PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

Kolędnicy

Z ŻYCIA SZKOŁYNa początku listopada rozpoczęliśmy pracę nad Kolędnikami. Wybraliśmy scenariusz mówiący o rozterkach ucznia, który musi wybierać miedzy dobrem a złem. Klasa 1 a chętnie podzieliła role, zaś o wsparcie muzyczne poprosiliśmy Asię i Olę z 2e oraz Adrię.
Spotykaliśmy się na próbach w czasie długich przerw w poniedziałki i piątki. Cennych rad udzieliła nam pani Elżbieta Kuczyńska, która w domu kultury prowadzi grupę aktorską.
Czas prób był dla nas czasem nauki, szlifu aktorskiego jak również czasem, kiedy mogliśmy się lepiej poznać nawzajem, pożartować i pośmiać.
Rano 5 stycznia wyruszyliśmy do Wawrowa do Szkoły Podstawowej. Graliśmy tam kolędników dla klas od 1 do 6. Podczas pierwszego występu mięliśmy tremę, ale wszystko poszło dobrze. Mieliśmy okazję zobaczyć małą szkołę, w której panowała sympatyczna, rodzinna atmosfera.
Najmilej zaskoczyły nas dzieci z Przedszkola w Wawrowie, okazały się być bardzo wdzięczną widownią. Wprawdzie były łzy na widok diabła i śmierci, ale dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały przedstawienie. Po występie dzieci nauczyły nas pastorałki i razem, w miłej atmosferze, śpiewaliśmy ją. Maluchy chciały przymierzać rogi diabła i skrzydła anioła. Wraz z życzeniami noworocznymi od dyrekcji przedszkola dostaliśmy słodycze.
Ostatnim miejscem naszego kolędowania był Zakład Karny. Wielkim przeżyciem było dla nas przejście przez bramę.
W dużej sali zagraliśmy dla 50 osadzonych. Występ był wzbogacony śpiewem kolęd i pastorałek. Chyba najbardziej podobały się pastorałki śpiewane przez Adrię, Olę, Asię, Patrycję, Anię i Karolinę.
Na koniec dostaliśmy zaproszenie na drugi rok oraz podziękowanie za wspólne kolędowanie. Potem mogliśmy zobaczyć więzienne pomieszczenia: siłownię, kaplicę, bibliotekę, pokój wychowawców oraz spytać o pracę wychowawców, psychologa i terapeuty.
Cieszymy się, że mogliśmy wywołać uśmiech na tak wielu twarzach tego dnia. Warto było poświęcić wiele czasu na próby.
Wygenerowano w sekund: 0.00
2,793,354 Unikalnych wizyt