PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

Wycieczka w ramach projektu.


Minionego czwartku (16 marca br.) grupy przyrodnicze z gimnazjum i liceum miały okazję na chwilę oderwać się od szkoły i wybrać się do Laboratorium Wyobraźni PPNT w Poznaniu. Tam uczestnicy rzucili bliżej okiem na świat przedmiotów ścisłych. Poznali drugie, chemiczne oblicze rzeczy codziennego użytku, odkryli fizyczny sekret zegara czy huśtawki oraz zmierzyli się z matematycznymi zagadkami. Uczniowie nie ukrywali zadowolenia i chętnie brali udział w doświadczeniach. Z uśmiechami na twarzach wsiedli do autokaru i wrócili do Gorzowa, zabierając ze sobą nie tylko nowy zasób wiedzy, ale również pozytywne wrażenia oraz satysfakcję z miło spędzonego czasu.

Wycieczka edukacyjna została dofinansowana ze środków Unijnych w ramach projektu: “Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzowa”.

Julia Kłosek


Poznań Laboratorium Wyobraźni 16.03.2017r.(obejrzyj)

Szczecin Eureka 15.03.2017r.(obejrzyj)


PUSZMUN 2017



Przy Warszawskiej dzieje się coś niebywałego - tak o nas piszą!


Nasze działania filmowe doceniają dziennikarze-przeczytaj!

TRÓJKA FILM PROJEKT



TRÓJKA FILM PROJEKT to warsztaty filmowe towarzyszące projektowi Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzowa Wlkp., prowadzone w Pracowni Filmoteki Szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3. Uczestnikami są uczniowie gimnazjum i liceum, którzy biorą udział w zajęciach teoretycznych z wiedzy o filmie oraz praktycznych, związanych z realizacją i montażem krótkich etiud filmowych (fabuły, dokumentu lub animacji). Każdy uczeń ma szansę stać się aktorem, scenarzystą, reżyserem, operatorem czy scenografem.
Młodzi filmowcy organizują również wieczór filmowy w Pracowni Filmoteki Szkolnej, podczas którego odbywa się projekcja wybranego przez uczniów filmu oraz panel dyskusyjny. Ponadto projektują plakat filmowy, korzystając z ciekawych narzędzi oraz aplikacji internetowych oraz przygotowują prezentację multimedialną o środkach filmowych zastosowanych w danym obrazie. Aby nawiązać do problemu, który pokazuje film zapraszają gościa specjalnego – eksperta z wybranej dziedziny, który prowadzi dyskusję z młodymi widzami po seansie.
Doskonałą okazją do poszerzenia horyzontów młodych filmowców Trójki są spotkania z „Wędrującymi Filmoznawcami Filmoteki Szkolnej”, którzy przyjeżdżają do naszej szkoły i prowadzą warsztaty w ramach programu Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Podczas spotkań młodzież aktywnie angażuje się w twórcze działanie poznając tajniki sztuki filmowej. Zajęcia projektowe rozwijają postawy twórcze, pasje filmowe i fotograficzne. Pobudzają kreatywność, wrażliwość oraz wyobraźnię.
W wyjątkowych spotkaniach z filmoznawcami uczestniczą również zaproszeni uczniowie ze szkół ponadpodstawowych oraz nauczyciele z sieci pasjonatów edukacji filmowej w Gorzowie Wlkp.

Liderka Filmoteki Szkolnej, Małgorzata Miszczak
Informacja na lokalnej stronie Gorzowa i na gorzow.com

Do Pracowni Filmoteki Szkolnej zawita kolejny filmoznawca!





ZAPISY-kliknij



Szlachetna Paczka w naszej szkole.


Serdecznie dziękujemy za włączenie się akcję Szlachetna Paczka w naszej szkole. Ta akcja pokazała nam ilu rodziców i uczniów jest wrażliwych na potrzeby innych. Uzbieraliśmy sporo zabawek, klocki edukacyjne, pluszaki, książeczki, bajki, słodycze, chemie gospodarczą, trwałą żywność, kosmetyki, ubrania. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy radość rodzinie a szczególnie dzieciom. Wyrażamy także wdzięczność uczennicy z klasy 2Lo oraz Jej mamie za przepiękne stroiki.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy Państwu złożyć serdeczne życzenia wewnętrznego spokoju,
wytrwałości i radości oraz błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nadchodzącego roku.
katechetka R.Haściło
nauczycielka j.angielskiego R.Smilgin-Roszczyk

Dzień Patrona Władysława Szafera. Szaferada 2016



Każda szkoła ma swoje tradycje i obyczaje. Tradycją III Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp. jest Szaferada, święto naszego patrona - Władysława Szafera.

Dnia 29 listopada 2016 zorganizowano imprezę, której gospodarzami byli uczniowie klasy 2b. Początkowo przybliżono sylwetkę sławnego botanika oraz przedstawiono jego dokonania naukowe. Oprawą muzyczno-taneczną Szaferady stanowiły występy uczniów naszego liceum oraz występ zaproszonego zespołu tanecznego Aluzja, w którym tańczą uczennice naszej szkoły oraz innych gorzowskich szkół. Następnie etapami przeprowadzano następujące konkurencje:
1. Szafer Challenge ,
2. Quiz przyrodniczy ,
3. Przyrodnicza Bitwa na Głosy

Podsumowując najlepiej wypadli gospodarze, czyli klasa 2b, przełamując kilkuletnią nie sprzyjającą klasom rozszerzającym biologię, złą passę. Rozegrali wszystkie konkurencje na medal. Na drugiej pozycji uplasowała się klasa 2a, która została mistrzem piosenki przyrodniczej. Trzecie miejsce zajęła klasa 1b. Wydarzenie zostało perfekcyjne wyreżyserowane przez panią Iwonę Pacześną. Dzięki niej mogliśmy podziwiać umiejętności taneczne naszych koleżanek z grupy artystycznej Aluzja, które przedstawiły ruchową interpretację wierszy Papuszy wg projektu pt: „ Między metaforą słowa i ruchu/Papusza wśród współczesnych” oraz układ taneczny pt: „Kawałek cienia”.
Uczniowie będąc pod wielkim wrażeniem imprezy poświęconej patronowi III LO Władysławowi Szaferowi podziękowali gromkimi brawami muzykom, tancerkom, uczestnikom i organizatorom.
Reasumując Szaferada była bardzo udanym wydarzeniem. Miła atmosfera, profesjonalne podejście prowadzących i pozytywne nastawienie uczestników uczyniło ze święta patrona ,wydarzenie warte powtórzenia .
Alicja Cendrowska 2b


Szaferada 29.11.2016r.(obejrzyj)



Czy można czerpać wiedzę z filmu?


6 grudnia uczniowie z Koła Filmowego działającego przy Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 w Gorzowie Wlkp. uczestniczyli w warsztacie z cenionym filmoznawcą i kulturoznawcą, panem Karolem Jachymkiem. Spośród wielu propozycji zagadnień związanych z filmem, uczniowie wybrali temat, który miał im pomóc odpowiedzieć na pytanie, czy z filmu można czerpać wiedzę. Na trzy godziny przenieśli się do świata kinematografii oraz fotografii- oglądali fragmenty polskich, kultowych filmów, między innymi „Hair" Marka Piwowskiego, „Listy do M" Mitja Okorna, czy "Zapis Socjologiczny" Zofii Rydet. Każdy przedstawiony film wywołał dyskusję- większość uczniów otwarcie przedstawiała swoją interpretację oraz spostrzeżenia. Śmiało można rzec, iż warsztat filmoznawczy dla młodych pasjonatów kina był naprawdę fajnym podarunkiem na Mikołajki. Efektem spotkania jest nabyta wiedza o postrzeganiu wartości w filmie i przekonanie, że można czerpać wiedzę z kina, a pamiątką miłe wspomnienia oraz wspólne zdjęcie. Uczniowie ZSO nr 3 skrycie marzą, by kolejny filmoznawca ponownie zagościł w Gorzowie, i kto wie, czy w najbliższym czasie nie trafi się okazja?
Julia Kłosek

Narodowe czytanie.

Czy można czerpać wiedzę z kina?

6 grudnia w Pracowni Filmoteki Szkolnej naszej szkoły odbędzie się warsztat dla uczniów gimnazjum i liceum z filmoznawcą i kulturoznawcą dr Karolem Jachymkiem. Spośród wielu propozycji zagadnień związanych z filmem, nasi uczniowie zaproponowali temat warsztatu. I właśnie wspólnie z filmoznawcą spróbują odpowiedzieć na pytanie: czy można czerpać wiedzę z kina?

W ramach programu Filmoteka Szkolna powstała sieć Wędrujących Filmoznawców, którzy pracować będą z nauczycielami i uczniami czerpiąc wzajemnie ze swoich zasobów wiedzy i umiejętności podczas
których wspólnie wypracowane zostaną twórcze pomysły na wykorzystanie filmów podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych. Zajęcia odbywają się w ramach programu Filmoteka Szkolna prowadzonego przez Filmotekę Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!


Uczniowie naszego liceum zrealizowali spot filmowy nawiązujący do tematu promowania właściwych postaw w szczególności ludzi młodych, którzy - z różnych powodów - nie mają odwagi, aby reagować w sytuacjach, kiedy są świadkami zakupu i spożywania napojów alkoholowych przez osoby niepełnoletnie. Film został wysłany na konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego pn. „Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!", którego organizatorami są: Zarząd Województwa Lubuskiego oraz Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. oraz Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

Wiodącym tematem III edycji konkursu „Widzisz Nie zgadzaj się! REAGUJ!” jest uświadomienie ludziom młodym, iż ich postawa ma nie tylko wpływ na ich własne bezpieczeństwo i zdrowie, ale również może wpłynąć na zachowania i zmianę postaw sprzedawców alkoholu oraz osób niepełnoletnich kupujących i spożywających alkohol.

Obejrzyj spot filmowy: Pomagaj. Odmawiaj!.


Wygenerowano w sekund: 0.00
3,203,076 Unikalnych wizyt