PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

Fascynujący świat minerałówMuzeum Geologiczne Uniwersytetu Szczecińskiego


To już kolejna piąta lekcja geologii – warsztaty pt. „Fascynujący świat minerałów” oraz zwiedzanie wystaw pod okiem dr Roberta Wozińskiego – w której wzięła udział grupa „geografów” z naszego liceum.

Dzięki wyeksponowaniu kilkuset próbek piasków z różnych lokalizacji na świecie, uświadomiliśmy sobie, czym są piasek i żwir, jak różnorodne mogą być utwory plażowe pod względem barwy, składu mineralnego, rozmiaru ziaren, kształtu obtoczenia czy wysortowania. Zobaczyliśmy zielony piasek z Hawajów (jedyna tego typu plaża na świecie), czarny z wysp wulkanicznych (Islandii, Wysp Kanaryjskich, Gwadelupy), czerwony (Indii, Australii czy Irk asz-Szabbi w Maroku), śnieżnobiałe piaski koralowe (z Zanzibaru, Martyniki), przyciągane przez magnes osady z wybrzeża Bałtyku czy zbudowane w dużej mierze z szafirów piaski ze Sri Lanki.

W sali Interaktywnej, w poszczególnych „wyspach” gablot obejrzeliśmy znajdujące się usystematyzowane pod względem chemicznym minerały oraz skały w podziale na trzy typy skał: magmowe, osadowe i metamorficzne.

Dzięki ekspozycji „Historia geologiczna Regionu Bałtyckiego” zobaczyliśmy skały i skamieniałości charakterystyczne dla danego okresu geologicznego. Największą atrakcją okazała się kolekcja minerałów wykazujących zjawisko fluorescencji, wyeksponowanych w specjalnie do tego celu zaprojektowanej i wykonanej prototypowej gablocie, świecącej w trzech różnych zakresach promieniowania ultrafioletowego (UV-A, UV-B, UV-C). Naszą wyprawę zakończyła projekcja filmu naukowego pt. „Początki życia na Ziemi”.

Cała wizyta w Muzeum Geologicznym upłynęła w miłej, naukowej atmosferze za co dziękują organizatorki: Edyta Ryłko – Burdun i Anna Czarnecka.

Muzeum Geologiczne Uniwersytetu Szczecińskiego(obejrzyj)

Obchody Międzynarodowego Dnia DziewczątObchody Międzynarodowego Dnia Dziewcząt – „Mój głos, nasza równa przyszłość”

Uczniowie klasy 3c przyłączyli się do tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Dziewcząt odbywającego się pod hasłem „Mój głos, nasza równa przyszłość” („My Voice, Our Equal Future”).. Międzynarodowy Dzień Dziewcząt, ustanowiony w 2011 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, ma na celu zwrócić uwagę na to, że dziewczęta na całym świecie mierzą się ze szczególnymi wyzwaniami, a dla zrównoważonego rozwoju świata kluczowe jest wyrównanie szans dziewcząt w stosunku do szans chłopców. Dlatego też męska część klasy złożyła dziewczętom życzenia oraz przygotowała quiz, kalambury i konkurs na najładniejszą karykaturę. Zabawa była przednia i na wzór Dnia Chłopaka.

Obchody Międzynarodowego Dnia Dziewcząt(obejrzyj)

"Żeby nie było śladów"„Żeby nie było śladów”

W piątek 8 października klasy trzecie wraz z wychowawczyniami obejrzały dramat o tragicznej śmierci Grzegorza Przemyka. „Był maj 1983 r.: na placu Zamkowym w Warszawie bawili się maturzyści, jeden wskoczył drugiemu na barana, przewrócił się, przeklął i nie pozwolił wylegitymować. Zaczęło się wleczenie do suki, wiezienie na dołek i katowanie chłopca, uznanego za wariata – w ten sposób systemowo załatwiało się kłopoty: unieszkodliwić i zamknąć w psychiatryku. Bić trzeba było w brzuch, „żeby nie było śladów” – od tych słów wziął się tytuł reportażu Cezarego Łazarewicza, zaadaptowanego na film Jana P. Matuszyńskiego. Reżyser wziął na warsztat rozliczeniową historię o tuszowaniu zbrodni PRL-u, żeby potępić przemoc odziedziczoną po okresie komunistycznym…” Film znakomicie zrealizowany i mocny, pozostawił ogromne wrażenia… a zarazem pewien niedosyt…

Chycina 04-06.10.2021 rokTak, to była już piąta edycja obozu naukowego w Dydaktyczno Socjalnym Ośrodku AWF Poznań w Chycinie i za każdym razem jest inaczej.

Obóz stwarza nam możliwość popracowania z młodymi ludźmi, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, dowiedzieć się czegoś nowego, przygotować do egzaminów – dzieje się to bez stresu i oceniania. Cenimy każdy pomysł, idziemy różnymi drogami do rozwiązania danego problemu i mamy na to czas. W tegorocznej edycji wzięli udział uczniowie klasy 2b i 3b(po sp) i (po gim), którzy realizują rozszerzenie z chemii i biologii. Możemy zaryzykować stwierdzenie, że 3 dni pracy na Chycinie są równoważne kilku tygodniom spędzonym w szkole. Oczywiście nie samą biologią czy chemią żyje człowiek. W tym roku w związku z panującą pandemią mieliśmy ograniczone możliwości organizacji zajęć popołudniowych, mimo to bawiliśmy się świetnie. Spędziliśmy wspólny wieczór przy ognisku, urządziliśmy wieczór gier. Tegoroczna grupa była naprawdę zaangażowana we wszystkie zajęcia. Młodzi ludzie bardzo chętnie spędzali ze sobą czas, widać było, że czerpali z tego radość i satysfakcję. Bardzo wszystkim dziękujemy i życzymy wielu sukcesów, również tych na polu naukowym.
Za zajęcia z chemii odpowiadała jak zawsze Jolanta Kulej, za zajęcia z biologii: Agata Piekarska.

Chycina 04-06.10.2021 rok(obejrzyj)


Warsztaty integracyjne w Zdroisku.Moi Drodzy…

Przez ostatnie miesiące nasza klasa miała mało możliwości do wspólnego spędzania czasu. Dlatego 30.09 wybraliśmy się wspólnie na warsztaty integracyjne w lesie. Miejscem naszej integracji były lasy przy Zdroisku, a byliśmy goszczeni przez Maruszkę z PINE edukacja w naturze.

Przemiło było się zmaganiom naszej grupy, szczególnie że proponowane aktywności wymagały od wielu z nas przełamania barier.

Finał naszych zmagań to wspólne ognisko z kiełbaskami oraz placki pieczone nad ogniskiem, a przygotowywane przez nasze dziewczyny.

Brawo 2b, spisaliście się na medal❤️

Warsztaty integracyjne w Zdroisku 2021r.(obejrzyj)

Zajęcia integracyjne w miejscowości Długie30 września 2021r. klasy 2a i 2c brały udział w zajęciach integracyjnych w miejscowości Długie. Pływaliśmy, biegaliśmy, wspinaliśmy się, a przede wszystkim fantastycznie spędziliśmy dzień nad jeziorem.

Zajęcia integracyjne w miejscowości Długie 2a i 2c 2021r.(obejrzyj)


Wyniki wyborów Przewodniczącego Samorządu UczniowskiegoW dniu 1 października 2021 r. przeprowadzone zostały w naszej szkole wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie szkoły. Komisja wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.

Wyniki wyborów prezentują się następująco:
Raczkowska Wiktoria 60,65% głosów – PRZEWODNICZĄCY SU
Kaluga Oliwia 39,35% – ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO

Pomijając wyniki wyborów, obie kandydatki zapowiedziały współpracę w bieżącym roku szkolnym.

Wyniki wyborów Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego 2021r.(obejrzyj)

Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają!


Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Czyli Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP 7 i LO III na wesoło!!!

1 października 2021 w piątek, odbyła się akcja, której celem było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli młodsi uczniowie klas 4a: Lena Rzyszkowska, Lena Ławniczak i Cezary Maroszek oraz 4b: Sara Cudzich, Adam Jaworski, Krzysztof Zalewski, Kryspin Dychowski , którzy tworzyli specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni w losy i pod opieką nauczyciela Pani Moniki Jaroszyńskiej przepytywali starszych kolegów.

Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast starsi uczniowie mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Gratulujemy Wszystkim, którzy uzyskali Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia!!!

Monika Jaroszyńska, Jola Kulej, Damian Bąkowski
(zespół matematyków)

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2021(obejrzyj)

Otrzęsiny klas pierwszych.Kochani… mamy nowych pełnoprawnych członków społeczności III Liceum Ogólnokształcącego!!! 👍 Dnia 29.09.21r. odbyły się Otrzęsiny klas pierwszych. Była to świetna zabawa…świetna. Zwycięzcą wszystkich konkurencji w tym roku została klasa 1D… GRATULUJEMY! Jest to też dla nas informacja, iż klasa 1D jest organizatorem przyszłorocznych otrzęsin😉
Raz jeszcze GRATULUJEMY i dziękujemy za świetną zabawę.

Otrzęsiny klas pierwszych 2021r..(obejrzyj)

Dzień Chłopaka na wesołoDzień Chłopaka na wesoło

Dziewczęta z klasy 3c podarowały odrobinę humoru męskiej część towarzystwa, organizując wyjście do kina na komedię obyczajową pt. „Teściowie”. Ta szalona opowieść o tym, co się może wydarzyć, gdy puszczają nerwy, o konfrontacji dwóch światów, która doprowadza do łez… okazała się miłą niespodzianką i powodem do wspólnego spędzania czasu nie tylko w murach szkoły.


Dzień Chłopaka na wesoło.(obejrzyj)Spotkanie z farmaceutą i psychodietetykiem.

Na ostatnich zajęciach z wychowawcą, klasa 2b miała gościa. Była nim Pani Agnieszka Stankiewicz - farmaceuta i psychodietetyk. Uczniowie czynnie uczestniczyli w dyskusji o zbilansowanym odżywianiu, o zdrowej i mądrej diecie. Młodzież miała też sposobność zmierzenia swego BMI.
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,533,361 Unikalnych wizyt