TORUŃ z 2a LO ;-)
Dodane przez szafer dnia Październik 21 2017 08:22:32

Dnia 4 października 2017r. klasa II a wraz z opiekunami, panią Anną Czarnecką oraz panią Edytą Ryłko-Burdun, wyjechała na wycieczkę do Torunia.
Rozpoczęliśmy wyjazd zbiórką pod Filharmonią. Nauczyciele nie dali nam pospać, bo na miejscu musieliśmy być już o godz. 4.50 ;-).
Gdy już przybyliśmy do Torunia, od razu udaliśmy się do Muzeum Piernika. W owym muzeum mieliśmy przyjemność poznać historię pierników. Najciekawszą atrakcją w tym miejscu była warsztaty, na których mieliśmy możliwość upiec swój własny piernik.
Następnie pojechaliśmy do Centrum Nauki "Młyn Wiedzy". Na każdym piętrze były przeróżne doświadczenia z zakresu fizyki, chemii, biologii i geografii. Było to wyjątkowe interaktywne warsztaty, ponieważ każdej rzeczy mogliśmy dotknąć, sami stworzyć, przeprowadzić doświadczenia.
Po tak czynnie spędzonym czasie udaliśmy się na przerwę obiadową ;-).
Brzuchy były pełne więc to znaczyło, że kolejnym przystankiem naszej wycieczki było Planetarium. Seans trwał dość długo, a w atmosferze ciemności i gwiazd nad głową…niektórzy z uczestników ucięli sobie drzemkę ;-). Powrót do autokaru był już energicznym krokiem.
Wycieczka była bardzo udana. Na naszych twarzach uśmiech nie znikał. Jesteśmy ciekawi nowych rzeczy. Czekamy na więcej.;-)
Jakub Szandała kl. 2a

Toruń 2017(obejrzyj)