PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

Wirtualny Festiwal Filmoteki Szkolnej 2016 za nami

15 stycznia na specjalnej internetowej stronie festiwalowej Filmoteki Szkolnej wszyscy wielbiciele kina, a wśród nich- nasi uczniowie mogli rozwiązywać filmowe zadania i quizy, sprawdzać znajomość polskich filmów, wygrywać nagrody i wspaniale się bawić!




Tegoroczne zmagania z festiwalowymi zadaniami podjęły się trzy zespoły uczniowskie: jeden z gimnazjum i dwa z liceum. Bawiąc się na Wirtualnym Festiwalu i wspólnie rozwiązując łamigłówki uczniowie mieli okazję poznać ciekawe wydarzenia kulturalne i zagadnienia związane ze sztuką filmową. Niezwykle ciekawym zadaniem, którego wykonania podjęła się grupa z liceum była realizacja filmu, osadzonego w konwencji wybranego gatunku. Uczniowie wykazali się pomysłowością w pisaniu fabuły, stworzyli ciekawe kreacje aktorskie. Montaż filmu okazał się zadaniem z którym poradzili sobie doskonale.

Targi Edukacyjne 2016


Zapraszamy do odwiedzania XIV edycji Targów Edukacyjnych ABSOLWENT 2016, imprezy z roku na rok zyskującej coraz większą renomę, na stałe wpisanej w kalendarz targowy branży edukacyjnej.

Targi w bieżącym roku odbędą się w miastach:
w dniach 1-2 marca 2016r. w Gorzowie Wielkopolskim w hali OSiR (dawna AWF) przy ul. Słowiańskiej 10
w dniach 8-9 marca 2016r. w Zielonej Górze w hali Gimnazjum nr 2 przy ul. Świętych Cyryla i Metodego 9

WYSTAWCY
Impreza ma na celu zapoznanie maturzystów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów z ofertą edukacyjną oraz z możliwościami dalszego kształcenia i rozwoju, a także pomóc w wejściu na ścieżkę kariery zawodowej.
Swoje propozycje zaprezentuje w każdej z edycji ponad 100 wystawców:
- szkoły wyższe, politechniki, uniwersytety;
- szkoły policealne, pomaturalne, ośrodki i instytuty szkoleniowe;
- szkoły ponadgimnazjalne: licea, technika, szkoły zawodowe;
- szkoły językowe, ośrodki językowe, certyfikacyjne;
- szkoły nauki jazdy, instytucje szkoleniowe i firmy oferujące kursy;
- instytucje i firmy świadczące usługi i oferujące produkty dla młodzieży;
- pracodawcy, firmy pośrednictwa pracy, instytucje rynku pracy, samorząd lokalny.

TARGI PRACY i KARIERY

Są ważnym elementem części wystawienniczej. Wydarzenie to organizowane jest z myślą o młodzieży rozpoczynającej karierę zawodową, osobach pracujących zamierzających zmienić pracę oraz osobach bezrobotnych poszukujących zatrudnienia. Kariera zawodowa człowieka budowana jest latami, a najlepszym fundamentem do tego jest odpowiednie wykształcenie. Dlatego na Targach Edukacyjnych ABSOLWENT oferty edukacyjne i oferty rynku pracy prezentowane są równocześnie, co pozwala młodym ludziom jeszcze lepiej przygotować się do wejścia na rynek pracy.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SIĘ NA TARGI?
*dają możliwość porównania ofert wielu placówek w jednym miejscu – w tym bieżącej weryfikacji i zestawiania interesujących kwestii związanych z podjęciem nauki
*jest to okazja do rozmów z przedstawicielami uczelni: dydaktykami, nauczycielami, studentami, uczniami
*niepowtarzalna szansa na uzyskanie informacji których nie ma w informatorach i na stronach internetowych

ODWIEDZANIE TARGÓW PRZEZ UCZNIÓW

Targi ABSOLWENT co roku odwiedzają tłumy maturzystów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów oraz studentów. Szeroka oferta kształcenia na różnych szczeblach zachęca do przyjścia na imprezę. Poprzednią edycję odwiedziło około 9.000 osób !!! Uczniowie odwiedzają targi w grupach zorganizowanych z wychowawcami wg ustalonego harmonogramu, co zapewnia komfort pracy wystawcom i systematyczny przepływ zwiedzających.
Wstęp na imprezę jest dla wszystkich zwiedzających bezpłatny. Targi czynne są w godzinach od 9.00 do 14.00.

STATUETKI ABSOLWENT 2016
Tradycją targów jest przyznawanie prestiżowych statuetek targowych wystawcom w różnych kategoriach, w tym jedna z nich będzie przyznana za najciekawsze stoisko targowe. Już dziś zachęcamy do przygotowywania atrakcyjnego wystroju stoiska.

HAPPENING ABSOLWENT 2016
Targi ABSOLWENT to nie tylko bogata oferta edukacyjna. To również możliwość znalezienia możliwości rozwoju osobistego, rozwijania talentów i zainteresowań oraz spędzania wolnego czasu, dlatego podczas tegorocznej edycji targów, podobnie jak w latach ubiegłych, odbędzie się HAPPENING ABSOLWENT 2016. Program obejmować będzie pokazy umiejętności zawodowych, interaktywnych doświadczeń, występy grup tanecznych i muzycznych, pokazy sportowe: sporty walki, joga, fitness, pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej, masażu, makijażu oraz wiele innych. W trakcie happeningu prezentują się studenci uczelni, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, słuchacze placówek policealnych, uczniowie szkół artystycznych oraz sportowcy.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w XIV Targach Edukacyjnych ABSOLWENT 2016.
Wszelkie dodatkowe informacje udzielamy pod nr telefonów: 696 008 886, 95 735 04 41, 95 720 20 51

Więcej informacji na: www.absolwent.targi.pl
Zapraszamy również na nasz fanpage na Facebook: www.facebook.com/targi.absolwent




Projekt "Ekonomiczny Start"


Projekt „Ekonomiczny Start” jest konkursem skierowanym do uczniów szkół średnich, którego III edycja odbędzie się 26.02.2016 w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej. Dotychczasowa forma konkursu opierała się o test weryfikujący wiedzę z zakresu finansów i ekonomii. Jako, że liczba uczestników sukcesywnie wzrasta i potwierdza zainteresowanie młodzieży taką formą sprawdzenia swojej wiedzy, chcielibyśmy rozwijać nasz pomysł oraz dotrzeć do jeszcze większej liczby uczniów, poprzez działanie na szerszą skalę, a także urozmaicenie całego przedsięwzięcia. Zbliżająca się edycja autorskiego projektu zostanie poszerzona o Konkurs na Najlepszy Esej. Uczestnicy będą mieli do wyboru jeden z trzech zaproponowanych tematów:
1. Rola pieniądza w gospodarce
2. Społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw
3. Formy inwestowania oszczędności


Konkurs Wiedzy z Finansów i Ekonomii -Link
Konkurs na Najlepszy Esej - Link

Istnieje oczywiście możliwość startu w obydwu częściach (są niezależne), w każdej z nich czekają atrakcyjne nagrody:

- I miejsce: Tablet + stypendium na 2-tygodniowy kurs języka hiszpańskiego w Valladolid (przybliżona łączna wartość nagród - 2500 zł)
- II miejsce: Tablet + indywidualne konwersacje z native speakerem
(przybliżona łączna wartość nagród - 500 zł)
- III miejsce: Tablet + indywidualne konwersacje z native speakerem
(przybliżona łączna wartość nagród - 300 zł)

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami oraz do rejestracji poprzez poniższy formularz zgłoszeniowy: Link

Wirtualny Festiwal Filmoteki Szkolnej

15 stycznia na specjalnej internetowej stronie festiwalowej wszyscy wielbiciele kina, a wśród nich- nasi uczniowie będą mogli rozwiązywać filmowe zadania i quizy, sprawdzać znajomość polskich filmów, wygrywać nagrody i wspaniale się bawić!
Przed ekranami komputerów co roku spotykają się zespoły z kilkudziesięciu szkół z całej Polski. Przyda się znajomość pakietu Filmoteki Szkolnej, filmów i reżyserów polskich, historii kina, praw autorskich, a do tego zdolność szybkiego kojarzenia i dużo pozytywnej energii.
Dlaczego warto? Nie wszyscy uczniowie mogą wybrać się na warsztaty czy festiwale organizowane w odległych miejscach Polski, nie dla wszystkich dostępna jest oferta kulturalna dużych miast, dlatego Centrum Edukacji Obywatelskiej wymyśliło formułę działania, w której może wziąć udział każdy. Bawiąc się na naszych Wirtualnych Festiwalach i wspólnie rozwiązując łamigłówki uczniowie będą mieli okazję poznać ciekawe wydarzenia kulturalne i zagadnienia związane ze sztuką.
W zeszłym roku przed ekranami komputerów podczas Wirtualnego Festiwalu Filmoteki Szkolnej zasiadło ponad 200 uczniów z całej Polski.

Jasełka w III LO

Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia zagościła w naszej szkole już w połowie grudnia. Klasa II B liceum przy dyskretnej pomocy pani katechetki przygotowała program artystyczny „Kolędnicy”. W przygotowania szczególnie zaangażowały się Natalia Smuszko oraz Magdalena Hilburger. Uczniowie II B LO przedstawiali „Kolędników” we wszystkich klasach liceum i gimnazjum oraz dla nauczycieli, pracowników szkoły. Ważną rolę oddawały stroje przygotowane przez aktorów. Przedstawienia z pewnością wywołały wiele radości zarówno u „kolędników” oraz publiczności, a także wprowadziły świąteczny nastrój. Przez kilka minut zapomnieliśmy o szkolnych obowiązkach, przecież Boże Narodzenie jest tylko raz w roku. Być może JASEŁKA staną się tradycją szkoły:). Być może właśnie ujawniają się aktorskie talenty:). Być może za parę lat jakiś niezwykle sławny i wybitny aktor/ aktorka będzie wspominać swój debiut na deskach III LO :). Ważnym elementem programu były kolędy w wykonaniu Alka Jagielnik. Alek jesteśmy pod wrażeniem Twojego talentu.
Przygotowała : Aleksandra Sadzik, klasa II B LO



12.2015 - Jasełka(obejrzyj)


"Zdolni do wszystkiego"

Finał międzyszkolnego konkursu młodych talentów

„Zdolni do wszystkiego”

W teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie, 14 grudnia 2015 roku, odbył się finał międzyszkolnego konkursu „Zdolni do wszystkiego”. Poziom uczestników był tak wysoki, że jury konkursu postanowiło nie różnicować miejsc na podium. Wszyscy finaliści byli zwycięzcami w dwóch kategoriach: nagroda za udział oraz wyróżnienie. W kategorii pierwszej za brawurowe wykonanie pieśni St. Moniuszki nagrodzony został Aleksander Jagielnik z kl. II c, któremu na fortepianie akompaniowała młoda pianistka. Zaś w kategorii drugiej, wyróżnienie, za oryginalną interpretację utworu zespołu Happysad, przy akompaniamencie własnym na gitarze, otrzymał Maciej Chmiel z kl. I a.
Zwycięzcom Gratulujemy!!!!!!!!!!!
Dorota Kowalska




14.12.15 - Zdolni do wszystkiego(obejrzyj)

RAZEM PRZECIW PRZEMOCY

„Złość i agresja są objawami słabości. Silni są pobłażliwi."



18 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 odbył się happening „Milczący łańcuch przeciw przemocy", zorganizowany z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. M. Pacholak, p. M. Miszczak i p. B. Stasiak. W tym dniu uczniowie bardzo licznie wyszli przed budynek szkoły. Trzymając w rękach serca i transparenty z hasłami: „PRZEMOCY MÓWIMY NIE!", „PRZEMOC TO SŁABOŚĆ", „NIE KRZYWDŹ, USZCZĘŚLIWIAJ" manifestowali swój sprzeciw wobec przemocy. Uczniowie pokazali w ten sposób, że zależy im jako społeczności szkolnej na bezpieczeństwie i wzajemnym szacunku. Nie chcą żyć w poczuciu niepewności, lęku, strachu i niepokoju.


Następnie uczniowie udali się do auli, gdzie pani psycholog Jowita Marzec i funkcjonariusz policji pani Agata Kądziołka-Świderska wygłosiły prelekcje na temat przemocy. Na koniec spotkania młodzież obejrzała spoty filmowe o tematyce agresji i cyberprzemocy, wśród których były filmy uczniów naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że wzajemna dezaprobata wobec przemocy spowoduje zmniejszenie częstości występowania tego zjawiska. Niech naszym wspólnym hasłem będzie: „ZAMIAST PRZEMOCY, UDZIEL POMOCY".

KANGUR MATEMATYCZNY 2016



Zapraszamy do udziału w Konkursie Międzynarodowym "KANGUR MATEMATYCZNY". Koszt uczestnictwa w konkursie : 9zł. Więcej informacji na stronie "Kangur Matematyczny". Jeśli chcesz wziąć udział to zgłoś się do swojego nauczyciela matematyki.

II Edycja imprezy szkolnej "KURA CZY JAJKO?"

21 grudnia w naszej szkole odbyła się II Edycja imprezy szkolnej "KURA CZY JAJKO?". Tym razem nauczyciele i uczniowie rywalizowali ze sobą w konkursach, które miały na celu przybliżenie zwyczajów oraz tradycji Bożonarodzeniowych. Oprawę muzyczną do tej imprezy przygotowali Mateusz i Piotr z kl.3a gimnazjum. Pięknie grając i śpiewając kolędy wprowadzili nas już w świąteczny nastrój.

Ważnym elementem tego wydarzenia było także zrobienie przez uczniów naszej szkoły paczek dla potrzebujących rodzin. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie biorący udział w konkurencjach świetnie bawili się tworząc kartki świąteczne, pisząc życzenia dla drużyny przeciwników czy choćby pakując prezenty.

Impreza nie wyłoniła zwycięzcy i zakończyła się wynikiem: 20:20.
Gratulujemy uczniom i nauczycielom!

Organizatorka R.S-R




21.12.15 - KURA CZY JAJKO?(obejrzyj)


Wycieczka do Berlina

04 grudnia uczniowie III LO wzięli udział w wycieczce do Berlina. Cały dzień w Stolicy Niemiec dostarczył wielu wrażeń. Podziwialiśmy panoramę miasta z Kolumny Zwycięstwa mając przy okazji szansę sprawdzenia swojej kondycji fizycznej. Trzeba było pokonać 285 stopni! Zwiedziliśmy też Muzeum Historii Niemiec. Wbrew jesiennej pogodzie świąteczną atmosferę tworzyły dekoracje i tradycyjne jarmarki. Nie zabrakło też czasu na drobne zakupy. Oprócz nich przywieźliśmy do domu trochę wiedzy, nowych doświadczeń i miłych wspomnień.

Kilka dni po powrocie spotkaliśmy się na Berlin Afterparty, które było podsumowaniem wyjazdu z oglądaniem zdjęć i konkursem dotyczącym wycieczki.





4.12.15 - wycieczka do Berlina (obejrzyj)


Przegląd Młodych Talentów

Zapraszamy uczniów III LO do uczestnictwa w konkursie oraz aktywnego kibicowania reprezentantom naszej szkoły, którzy dostali się do ścisłego finału.
Dzięki waszemu wsparciu uczniowie: Aleksander Jagielnik II c oraz Maciej Chmiel I a mają szansę na wygraną.
Musimy tam być:)



Wygenerowano w sekund: 0.00
3,189,021 Unikalnych wizyt