PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

JESZCZE O OTRZĘSINACH

Z ŻYCIA SZKOŁY11 września 2009 w lesie przy ulicy Dobrej odbyły się otrzęsiny klas I. Ich celem było oficjalne przyjęcie w szeregi społeczności uczniowskiej III Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp. nowych uczniów.
Impreza odbyła się w konwencji filmowej. Uczniowie klas pierwszych przebrani byli za postaci reprezentujące cztery gatunki filmowe: horror, western, bajkę oraz kino akcji. W takiej też konwencji poszczególne klasy przygotowały krótkie przedstawienie charakteryzujące ich zespół oraz piosenkę-hymn swojej klasy.
Poza tym odbyły się podchody, konkurs na najdłuższy ogon oraz tradycyjne picie mleka na czas. Impreza zakończyła się złożeniem przysięgi przez pierwszaków i ich wychowawców.
Otrzęsiny przygotowane zostały przez uczniów klasy II d, którzy wywalczyli sobie prawo do organizacji, wygrywając ,,Otrzęsiny 2008”.
Celem całej imprezy, oprócz zaprzysiężenia pierwszaków i zachowania tradycji szkolnej była też integracja klas I oraz możliwość zaprezentowania przez nowych uczniów swoich talentów. Wszystkie występy oraz konkurencje oceniało jury, w którego skład wchodzili trzej uczniowie kl. II d oraz nauczyciel religii, pani Reneta Haściło. Jurorzy zwracali szczególną uwagę na zaangażowanie uczestników, którzy dołożyli wszelkich starań, aby w trakcie otrzęsin zaprezentować się jak najlepiej. Każda z klas perfekcyjnie wywiązała się z wyznaczonych im zadań, a największe uznanie wśród publiczności zdobyły występy klasy I b i to ona w klasyfikacji ogólnej zajęła I miejsce. Tym samym, w nagrodę, uczniowie klasy I b będą organizatorami otrzęsin klas I w przyszłym roku.
Nad przygotowaniami oraz prawidłowym przebiegiem imprezy, w zastępstwie wychowawcy klasy, czuwała pani pedagog Dorota Kowalska.
Otrzęsiny zakończyły się wspólnym ogniskiem, a cała impreza udała się wybornie. (DK)Wygenerowano w sekund: 0.01
1,237,813 Unikalnych wizyt