Wlkp. w hali OSiR przy ul. Słowiańskiej 10
w dniu 10 marca 2020r. (wtorek) w Zielonej Górze w hali LO nr VI przy ul. Świętych Cyryla i Metodego 9

WYSTAWCY

Impreza ma na celu zapoznanie maturzystów, uczniów szkół ponadpodstawowych i szkół podstawowych z ofertą edukacyjną oraz z możliwościami dalszego kształcenia i rozwoju, a także pomóc w wejściu na ścieżkę kariery zawodowej.
Swoje propozycje zaprezentuje w każdej z edycji ponad 80 wystawców:
- szkoły wyższe, politechniki, uniwersytety;
- szkoły policealne, ośrodki i instytuty szkoleniowe;
- szkoły ponadpodstawowe: licea, technika, szkoły zawodowe;
- szkoły językowe, ośrodki językowe, certyfikacyjne;
- szkoły nauki jazdy, instytucje szkoleniowe i firmy oferujące kursy;
- instytucje i firmy świadczące usługi i oferujące produkty dla młodzieży;
- pracodawcy, firmy pośrednictwa pracy, instytucje rynku pracy, samorząd lokalny.

TARGI PRACY i KARIERY

Są ważnym elementem części wystawienniczej. Kariera zawodowa człowieka budowana jest latami, a najlepszym fundamentem do tego jest odpowiednie wykształcenie. Dlatego na Targach Edukacyjnych ABSOLWENT oferty edukacyjne i oferty rynku pracy prezentowane
są równocześnie, co pozwala młodym ludziom jeszcze lepiej przygotować się do wejścia na rynek pracy.

W trakcie Targów Pracy i Kariery prezentować się będą:
- pracodawcy
- biura karier uczelni wyższych
- agencje pracy stałej i tymczasowej
- biura pośrednictwa i doradztwa personalnego
Istotnym elementem prezentacji jest włączenie takich instytucji jak: Powiatowe Urzędy Pracy, Wojewódzkie Urzędy Pracy, Ochotnicze Hufce Pracy, Państwowe Inspekcje Pracy.

Oferty prezentowane na targach Pracy i Kariery kierowane są do:
- młodych poszukujących ofert staży i praktyk zawodowych
- osób wkraczających na rynek pracy
- osób poszukujących stałego lub tymczasowego zatrudnienia
- osób zainteresowanych pracą w ramach wolontariatu
Pracodawców oraz firmy i instytucje związane z rynkiem pracy zachęcamy do prezentacji ofert w trakcie targów,
a zainteresowanych ofertami do odwiedzania stoisk targowych.

ODWIEDZANIE TARGÓW PRZEZ UCZNIÓW

Targi ABSOLWENT co roku odwiedzają tłumy maturzystów, uczniów szkół ponadpodstawowych, podstawowych oraz studentów. Szeroka oferta kształcenia na różnych szczeblach zachęca do przyjścia na imprezę. Poprzednie edycje odwiedzało 5.000-8.000 osób !!! Uczniowie przyjeżdżają na targi w grupach zorganizowanych z wychowawcami. Targi są oczywiście dostępne dla indywidualnych zwiedzających. Wstęp na imprezę będzie dla wszystkich zwiedzających bezpłatny. Targi czynne będą w godzinach od 9.00 do 14.00.

HAPPENING ABSOLWENT 2020

Targi ABSOLWENT to nie tylko bogata oferta edukacyjna. To również możliwość znalezienia możliwości rozwoju osobistego, rozwijania talentów i zainteresowań oraz spędzania wolnego czasu, dlatego podczas tegorocznej edycji targów, podobnie jak w latach ubiegłych, odbędzie się HAPPENING ABSOLWENT 2020. To program to program realizowany ze sceny, który obejmować będzie pokazy artystyczne, kulinarne, z zakresu robotyki i nowych technologii, fizyki, występy grup tanecznych, sportowe, pierwszej pomocy przedmedycznej, masażu, makijażu oraz wiele innych. Dopełnieniem tej części będą stoiska klubów sportowych, instytucji kulturalnych, rozrywkowych czy kół zainteresowań. Zainteresowanych zachęcamy do włączenia się w tworzenie tej części imprezy.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w XVIII Targach Edukacyjnych ABSOLWENT 2020.
Wszelkie dodatkowe informacje udzielamy pod nr telefonów: 95 720 20 51, 604 817 567, 696 008 886

Więcej informacji na: TARGI ABSOLWENT

Zapraszamy również na nasz fanpage na Facebook: FACEBOOK


Rozprawa edukacyjna



ROZPRAWA EDUKACYJNA KLASY 1C W SĄDZIE REJONOWYM W GORZOWIE WLKP.

W poniedziałek 24 lutego 2020 roku uczniowie klasy 1C uczestniczyli w II ETAPIE ZAJĘĆ Z EDUKACJI PRAWNEJ. Wzięli udział w ROZPRAWIE EDUKACYJNEJ MŁODZIEŻY w Sądzie Rejonowym w Gorzowie Wlkp. przy ul. Chopina 52 bl. 10 dotyczącej „STALKINGU”. Uczniowie występowali w różnych rolach i przeprowadzali rozprawę we współpracy sędziego, adwokata i prokuratora. Było to bardzo ciekawe doświadczenie i praktyczna lekcja, w czasie której dowiedzieli się, co dzieje się z przestępstwem od momentu jego popełnienia do wydania wyroku. Najważniejsze, że młodzież poznała jak można się ustrzec przed pewnymi niepotrzebnymi sytuacjami, jak się zachować i gdzie pójść.


ROZPRAWA EDUKACYJNA MŁODZIEŻY(obejrzyj)

Lubuski KONKURS RECYTATORSKI PRO ARTE

ETAP SZKOLNY Lubuskiego KONKURSU RECYTATORSKIEGO PRO ARTE
dla licealistów odbędzie się w czwartek 13 lutego o godz. 14.00 w bibliotece szkolnej.

Wychowawców proszę o oddanie list z recytatorami do 20 stycznia 2020.
Uczniowie mogą również zgłosić swój udział w konkursie bezpośrednio w bibliotece.


Szkolna akcja "Podaj łapę".



W ramach zorganizowanej w naszej Szkole akcji "Podaj łapę", przez cały grudzień udało nam się zgromadzić dla psów z gorzowskiego schroniska ogromną ilość koców, ręczników oraz dobrej jakości karmę i miski. Uzbieraliśmy także kwotę blisko 1300 zł! 19 grudnia 4 Pomocników Św. Mikołaja (pod opieką pani Anny Bujanowskiej i pani Małgorzaty Bajurnej) przekazało te dary do naszego schroniska. Dziękujemy Wam za ogromne serca i hojność.

Szkolna akcja "Podaj łapę"(obejrzyj)

WARSZTATY W MUZEUM GEOLOGICZNYM



W środę 18 grudnia klasa 1c pojechała na wycieczkę do Szczecina. Uczniowie łączyli przyjemne z pożytecznym - integrowali się i poszerzali zainteresowania problematyką nauk geologicznych. Zajęcia w MUZEUM GEOLOGICZNYM rozpoczęły się warsztatami, następnie była lekcja geologii i zwiedzanie z przewodnikiem - m.in.: minerałów fluorescencyjnych, skał i skamieniałości oraz stanowisk interaktywnych. W programie była również projekcja filmu naukowego związanego z przystosowaniem się ludzi do ekstremalnych warunków w najpiękniejszych miejscach na Ziemi. Wyjazd był bardzo udany i dostarczył wiele ciekawych wrażeń.


WARSZTATY W MUZEUM GEOLOGICZNYM(obejrzyj)


Pod choinkę podaruj bibliotece książeczkę.



„Pod choinkę podaruj bibliotece książeczkę”

Biblioteka zwraca się do wszystkich rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 i III Liceum Ogólnokształcącego z prośbą o wzięcie udziału w AKCJI „Pod choinkę podaruj bibliotece książeczkę”.

Robiąc przedświąteczne porządki poszukajcie Państwo przeczytanych (ale nie zniszczonych) książek dla dzieci i przynieście je do biblioteki.

Dla uczniów, którzy przyniosą najwięcej książek przewidziane są nagrody.

AKCJA trwa przez cały grudzień 2019 i styczeń 2020.

Z ostatniej chwili: do 18 grudnia 2019 przynieśliście do biblioteki ponad 300 książek. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, a szczególnie pani Irenie Szulc, mamie uczennicy z klasy 3a LO i Natanielowi Żłobińskiemu uczniowi kl. 3a ze Szkoły Podstawowej za podarowanie największej ilości wspaniałych książek.

AKCJA trwa nadal!!!
Grażyna Nawrocka, Natalia Kowalczyk



Pod choinkę podaruj bibliotece książeczkę.(obejrzyj)

Czy czytanie jest nam dzisiaj potrzebne?

CZY CZYTANIE JEST NAM DZISIAJ POTRZEBNE?

Czy czytanie jest nam dzisiaj potrzebne? prezentacja



Mikołajki 2019


Tradycyjnie w okresie świąt Bożego Narodzenia obchodzimy dzień Świętego Mikołaja. Na dzień 6 grudnia czekają wszyscy. Zarówno starsze, jak i młodsze dzieci mają nadzieję, że przyjdzie do nich św. Mikołaj.
W naszej szkole POJAWIŁ SIĘ i odwiedził te najmłodsze i najstarsze (CZYŻBYŚMY WSZYSCY BYLI GRZECZNI ?!). Co prawda każdego zapytał o to, czy był w tym roku grzeczny, ale bez względu na to czy usłyszane „tak” było wiarygodne czy też nie, wszyscy dostali słodki upominek.


Mikołajki 2019(obejrzyj)

Konkurs "Cytat tygodnia".

Konkurs „Cytat tygodnia” wyniki

Konkurs cytaty cytaty

Szaferada 2019


Szaferada 2019 za nami. W dniu 22 listopada br. w naszym Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 im. Włodzimierza Szafera w Gorzowie Wlkp. kolejny raz, ale pierwszy raz w nowych murach, odbyły się obchody Dnia Patrona - wybitnego polskiego botanika, prekursora ochrony przyrody w Polsce, badacza flory i zespołów roślinnych, miłośnika kwiatów i piękna ojczystego krajobrazu.

W pierwszej części obchodów odbyła się projekcja filmu dotyczącego życia i pracy naukowej Profesora Włodzimierza Szafera, przygotowanego przez Absolwentów naszej Szkoły z 2008 roku. Następnie zaproszony gość p. Paweł Cieniuch – Główny Specjalista Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego z ZPKWL w Gorzowie Wlkp. przedstawił prezentację multimedialną dotyczącą form ochrony przyrody w Polsce i województwie lubuskim, ze szczególnym uwzględnieniem parków krajobrazowych.

Dowiedzieliśmy się o udanej reintrodukcji popielicy w Puszczy Gorzowskiej, czynnej ochronie muraw kserotermicznych i bociana białego, który potrafi budować nawet 500 kg gniazda. W drugiej części imprezy odbył się konkurs wiedzy o prywatnym życiu, pasjach
i karierze naukowej Profesora Włodzimierza Szafera oraz z rozpoznawania chronionych gatunków roślin, grzybów i zwierząt. W konkursie udział wzięły 5-osobowe grupy uczniów
z klas „biologicznych”: I b po podstawówce, I b po gimnazjum, 2 b i 3 b. Zwycięska grupa
w składzie: Katarzyna Synowiec, Weronika Szumik, Tomasz Chudzik, Oskar Kałuziak
i Kacper Pluszkiewicz, należała do 1b po gimnazjum. Gratulacjom dla wszystkich uczestników konkursu towarzyszyło wręczenie nagród ufundowanych przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego w Gorzowie Wlkp.- pięknych albumów o przyrodzie BGPK, kalendarzy i ulotek o ochronie wilka.

Obchody wzbogaciła „ptasia muzyka” i wystawa walorów przyrodniczo-historycznych parków krajobrazowych województwa lubuskiego oraz dzieł Profesora Włodzimierza Szafera, które napisał w latach 20, 40, 50 i 70 – tych XX wieku. Nie zabrakło wzruszających fotografii z wizerunkiem naszego Patrona.

ONI TEŻ CZYTAJĄ


Działanie w ramach Narodowego programu Rozwoju Czytelnictwa – „ONI TEŻ CZYTAJĄ” – znani gorzowianie opowiadają o swoich wyborach czytelniczych.


W ramach tego działania ułożono pytania dotyczące wyborów czytelniczych znanych ludzi
z Gorzowa i zaproszono do odpowiedzi na nie kilkanaście osób szanowanych i znanych w środowisku kulturalnym miasta. Na zaproszenie odpowiedziało osiem osób, z którymi przeprowadzono wywiady. Opracowane teksty wraz ze zdjęciem i krótką informacją o osobie udzielającej wywiadu umieszczono w gablocie na korytarzu I piętra i na stronie internetowej szkoły w zakładce „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

KWESTIONARIUSZ WYWIADU:
Zapraszamy do odpowiedzi na poniższe pytania, napisania paru zdań o sobie i ewentualnie udostępnienia nam swojego zdjęcia lub wyrażenie zgody na pobranie zdjęcia z zasobów internetowych. Wywiad z Państwem będzie udostępniony na wystawie na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Gorzowie Wielkopolskim. Dziękujemy za udział.

1. Proszę wymienić trzy ulubione książki, do których wraca Pani/Pan przez lata.

2. Dlaczego są one dla Pani/Pana ważne?

3. Kto jest Pani/Pana ulubionym autorem (pisarzem)?

4. Za co ceni Pani/pan twórczość tego autora?

WYWIADY:

Agnieszka Kopaczńska wywiad

Ania-Łania-Grażyna wywiad

Gustaw Nawrocki wywiad

Hanna Kaup wywiad

Janusz Hwozdyk wywiad

Krystyna Baj wywiad

Monika Kowalska wywiad

Zbigniew Sejwa wywiad

Wygenerowano w sekund: 0.01
3,199,053 Unikalnych wizyt