PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

Mikołajki 2019


Tradycyjnie w okresie świąt Bożego Narodzenia obchodzimy dzień Świętego Mikołaja. Na dzień 6 grudnia czekają wszyscy. Zarówno starsze, jak i młodsze dzieci mają nadzieję, że przyjdzie do nich św. Mikołaj.
W naszej szkole POJAWIŁ SIĘ i odwiedził te najmłodsze i najstarsze (CZYŻBYŚMY WSZYSCY BYLI GRZECZNI ?!). Co prawda każdego zapytał o to, czy był w tym roku grzeczny, ale bez względu na to czy usłyszane „tak” było wiarygodne czy też nie, wszyscy dostali słodki upominek.


Mikołajki 2019(obejrzyj)

Konkurs "Cytat tygodnia".

Konkurs „Cytat tygodnia” wyniki

Konkurs cytaty cytaty

Szaferada 2019


Szaferada 2019 za nami. W dniu 22 listopada br. w naszym Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 im. Włodzimierza Szafera w Gorzowie Wlkp. kolejny raz, ale pierwszy raz w nowych murach, odbyły się obchody Dnia Patrona - wybitnego polskiego botanika, prekursora ochrony przyrody w Polsce, badacza flory i zespołów roślinnych, miłośnika kwiatów i piękna ojczystego krajobrazu.

W pierwszej części obchodów odbyła się projekcja filmu dotyczącego życia i pracy naukowej Profesora Włodzimierza Szafera, przygotowanego przez Absolwentów naszej Szkoły z 2008 roku. Następnie zaproszony gość p. Paweł Cieniuch – Główny Specjalista Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego z ZPKWL w Gorzowie Wlkp. przedstawił prezentację multimedialną dotyczącą form ochrony przyrody w Polsce i województwie lubuskim, ze szczególnym uwzględnieniem parków krajobrazowych.

Dowiedzieliśmy się o udanej reintrodukcji popielicy w Puszczy Gorzowskiej, czynnej ochronie muraw kserotermicznych i bociana białego, który potrafi budować nawet 500 kg gniazda. W drugiej części imprezy odbył się konkurs wiedzy o prywatnym życiu, pasjach
i karierze naukowej Profesora Włodzimierza Szafera oraz z rozpoznawania chronionych gatunków roślin, grzybów i zwierząt. W konkursie udział wzięły 5-osobowe grupy uczniów
z klas „biologicznych”: I b po podstawówce, I b po gimnazjum, 2 b i 3 b. Zwycięska grupa
w składzie: Katarzyna Synowiec, Weronika Szumik, Tomasz Chudzik, Oskar Kałuziak
i Kacper Pluszkiewicz, należała do 1b po gimnazjum. Gratulacjom dla wszystkich uczestników konkursu towarzyszyło wręczenie nagród ufundowanych przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego w Gorzowie Wlkp.- pięknych albumów o przyrodzie BGPK, kalendarzy i ulotek o ochronie wilka.

Obchody wzbogaciła „ptasia muzyka” i wystawa walorów przyrodniczo-historycznych parków krajobrazowych województwa lubuskiego oraz dzieł Profesora Włodzimierza Szafera, które napisał w latach 20, 40, 50 i 70 – tych XX wieku. Nie zabrakło wzruszających fotografii z wizerunkiem naszego Patrona.

ONI TEŻ CZYTAJĄ


Działanie w ramach Narodowego programu Rozwoju Czytelnictwa – „ONI TEŻ CZYTAJĄ” – znani gorzowianie opowiadają o swoich wyborach czytelniczych.


W ramach tego działania ułożono pytania dotyczące wyborów czytelniczych znanych ludzi
z Gorzowa i zaproszono do odpowiedzi na nie kilkanaście osób szanowanych i znanych w środowisku kulturalnym miasta. Na zaproszenie odpowiedziało osiem osób, z którymi przeprowadzono wywiady. Opracowane teksty wraz ze zdjęciem i krótką informacją o osobie udzielającej wywiadu umieszczono w gablocie na korytarzu I piętra i na stronie internetowej szkoły w zakładce „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

KWESTIONARIUSZ WYWIADU:
Zapraszamy do odpowiedzi na poniższe pytania, napisania paru zdań o sobie i ewentualnie udostępnienia nam swojego zdjęcia lub wyrażenie zgody na pobranie zdjęcia z zasobów internetowych. Wywiad z Państwem będzie udostępniony na wystawie na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Gorzowie Wielkopolskim. Dziękujemy za udział.

1. Proszę wymienić trzy ulubione książki, do których wraca Pani/Pan przez lata.

2. Dlaczego są one dla Pani/Pana ważne?

3. Kto jest Pani/Pana ulubionym autorem (pisarzem)?

4. Za co ceni Pani/pan twórczość tego autora?

WYWIADY:

Agnieszka Kopaczńska wywiad

Ania-Łania-Grażyna wywiad

Gustaw Nawrocki wywiad

Hanna Kaup wywiad

Janusz Hwozdyk wywiad

Krystyna Baj wywiad

Monika Kowalska wywiad

Zbigniew Sejwa wywiad

Książka jest dobra na wszystko



„Książka jest dobra na wszystko” – HAPPENING

5 GRUDNIA 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 odbył się happening pod hasłem „Książka jest dobra na wszystko”. Akcja miała na celu promowanie książek zakupionych z projektu Ministerstwa Edukacji „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”
oraz propagowanie czytania. Wydarzenie miało miejsce na długiej przerwie (11.30 – 11.50)
i na lekcji poprzedzającej przerwę, na I piętrze w korytarzu łączącym oba budynki szkoły. Akcję przygotowali uczniowie III LO z koła teatralnego prowadzonego przez panią Grażynę Nawrocką. W happeningu wzięli udział wszyscy uczniowie liceum oraz nauczyciele
i kilkoro rodziców uczniów szkoły podstawowej. Chętne osoby wybierały spośród przygotowanego zestawu książek dowolny fragment i czytały go zebranym widzom.

W czasie happeningu teksty przeczytały nauczycielki języka polskiego, dyrektor szkoły, uczniowie: z klasy 2a i 5a szkoły podstawowej oraz licealiści.

Wykorzystano zbiory poezji następujących autorów: Wisława Szymborska, Krzysztof Kamil Baczyński, Leopold Staff, Halina Poświatowska, Kazimiera Iłłakowiczówna, Maria Pawlikowska – Jasnorzewska, Tadeusz Gajcy, Adam Asnyk, Józef Czechowicz.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem społeczności szkolnej, dlatego też zamierzamy organizować cyklicznie tego typu akcje.

Grażyna Nawrocka


„Książka jest dobra na wszystko” – HAPPENING(obejrzyj)

Konkurs czytelniczy


Konkurs czytelniczy „Życie i twórczość Gustawa Herlinga – Grudzińskiego.


Konkurs został ogłoszony w październiku 2019 r. Informacje o konkursie przekazano wychowawcom wszystkich klas liceum ogólnokształcącego. Dwa tygodnie przed konkursem w gablocie na korytarzu przy bibliotece przygotowano gazetkę z obszernymi informacjami o życiu i twórczości pisarza. Wykorzystano prezentację przygotowaną przez panią Wiolettę Klepacz. Konkurs odbył się w bibliotece w dniu 18.10.19. Przedstawiciele wszystkich klas rozwiązywali test dotyczący życia i twórczości Gustawa Herlinga – Grudzińskiego.

WYNIKI konkursu czytelniczego
„Życie i twórczość Gustawa Herlinga – Grudzińskiego”,
który odbył się 18.10.2019.

1. kl. 1b po gim. - 15 poprawnych odpowiedzi – Kasia Synowiec i Oskar Kałuziak – 3 punkty
2. kl. 1a po gim. – 13 poprawnych odpowiedzi – Kasia Morawska i Wiktor Broniowski – 2 punkty
3. kl. 3a – 12 poprawnych odpowiedzi – Weronika Staśkiewicz i Wiktoria Lasota – 1 punkt
4. kl. 1c – 10 poprawnych odpowiedzi – Paulina Krokh i Konrad Kozaryn – 0,5 punktu
5. kl. 1a po podst. – 10 poprawnych odpowiedzi – Jagoda Błaszczyk i Wiktoria Kędzior - 0,5 punktu
6. kl. 1b po podst. – 10 poprawnych odpowiedzi – Kamila Kołodziejczak i Emilia Dudziak - 0,5 punktu
7. kl. 2a – 10 poprawnych odpowiedzi – Martyna Cyrko i Jakub Wójcik - 0,5 punktu
8. kl. 3b – 9 poprawnych odpowiedzi – Oliwia Orzechowska - 0,5 punktu
9. kl. 2b – 6 poprawnych odpowiedzi – Joanna Wiśniewska i Mirosław Drzewiecki – 0 punktów

Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.


Pobierz test konkursowy test konkursowy


Życie i twórczość Gustawa Herlinga Grudzińskiego zycie i twórczość


Konkursu o Marii Skłodowskiej - Curie


Kolejna edycja Szkolnego Konkursu o Marii Skłodowskiej - Curie za nami. Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu a zwycięzcom szczególnie gratuluję. Zapraszam do udziału w konkursie za rok. Do zobaczenia!!!
Jola Kulej

Pobierz WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O MARII SKŁODOWSKIEJ- CURIE

Kiermasz ciast


W trakcie zebrania z rodzicami 24 października klasa 2a zorganizowała kiermasz ciast aby wspomóc zbiórkę funduszy na leczenie Adasia Kosa i pani Katarzyny Sukiennickiej. Cieszymy się,że pomogliśmy zfinalizować zbiórkę dla Adasia i dołożyliśmy cegiełkę do zbiórki dla pani Kasi.Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom,które wsparły naszą akcję.

Mediacje rówieśnicze


4 października 2019 r. klasa 2A liceum uczestniczyła w projekcie ,,Mediacje rówieśnicze jako forma zapobiegania konfliktom i przeciwdziałania mowie nienawiści wśród młodzieży w Gorzowie wielkopolskim", które prowadziła Pani Anna Maslej z Fundacji "Centrum Inicjatyw Akademickich" przy WSB.

Na zajęciach uczniowie poznali techniki umożliwiające porozumiewanie w każdej sytuacji oraz jak dobrze być mediatorem rówieśniczym. Dzięki wiedzy zdobytej na warsztatach będziemy lepiej kształtować samoświadomość, samokontrolę emocji i wzmacniania postawy asertywne.

Warsztaty dla maturzystów



1 Października odbyły się warsztaty dla maturzystów na temat startu na rynku pracy, które poprowadzili dwaj absolwenci naszej szkoły Adrian Prędkiewicz oraz Kordian Kicza. Opowiedzieli uczniom o swoich początkach i doświadczeniach na rynku pracy. Podzielili się wieloma przydatnymi wskazówkami i radami, a także pokazali różne ścieżki którymi mogą podążyć. Zajęcia były bardzo ciekawe i przydatne. Z pewnością wiedza zdobyta na warsztatach zaowocuje w niedalekiej przyszłości.

Po więcej informacji zapraszamy na indywidualne strony tych niezwykłych osób:

Adam Prędkiewicz: adrianpredkiewicz

Kordian Kicza: kordiankicza

DZIĘKUJEMY ZA MOŻLIWOŚĆ UCZESTNICZENIA W TAK WSPANIAŁYCH WYKŁADACH

Pokaz Szalonego Profesora



„Pokaz Szalonego Profesora”

Dzisiejszego dnia, tzn.19.11.2019, wtorek ...odbyły się w naszej szkole zajęcia z ciekłym azotem oraz metanem. W zajęciach brały udział wszystkie klasy pierwsze oraz klasa 5 SP7.
Zajęcia były interaktywne, więc uczniowie obcowali z bardzo niskimi temperaturami oraz z baaardzo wysokimi.
Zerknijcie proszę na foto relację z powyższych zajęć.
Dziękujemy p.Marcie i p.Jankowi z Miasta Nauki Szczecin za współpracę.

Pozdrawiam
Anna Czarnecka

Pokaz Szalonego Profesora (obejrzyj)

Wygenerowano w sekund: 0.01
3,200,247 Unikalnych wizyt