PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

Podsumowanie konkursów przedmiotowych.18 maja 2022r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. odbyło się posumowanie konkursów przedmiotowych.
Uczennica klasy VII A Agata Dominiak z rąk kuratora oświaty - pani Ewy Rawy otrzymała zaświadczenie o uzyskaniu tytułu laureata Konkursu przedmiotowego z języka polskiego.
Tytuł laureata umożliwia dostanie się do każdej szkoły średniej w województwie lubuskim.
Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów!!!
Jolanta Fleming - Rybska

Pożegnanie maturzystów 2022r.


29 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie klas maturalnych. Ze łzami wzruszenia pożegnaliśmy dwie klasy. Nie obyło się też bez uśmiechów oraz ostatnich tęsknych spojrzeń w stronę murów szkoły. Niełatwe to były chwile pożegnania.

Drodzy Absolwenci,
na zawsze zapisaliście się w naszej pamięci i na kartach historii szkoły. Wierzymy, że czas spędzony w naszej szkole był dla Was doskonałym wstępem do dorosłości i nauczył Was pokonywania przeszkód. W ciągu tych lat, wypełnionych nauką, staliście się dojrzalsi i bardziej odpowiedzialni. Rozpoczęliście nowy etap życia. Nigdy nie traćcie wiary w siebie. Nie bójcie się marzeń. One dodają siły, motywują do działania, zachęcają do przezwyciężenia własnych słabości.


Pożegnanie maturzystów 2022r.(obejrzyj)

Kopciuszek XXIPracowitość, dobroć, prawda, piękno to wartości, które są ważne bez względu na czas i miejsce. O nich właśnie opowiada przygotowana przez nasze Koło teatralne baśń „Kopciuszek XXI”. Frania, Lola, Zyta to współczesne dziewczyny. Co jest dla nich ważne? Obejrzyjcie.

Kopciuszek XXI(obejrzyj)Wirtualna Noc Powtórkowa z Geografii


Wirtualna Noc Powtórkowa z Geografii w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ

Zapraszamy Maturzystów na Noc Powtórkową z Geografii organizowaną przez Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego! W tym roku będzie to trzecia Wirtualna Noc Powtórkowa z Geografii, która odbędzie się na platformie zdalnego nauczania Uniwersytetu Jagiellońskiego – Open UJ.

Materiały powtórkowe z geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej będą dostępne przez miesiąc – od 15 kwietnia do 15 maja 2022 r. Dostęp do materiałów powtórkowych jest bezpłatny!

Materiały te obejmują prezentację z nagranym wykładem do odtworzenia w przeglądarce oraz krótki skrypt do pobrania. Przygotowali je nasi pracownicy, doktoranci i absolwenci, którzy pracowali jako nauczyciele w szkołach średnich. Jeden z wykładów odbędzie się na żywo 23 kwietnia 2022 r. – szczegółowe informacje będą podane w terminie późniejszym.

W tym roku odbędą się również spotkania online z naszymi studentami i studentkami, którzy będą odpowiadać na pytania dotyczące rekrutacji i studiowania geografii na UJ. Szczegółowe informacje będą dostępne po zarejestrowaniu się na platformie zdalnego nauczania Uniwersytetu Jagiellońskiego – Open UJ.


Osoby zainteresowanie udziałem w Wirtualnej Nocy Powtórkowej z Geografii, prosimy o zarejestrowanie się na platformie zdalnego nauczania Uniwersytetu Jagiellońskiego – Open UJ.

Link do rejestracji: Wirtualna Noc Powtórkowa z Geografii

Zapraszamy!

Świat minerałów.


Szóste warsztaty pt. „Świat minerałów” w Muzeum Geologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego, w których wzięła udział grupa młodzieży rozszerzającej geografię z klasy 2c. Po raz kolejny dr Robert Woziński w fascynujący sposób przybliżył historię geologiczną Regionu Bałtyckiego, systematykę skał i minerałów, kule szczecińskie, skamieniałości, piaski świata, konkrecje polimetaliczne oraz minerały fluorescencyjne. Wizytę zakończył seans filmowy przedstawiający przeszłość geologiczną naszego kontynentu, bo losy Europy możemy prześledzić na przestrzeni aż dwóch miliardów lat.

Wycieczka przebiegała w bardzo miłej i naukowej atmosferze za co dziękują organizatorki:

Edyta Ryłko – Burdun i Anna Czarnecka.

Świat minerałów(obejrzyj)

Zmartwychwstanie Pańskie.Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, najserdeczniejsze życzenia, wszystkim uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły.

Zdrowych, pogodnych Świąt pełnych wiary i nadziei. Ciepłej rodzinnej atmosfery przy wielkanocnym stole.

Życzy. Grono Pedagogiczne

Brawo dziewczęta!!!Brawo dziewczęta!!!

Miło nam poinformować, że uczennice klasy 7a: Agata Dominiak została laureatką a Alicja Baryła finalistką Konkursu przedmiotowego z języka polskiego organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Tym samym Agata będzie zwolniona z pisania egzaminu z języka polskiego po szkole podstawowej.

Gratulujemy wiedzy i życzymy kolejnych sukcesów!!!
Fleming - Rybska Jolanta


DZIEŃ OTWARTY 2022r.

alternatywny tekst

23 KWIETNIA 2022r. DZIEŃ OTWARTY W III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM


Serdecznie zapraszamy Ósmoklasistów wraz z Rodzicami na spotkanie przy ulicy Estkowskiego 3.

Dzień otwarty 2022r.(obejrzyj)

PGE Turniej Turbin WiatrowychMoi Drodzy

Oto nasze Wojowniczki❤️
W niedzielę 3.04 odbył się PGE Turniej Turbin Wiatrowych w Szczecinie. Zmierzyły się z nim Julia (3c) i Angelina (2b). Turbiny w ich wykonaniu robiły wrażenie, ale to wiedza Dziewczyn, pracowitość i determinacja dały zamierzony efekt.
Nie obyło się bez komplikacji. Na miejscu po wstępnych eliminacjach musieliśmy dokonać małych przeróbek. Organizator zapewnił wiertarki itp. Tutaj okazał się ogromnie pomocny nasz „anioł” Michał ( wtajemniczeni wiedzą o kogo chodzi 😉). Michale, dziękujemy za pomoc.
W tym roku finał nie był dla nas, ale zdobyłyśmy doświadczenie i wykorzystamy je w przyszłym roku.
DZIEWCZYNY, gratuluję!!! Zaszłyście daleko. Jestem z Was bardzo dumna. Dziękuję!

P.s. Na 17 drużyn szkół ponadpodstawowych, nasze dziewczyny były jedną z 3 drużyn żeńskich. Nasze turbiny ( ich moc, wydajność i moment pędu) sprawdzane były w tunelu powietrznym.
Dziewczyny, jesteście niesamowite.

Pozdrawiam
Anna Czarnecka

PGE Turniej Turbin Wiatrowych(obejrzyj)

Teatr Wyobraźni11 i 12 października 2021r. uczennice klasy II a i II b brały udział w fantastycznych warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Teatru Polskiego Radia – Muzeum Słów i Głosów pt. „Teatr Wyobraźni – warsztaty tworzenia teatrów radiowych”. Ich efektem jest płyta, na której można posłuchać legend związanych z naszym miastem w wykonaniu uczennic naszego Liceum.

Backpack day.Za nami dzień bez plecaka. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym. Wykazaliście się dużą kreatywnością. Zapraszamy do relacji zdjęciowej.

Dzień bez plecaka(obejrzyj)

Wygenerowano w sekund: 0.01
2,184,360 Unikalnych wizyt