PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny ¶wiat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Popro¶ o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyk±
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyk±
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyk±

Prawdziwe włoskie cappuccino.W tym tygodniu uczniowie klasa 1 f uczestniczyła w lekcji online, podczas której uczniowie z Włoch demonstrowali, jak poprawnie zrobić prawdziwe włoskie cappuccino, caffè shakerato i gorącą czekoladę.


KrakĂłwWycieczka klas 1a i 1e do Krakowa, ze zwiedzaniem kopalni w Bochni oraz wspaniała zabawa w Energylandii 🙂

KrakĂłw(obejrzyj)Centrum Kongresowo-dydaktyczneW ramach współpracy naszego liceum z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu dnia 19.04 klasy medyczne odwiedziły Centrum Kongresowo-dydaktyczne. Wysłuchaliśmy wykładów pt"Otępienie w chorobach neurologicznych" wygłoszony przez pracowników Pracowni Neurobiologii Katedry i Kliniki Neurologii UMP Panią lek. Natalię Banaszek oraz Pana lek. Mikołaja Hurłę. Kolejny wykład dotyczył "Stwardnienia rozsianego u dzieci" a wygłosiła go dr n. med. Agnieszka Wencel-Warot z Katedry i Kliniki Neurologii Wieku Rozwojowego UMP. Po wykładach przedstawiciele 16 szkół średnich z Polski wzięli udział w konkursie "Młody Medyk z zakresu neurologii" a naszemu Oskarowi Onyśko z klasy 1b udało się wywalczyć 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy i pełni wrażeń czekamy na następne spotkania.
Opiekunowie Jolanta Kulej oraz Zbigniew Prędkiewicz

Centrum Kongresowo-dydaktyczne(obejrzyj)

Debata OksfordzkaW dniu 18 kwietnia 2024r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w I Turnieju Debat Oksfordzkich o Puchar rektora Uniwersytetu Szczecińskiego. Uczestnictwo wiązało się z koniecznością zgłębienia 12 tez turniejowych. W czasie turnieju było okazja nie tylko do udziału w dyskusji z innymi uczniami ze szkół ze Szczecina, ale także do kuluarowej rozmowy z Wojewodą Zachodniopomorskim Panem Adamem Rudawskim. Sam turniej odbywał się w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. Dziękujemy Uniwersytetowi Szczecińskiemu za zaproszenie nas do udziału w Turnieju, ale także świetną organizację. Nie powiedzieliśmy ostatniego słowa i z chęcią wrócimy w kolejnym roku.

Debata Oksfordzka(obejrzyj)


Konkurs OZE

Konkurs OZE
REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU- „Jestem OZEkspertem”(pobierz)

REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU- „MÓJ OZE-¦WIAT”(pobierz)

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu(pobierz)Wydział chemii UAM w Poznaniu.Dnia 05.04 uczniowie 3LO realizuj±cy chemię w rozszerzeniu odwiedzili wraz z opiekunami Wydział chemii UAM w Poznaniu. Tytuł wykładu wraz z pokazem ciekawych eksperymentów "Wycieczka po układzie Okresowym - pierwiastki bloku d".Było wybuchowo, kolorowo, wesoło i bardzo ciekawie.

Wydział chemii UAM w Poznaniu.(obejrzyj)

Cykl Mała Akademia JazzuW ¶rodę 04.04.2024 r. odbyło się już przedostatnie spotkanie z cyklu Małej Akademii Jazzu w naszej szkole. Tym razem go¶ciem był Marek Konarski - polski muzyk jazzowy - saksofonista i kompozytor. Opowiadał nam o swoich do¶wiadczeniach zwi±zanych z nauk± i mieszkaniem w Skandynawii, a także o pracy doktorskiej zwi±zanej z poł±czeniem improwizacji jazzowej z Polsk± muzyk± folkow±. Następnie Pan Marek udowadniał nam, że rytm ma ogromy wpływ na brzmienie muzyki, dlatego klaskali¶my wspólnie na 1 i na 2, 3 a nawet 4, 5!
Usłyszeli¶my wiele utworów granych przez Pana Konarskiego na saksofonie sopranowym i tenorowym...i starali¶my się jak mogli¶my klaskać do rytmu!
Dziękujemy za kolejne inspiruj±ce spotkanie z muzyk±!

Cykl Mała Akademia Jazzu.(obejrzyj)

SZAFERADA 2024r.8 marca 2024r. odbył sie konkurs przyrodniczy „ SZAFERADA”, w którym uczestniczyło 11 uczniów z 6 szkół podstawowych z: Deszczna, Górek Noteckich, Santoka i Gorzowa Wielkopolskiego.
Tematyka konkursu dotyczyła ekologii, ochrony ¶rodowiska, wiedzy o patronie naszej szkoły - prof. Władysławie Szaferze i ¶wiatowego odkrycia nosorożca le¶nego w okolicy Gorzowa Wlkp.
Wkrótce ogłosimy wyniki konkursu.
Po konkursie, uczestnicy i ich opiekunowie, obejrzeli wystawę dinozaurów przygotowana przez ucznia naszej szkoły - Kajetana Wojczyszyna z IB, który od dziecka zbiera literaturę i figury dinozaurów oraz obejrzeli prezentację multimedialn± Tatiany Mażul z IIID, dla której dinozaury, to również prawdziwa pasja.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Szaferada 2024r.(obejrzyj)

WIELKANOCNE WY¦CIGI RZĘDÓWWIELKANOCNE WY¦CIGI RZĘDÓW

We wtorek - 26 marca uczniowie klas III - VII SP, wzięli udział w I Wielkanocnych Wy¶cigach Rzędów.

Było trudno, było inaczej, ale przede wszystkim było sportowo i zabawnie.
Zobaczcie sami!!!

Dziękujemy Radzie Rodziców SP za sfinansowanie słodkich upominków dla każdego uczestnika zabawy.

Zespół Nauczycieli Wychowania Fizycznego

WIELKANOCNE WY¦CIGI RZĘDÓW(obejrzyj)

WYNIKI KONKURSU PRZYRODNICZEGO SZAFERADA 2024

Protokół (pobierz)Wyniki (pobierz)


Lubuskie Talenty- Program Stypendialny25.03.br. w gorzowskim Teatrze im. Juliusza Osterwy odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów Stypendystom projektu "Lubuskie Talenty- Program Stypendialny". W tej wyj±tkowej uroczysto¶ci wzi±ł udział uczeń klasy 3a IIILO Fabian Jurski.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.

Wygenerowano w sekund: 0.00
3,250,097 Unikalnych wizyt