PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

Podziękowanie.


Szkoła do hymnu

AzorkiKochani!
Jest mi niezmiernie miło poinformować całą społeczność szkolną, że z wielkim sukcesem zakończyliśmy tegoroczną jesienną zbiórkę pieniędzy na rzecz gorzowskiego schroniska dla psów Azorki.

Dzięki Waszym ogromnym sercom i wrażliwości na krzywdę bezdomnych psów, udało nam się zebrać aż 1465,54 zł!!! Bardzo dziękuję Wszystkim, którzy zechcieli dorzucić swoją cegiełkę i przyczynić się do poprawy warunków w gorzowskim schronisku.

Na szczególne podziękowania za ogromne zaangażowanie w zbiórkę pieniędzy na szczytny cel zasługują: Pani Monika Makowska oraz Uczniowie klasy 6a: Zuzanna Słocka, Martyna Drozda, Milena Raczyńska, Stanisław Makowski i Rustam Smilyi.

Jesteście wspaniali!!! Dziękuję z całego serca!!!

Organizator akcji - Anna Bujanowska

Azorki 2022(obejrzyj)

GIS Day Poznań 2022W środę 16.11.2022 roku odbyło się coroczne święto popularnonaukowe GIS Day Poznań 2022, w którym uczestniczyli uczniowie rozszerzający geografię z klasy 3c oraz klasy 2abd. Tematyka wydarzenia obejmowała możliwości wykorzystywania danych przestrzennych, a także wymianę doświadczeń uzyskanych podczas badań naukowych, prac badawczych oraz projektów biznesowych opartych o systemy informacji geograficznej.

Uczestnicząc w wydarzeniu młodzież zdobyła wiedzę z podstaw systemów informacji geograficznej oraz miała szansę poznać studentów geoinformacji i lokalnych przedsiębiorców, którzy wdrażają GIS na co dzień. W trakcie wydarzenia odbyły się liczne prelekcje i warsztaty z szerokiego zakresu tematycznego, a także przygotowane były stoiska poszczególnych sekcji naukowych i firm, na których czekał m.in.: symulator latania dronem wraz z pokazem lotu zaplanowanej misji, wystawa najnowszego sprzętu geodezyjnego, czy stoisko z okularami wirtualnej rzeczywistości (VR). Wydarzenie uznawane jest za pomocne dla przyszłych studentów w ukierunkowaniu swoich zainteresowań, jak i również w wyborze swojej przyszłej drogi edukacyjnej.

Wyjazd przebiegał w bardzo miłej i naukowej atmosferze za co dziękują organizatorki Edyta Ryło – Burdun, Anna Czarnecka i Anna Malarek

GIS Day Poznań 2022(obejrzyj)

PLASTYNARIUMDnia 18.11.2022 klasy biologiczno – chemiczne odwiedziły w Gubinie jedyne w swoim rodzaju PLASTYNARIUM, które na każdym zrobiło ogromne wrażenie. Tutaj wykonywane są obok znanych na całym świecie plastynatów prezentowanych na wystawach BODY WORLDS, również preparaty naukowe przeznaczone do kształcenia studentów medycyny.

PLASTYNARIUM pozwala zwiedzającym na jedyny w swoim rodzaju wgląd w ludzkie ciało a zwiedzający mogą obejrzeć z bliska powstawanie najnowocześniejszych szkoleniowych preparatów anatomicznych.

Pierwsza część ekspozycji poświęcona była początkom anatomii, historii techniki konserwacji oraz rozwojowi plastynacji. W kolejnej ogólnodostępnej strefie wystawy uczniowie mogli obserwować pracowników plastinarium podczas preparacji anatomicznej oraz zadawać im pytania. W dziale galerii obejrzeliśmy imponujące preparaty zwierzęce – m.in. dwie oryginalnej wielkości żyrafy. Ten wycinek wystawy dał nam możliwość wejrzenia w tajemnicze życie wewnętrzne zwierząt – pod skórą, futrem i piórami.

W pracowni edukacyjnej w przystępny sposób wyjaśnione zostały poszczególne systemy organizmu i ich życiowe funkcje. Całe ciała ułożone w pozycjach „jak żywe”, jak również liczne pojedyncze preparaty, m.in. zdrowe płuca w porównaniu z płucami palacza, zdrowy staw kolanowy i staw z artrozą, demonstrują, jak ważną rolę dla zachowania funkcji organizmu ma zdrowy tryb życia.

Dzięki przewodniczkom, które opisując w języku polskim zarówno proces tworzenia plastynatów jak i znaczenie ich powstawania, przenieśliśmy się w fascynujący świat nauki. Poznaliśmy sens wykonywanej pracy, która ma przede wszystkim wymiar edukacyjny.

Na uwagę zasługuje wysoki poziom kultury osobistej uczestników wycieczki, którzy dostosowali swoje zachowanie do miejsca i charakteru prezentowanej wystawy.

Życie jest piękne, nauczmy się cieszyć każdą wspólną chwilą!
Dziękuję wszystkim i do zobaczenia przy kolejnych projektach!

Jolanta Kulej


PLASTYNARIUM(obejrzyj)

Podziękowanie dla RR.Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz, w szczególności, cała społeczność uczniowska składają serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za zakup nowych lektur do biblioteki oraz szafek dla uczniów.

Szkolny Konkurs o Marii Skłodowskiej- Curie7 listopada w 155 rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej- Curie odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu o uczonej. Jak co roku uczniowie licznie zgłosili się do uczestnictwa, co sprawiło ogromną radość organizatorom konkursu. Uczniowie mieli możliwość sprawdzić się w części plastycznej konkursu, sporządzając portret uczonej w dowolnie wybranej przez siebie technice. Wszystkie wykonane przez uczniów prace, jak co roku są niesamowite... tak było i tym razem. Sami spójrzcie do naszej galerii i oceńcie. Część uczniów wzięła też udział w teście o życiu i działalności naukowej naszej słynnej rodaczki.

17 listopada nadszedł wyczekiwany dzień ogłoszenia wyników Szkolnego Konkursu o Marii Skłodowskiej – Curie. Wyniki prezentują się następująco:

PORTRET Liceum
1 miejsce Karolina Burak klasa 2c
2 miejsce Anhelina Kupratshewicz klasa 3b
3 miejsce Maria Szlachta klasa 2c

TEST Liceum
1 miejsce Zuzanna Janicka klasa 1c
2 miejsce Julia Pisarek klasa 2d
3 miejsce Wiktoria Barczak klasa 2d/ Kornelia Płaza klasa 2b

TEST szkoła podstawowa
1 miejsce Alicja Baryła /Oliwia Trembo klasa 8
2 miejsce Marika Picińska klasa 8
3 miejsce Agata Dominiak klasa 8

PORTRET szkoła podstawowa
Milana Smila klasa 8

Uczniowie w nagrodę zostaną obdarowani punktami dodatkowymi oraz ocenami z chemii.
Za zdobycie pierwszych miejsc dzieci otrzymały również drobne upominki związane z Marią Skłodowską - Curie.

Bardzo wszystkim dziękuję za udział i zapraszam na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku!!!!

Organizator Jolanta Kulej- nauczyciel chemii


Szkolny Konkurs o Marii Skłodowskiej- Curie(obejrzyj)

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Pola Nadziei - podziękowanie.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej.Uczniowie 3 LO zmierzyli się z testem pierwszego etapu Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej.(obejrzyj)Koncert patriotycznyW tym roku mija 104. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w naszej szkole odbył się Szkolny Koncert Pieśni Patriotycznej. Piękne utwory wykonywali chętni uczniowie, całe klasy SP7 i IIILO, ale również nauczyciele wspólnie zaśpiewali „Przybyli ułani pod okienko…”.

Śpiew i muzyka towarzyszy ludziom od zawsze: w chwilach radosnych, a także w momentach dramatycznych, kojąc ból i podnosząc na duchu. Polska pieśń jednoczyła, stawała się zawołaniem bojowym, rozpalała miłość do Ojczyzny. Jest zwierciadłem naszej ponad tysiącletniej historii.

O godzinie 11.11 dla upamiętnienia Niepodległej wspólnie zaśpiewaliśmy: Jeszcze Polska nie zginęła…

Uczniowie liceum wzięli również udział w szkolnym konkursie ”Józef Piłsudski-życie i działalność”. Największą wiedzą wykazali się:
1. miejsce- Fabian Jurski 2a,
2. miejsce- Marek Hiszpański 4a,
3. miejsce- Ksawery Chojnowski 1f i Grzegorz Wajrach 4a.
Gratuluję zwycięzcom!

Przy okazji Święta Niepodległości i wojny na Ukrainie, uświadamiamy sobie jak kruchy jest pokój na świecie oraz że wolność nie została nam dana raz na zawsze. Musimy pielęgnować te wartości każdego dnia.
Dorota Szymankiewicz


Koncert patriotyczny. (obejrzyj)

Wygenerowano w sekund: 0.01
2,349,019 Unikalnych wizyt