PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

Książka jest dobra na wszystko



„Książka jest dobra na wszystko” – HAPPENING

5 GRUDNIA 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 odbył się happening pod hasłem „Książka jest dobra na wszystko”. Akcja miała na celu promowanie książek zakupionych z projektu Ministerstwa Edukacji „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”
oraz propagowanie czytania. Wydarzenie miało miejsce na długiej przerwie (11.30 – 11.50)
i na lekcji poprzedzającej przerwę, na I piętrze w korytarzu łączącym oba budynki szkoły. Akcję przygotowali uczniowie III LO z koła teatralnego prowadzonego przez panią Grażynę Nawrocką. W happeningu wzięli udział wszyscy uczniowie liceum oraz nauczyciele
i kilkoro rodziców uczniów szkoły podstawowej. Chętne osoby wybierały spośród przygotowanego zestawu książek dowolny fragment i czytały go zebranym widzom.

W czasie happeningu teksty przeczytały nauczycielki języka polskiego, dyrektor szkoły, uczniowie: z klasy 2a i 5a szkoły podstawowej oraz licealiści.

Wykorzystano zbiory poezji następujących autorów: Wisława Szymborska, Krzysztof Kamil Baczyński, Leopold Staff, Halina Poświatowska, Kazimiera Iłłakowiczówna, Maria Pawlikowska – Jasnorzewska, Tadeusz Gajcy, Adam Asnyk, Józef Czechowicz.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem społeczności szkolnej, dlatego też zamierzamy organizować cyklicznie tego typu akcje.

Grażyna Nawrocka


„Książka jest dobra na wszystko” – HAPPENING(obejrzyj)

Konkurs czytelniczy


Konkurs czytelniczy „Życie i twórczość Gustawa Herlinga – Grudzińskiego.


Konkurs został ogłoszony w październiku 2019 r. Informacje o konkursie przekazano wychowawcom wszystkich klas liceum ogólnokształcącego. Dwa tygodnie przed konkursem w gablocie na korytarzu przy bibliotece przygotowano gazetkę z obszernymi informacjami o życiu i twórczości pisarza. Wykorzystano prezentację przygotowaną przez panią Wiolettę Klepacz. Konkurs odbył się w bibliotece w dniu 18.10.19. Przedstawiciele wszystkich klas rozwiązywali test dotyczący życia i twórczości Gustawa Herlinga – Grudzińskiego.

WYNIKI konkursu czytelniczego
„Życie i twórczość Gustawa Herlinga – Grudzińskiego”,
który odbył się 18.10.2019.

1. kl. 1b po gim. - 15 poprawnych odpowiedzi – Kasia Synowiec i Oskar Kałuziak – 3 punkty
2. kl. 1a po gim. – 13 poprawnych odpowiedzi – Kasia Morawska i Wiktor Broniowski – 2 punkty
3. kl. 3a – 12 poprawnych odpowiedzi – Weronika Staśkiewicz i Wiktoria Lasota – 1 punkt
4. kl. 1c – 10 poprawnych odpowiedzi – Paulina Krokh i Konrad Kozaryn – 0,5 punktu
5. kl. 1a po podst. – 10 poprawnych odpowiedzi – Jagoda Błaszczyk i Wiktoria Kędzior - 0,5 punktu
6. kl. 1b po podst. – 10 poprawnych odpowiedzi – Kamila Kołodziejczak i Emilia Dudziak - 0,5 punktu
7. kl. 2a – 10 poprawnych odpowiedzi – Martyna Cyrko i Jakub Wójcik - 0,5 punktu
8. kl. 3b – 9 poprawnych odpowiedzi – Oliwia Orzechowska - 0,5 punktu
9. kl. 2b – 6 poprawnych odpowiedzi – Joanna Wiśniewska i Mirosław Drzewiecki – 0 punktów

Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.


Pobierz test konkursowy test konkursowy


Życie i twórczość Gustawa Herlinga Grudzińskiego zycie i twórczość


Konkursu o Marii Skłodowskiej - Curie


Kolejna edycja Szkolnego Konkursu o Marii Skłodowskiej - Curie za nami. Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu a zwycięzcom szczególnie gratuluję. Zapraszam do udziału w konkursie za rok. Do zobaczenia!!!
Jola Kulej

Pobierz WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O MARII SKŁODOWSKIEJ- CURIE

Kiermasz ciast


W trakcie zebrania z rodzicami 24 października klasa 2a zorganizowała kiermasz ciast aby wspomóc zbiórkę funduszy na leczenie Adasia Kosa i pani Katarzyny Sukiennickiej. Cieszymy się,że pomogliśmy zfinalizować zbiórkę dla Adasia i dołożyliśmy cegiełkę do zbiórki dla pani Kasi.Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom,które wsparły naszą akcję.

Mediacje rówieśnicze


4 października 2019 r. klasa 2A liceum uczestniczyła w projekcie ,,Mediacje rówieśnicze jako forma zapobiegania konfliktom i przeciwdziałania mowie nienawiści wśród młodzieży w Gorzowie wielkopolskim", które prowadziła Pani Anna Maslej z Fundacji "Centrum Inicjatyw Akademickich" przy WSB.

Na zajęciach uczniowie poznali techniki umożliwiające porozumiewanie w każdej sytuacji oraz jak dobrze być mediatorem rówieśniczym. Dzięki wiedzy zdobytej na warsztatach będziemy lepiej kształtować samoświadomość, samokontrolę emocji i wzmacniania postawy asertywne.

Warsztaty dla maturzystów



1 Października odbyły się warsztaty dla maturzystów na temat startu na rynku pracy, które poprowadzili dwaj absolwenci naszej szkoły Adrian Prędkiewicz oraz Kordian Kicza. Opowiedzieli uczniom o swoich początkach i doświadczeniach na rynku pracy. Podzielili się wieloma przydatnymi wskazówkami i radami, a także pokazali różne ścieżki którymi mogą podążyć. Zajęcia były bardzo ciekawe i przydatne. Z pewnością wiedza zdobyta na warsztatach zaowocuje w niedalekiej przyszłości.

Po więcej informacji zapraszamy na indywidualne strony tych niezwykłych osób:

Adam Prędkiewicz: adrianpredkiewicz

Kordian Kicza: kordiankicza

DZIĘKUJEMY ZA MOŻLIWOŚĆ UCZESTNICZENIA W TAK WSPANIAŁYCH WYKŁADACH

Pokaz Szalonego Profesora



„Pokaz Szalonego Profesora”

Dzisiejszego dnia, tzn.19.11.2019, wtorek ...odbyły się w naszej szkole zajęcia z ciekłym azotem oraz metanem. W zajęciach brały udział wszystkie klasy pierwsze oraz klasa 5 SP7.
Zajęcia były interaktywne, więc uczniowie obcowali z bardzo niskimi temperaturami oraz z baaardzo wysokimi.
Zerknijcie proszę na foto relację z powyższych zajęć.
Dziękujemy p.Marcie i p.Jankowi z Miasta Nauki Szczecin za współpracę.

Pozdrawiam
Anna Czarnecka

Pokaz Szalonego Profesora (obejrzyj)

Nakrętki dla Wiktorii



Moi Drodzy

Ogromnie Wam dziękuję za gest, za dobre serce...za to, że pamiętacie o drugiej osobie. Przekazaliśmy nakrętki dotychczas zebrane Wiktorii. Jednocześnie przekazałam kartki urodzinowe przez Was zrobione. Uśmiech na twarzy Wiktorii mówił WSZYSTKO. W swoim i Jej imieniu, BARDZO Wam dziękuję.

Pozdrawiam
Anna Czarnecka


Nakrętki dla Wiktorii (obejrzyj)

Halloweenowy konkurs


W czwartek 31 października na 5 godzinie lekcyjnej w naszej szkole odbył się halloweenowy konkurs. Klasy zostały ocenione w kategoriach najlepszy kostium, najładniejsza dynia i najlepiej udekorowane drzwi. Pierwsze miejsce i złoty numerek wygrała klasa 1B po gimnazjum. Klasa 1A po gimnazjum zajęła drugie miejsce, a klasa 1B po podstawówce trzecie. Klasy te dostaną słodki upominek. Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali!

Halloweenowy konkurs (obejrzyj)


Gorzowska Spartakiada Młodzieży


Dwa trzecie miejsca zajęły reprezentacje III LO w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży w koszykówce 3x3. W rozegranych w hali I LO zawodach udział wzięły 4 reprezentacje dziewcząt i pięć drużyn chłopców z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

W drużynach III LO wystąpiły: Mińczuk Aleksandra, Nowak Laura, Piekarzewicz Gabriela, Woźniak Klaudia, Hołub Aleksandra oraz Zinek Maksymilian, Dawid Kownacki, Jurgiewicz Kacper, Zajdel Miłosz. Gratulujemy.

Gorzowska Spartakiada Młodzieży (obejrzyj)


„MAX BAHR PREKURSOR SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BIZNESU”


W piątek 25 października 2019 r. uczniowie klasy 1c LO wzięli udział w GRZE MIEJSKIEJ „MAX BAHR PREKURSOR SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BIZNESU”;, której organizatorem była Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie Wlkp. W atmosferze dobrej zabawy z nutą odrobiny rywalizacji młodzież uczestniczyła w podróży w obszarze ulic: Fabrycznej, Śląskiej, Towarowej i Waryńskiego – gorzowskiego Zawarcia. Drogowskazami wyjątkowego zaangażowania pierwszaków, były współcześnie używane pojęcia z zakresu polityki społecznej, usług społecznych oraz III Sektora na tle faktycznych dokonań MAXA BAHRA. Uczniowie mięli do pokonania siedem przystanków oraz przeprowadzenie sondy społecznej wśród ludności lokalnej – kim był MAX BAR?, jakie budynki po sobie pozostawił?, jaką fabrykę wybudował? i w jakim rejonie miasta znajduje się DĄB MAXA BAHRA?. Klasa 1c kolejny raz stanęła na wysokości zadania.

GRA MIEJSKA (obejrzyj)

Wygenerowano w sekund: 0.01
3,200,833 Unikalnych wizyt