PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

Konkurs wiedzy o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II

Z ŻYCIA SZKOŁYDnia 16 października 2008r. w auli naszego liceum odbył się konkurs wiedzy o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II. W konkursie udział wzięło po trzech przedstawicieli z każdej klasy pierwszej. Pozostali uczniowie mogli wspierać swoich kolegów i koleżanki na widowni.
W auli zgromadzeni byli wszyscy uczniowie klas pierwszych, aby dopingować swoich kolegów i koleżanki. Na samym początku puszczono slajdy o Ojcu Świętym a także pieśń ,,Pater Noster". Następnie powitano uczniów oraz nauczycieli obecnych podczas konkursu. Później miało miejsce zapoznanie uczestników z obowiązującym regulaminem i sposobem, w jaki ma przebiegać rywalizacja. Przed tym wydarzeniem wszyscy mieli okazję wysłuchać ulubionej pieśni Jana Pawła II pt. ,,Barka". Po wstępnym wprowadzeniu nastąpiła pierwsza część konkursu - pytania za 1pkt.. Najlepiej poradziła sobie z nimi klasa Ib, która prowadziła po pierwszej serii. Przed przejściem do kolejnej części swoje umiejętności muzyczne i wokalne zaprezentowało przed publicznością kilku uczniów klas starszych śpiewając pieśń ,,Abba Ojcze". Po występie nastąpiła seria pytań za 2pkt.. Pytania te zmieniły losy konkursu, ponieważ nie były proste, dlatego przedstawiciele klas mieli problem z udzieleniem na nie odpowiedzi. Po tej konkurencji na prowadzenie wysunęła się klasa IC. Nie przewidziano, że zabawa będzie trwała dłużej niż jedną godzinę lekcyjną, dlatego nie było czasu na przerwę przed trzecią turą. Po pytaniach za 2pkt. bezpośrednio trzeba było przejść do tych za 3. Każda z klas wylosowała tylko jedno pytanie za 3pkt., a nie jak przewidywano 5 pytań. Prawidłowej odpowiedzi na nie udzieliły tylko klasy: IC i ID.
Ostatecznym zwycięzcą została klasa IC zdobywając 13pkt.
drugie miejsce - klasa ID - 12pkt.
trzecie miejsce - klasa IA - 9pkt.
czwarte miejsce - klasa IB - 8pkt.
Na końcu podsumowano konkurs, wręczono dyplomy uczestnikom.
Organizacją konkursu zajęła się Profesor Renata Haściło, prowadzącymi byli Andrzej Adamiak i Sebastian Stępień z klasy 2c, jury - o. Rafał, Adria Szuder (uczeń klasy ), Paulina Grześkowiak.
Tego samego dnia na lekcji poprzedniej uczniowie klas drugich mogli obejrzeć przygotowany przez uczniów klasy 2b 9przy wsparciu klasy 2e) program artystyczny poświęcony pamięci Jana Pawła II.
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,237,853 Unikalnych wizyt