Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
PATRON SZKOŁY
MISJA SZKOŁY
MODEL ABSOLWENTA
20 LAT III LO (1989-2009)
REKRUTACJA 2024/25
EKOPRACOWNIA OZE
Konkurs OZE
Kalendarz roku szkolnego
MATURA
PODRĘCZNIKI
PEDAGOG SZKOLNY
BIBLIOTEKA
GODZINY DZWONKÓW
GALERIA
Podstawowe dokumenty
MATEMATYKA
ARCHIWUM NEWSÓW
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Konsultacje dla rodziców
Rada Rodziców
SZAFERADA 2024
Pielęgniarka
ZFŚS
Polityka prywatności
Deklaracja dostępności
WDŻ
PATRON SZKOŁY
MISJA SZKOŁY
MODEL ABSOLWENTA
20 LAT III LO (1989-2009)
REKRUTACJA 2024/25
EKOPRACOWNIA OZE
Konkurs OZE
Kalendarz roku szkolnego
MATURA
PODRĘCZNIKI
PEDAGOG SZKOLNY
BIBLIOTEKA
GODZINY DZWONKÓW
GALERIA
Podstawowe dokumenty
MATEMATYKA
ARCHIWUM NEWSÓW
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Konsultacje dla rodziców
Rada Rodziców
SZAFERADA 2024
Pielęgniarka
ZFŚS
Polityka prywatności
Deklaracja dostępności
WDŻ
Download
LISTA PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2024/2025 (aktualizacja 09.07.24r.)
LISTA PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2024/2025.
Pobierz listę podręczników do klasy I po szkole podstawowej
Pobierz listę podręczników do klasy II po szkole podstawowej
Pobierz listę podręczników do klasy III po szkole podstawowej
Pobierz listę podręczników do klasy IV po szkole podstawowej
UWAGA!!!
Koniecznie zapoznaj się z przydziałem do profilu i grup językowych przez zakupem podręczników
####################################################
Zakończenie roku szkolnego.
Zakończenie projektu eTwinning Movie Makers
NASZA PRZYGODA Z FILMEM
Dnia 13 czerwca klasa 3c LO po raz ostatni uczestniczyła w warsztatach filmowych odbywających się w Miejskim Ośrodku Sztuki. A oto co napisała jedna z uczestniczek tych zajęć Karolina Burak:
NASZA PRZYGODA Z FILMEM
Przez ostatnie 2 lata uczęszczaliśmy na zajęcia filmowe w Miejskim Ośrodku Sztuki. Mieliśmy okazję zapoznać się z różnorodną tematyką filmową. Po obejrzanym seansie był czas na omówienie każdego filmu wraz z panią Iwoną Bartnicką, która pełni funkcję kierownika Działu Kultury Filmowej.
Na warsztatach zostały nam przedstawione rozmaite gatunki filmowe takie jak: dramat, thriller, komedia, dokument, film animowany, czy film historyczny.
Adaptacje filmowe, które obejrzeliśmy w MOS pozwoliły nam poszerzyć horyzonty, jak również zdobyć umiejętność różnego spojrzenia na trudne problemy i kontrowersyjne tematy. Mogliśmy być świadkami błędów popełnianych przez bohaterów i na ich podstawie wyciągać odpowiednie wnioski.
Podczas omawiania filmów mieliśmy okazję podzielić się swoimi opiniami, co nierzadko przeradzało się w niezwykle ożywioną dyskusję.
Oprócz możliwości wymiany opinii na różne tematy, mieliśmy także okazję dowiedzieć się niezwykle ciekawych rzeczy na temat produkcji filmów, np. jak ustawienie kamery jest ważne dla akcji w filmie, czy też jak działa na odbiorcę muzyka, którą słychać w tle.
Osobiście uważam, iż warto uczestniczyć w tego typu warsztatach z wielu powodów. Po pierwsze myślę, że dzięki nim można zdobyć wiedzę i umiejętności, które na pewno przydadzą się na maturze z języka polskiego, a po drugie, co ważniejsze pozwalają okryć nowe pasje i zainteresowania.
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
List od Prezydenta Miasta
ROZGRYWKI MIĘDZYKLASOWE - SIATKÓWKA 2024
ROZGRYWKI MIĘDZYKLASOWE - SIATKÓWKA 2024
13 czerwca zakończyła się III edycja rozgrywek międzyklasowych z piłki siatkowej drużyn mieszanych.
Do rozgrywek przystąpiło 14 klas liceum (1a, 1b, 1d,1f, 1g, 2a, 2c, 2d, 2e, 2f, 3a, 3b, 3c, 3d).
Mecze sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego .
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: klasa 3a
II miejsce: klasa 2d
III miejsce: klasa 1a
IV miejsce: klasa 3b
Wisienką na torcie rozgrywek był kolejny raz mecz: NAUCZYCIELE VS UCZNIOWIE.
Rozgrywki dostarczyły dużo pozytywnych emocji i wrażeń.
Dziękujemy bardzo Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród dla zwycięzców w postaci pucharów.
Wszystkim drużynom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!!!
Zespół Nauczycieli Wychowania Fizycznego
ROZGRYWKI MIĘDZYKLASOWE - SIATKÓWKA 2024(obejrzyj)
CHALLENGE
Drodzy rodzice i opiekunowie - apelujemy o czujność wobec dzieci i kontrolę ich aktywności w sieci. Popularne wśród małoletnich wciąż nowe wyzwania mogą doprowadzić do tragedii !!
CHALLENGE to wyzwanie, które co jakiś czas wraca i jest głównie dedykowane dla dzieci... pojawia się w internecie i wpływa na zachowanie różnych grup młodzieży.
Wraz z rozwojem nowych technologii nasze życie w dużej części przeniosło się do Internetu. Należy zawsze pamiętać, że rozwój technologii poza walorami edukacyjnymi, rozrywkowymi, społecznymi niesie za sobą również wiele zagrożeń.
W ostatnim czasie, ponownie wśród młodych osób zauważyć można tendencję polegającą na wzroście popularności niebezpiecznych zabaw. W sieci znaleźć można krótkie filmiki, w których osoby wykonują określone zadania, najczęściej te niebezpieczne dla życia i zdrowia. Osoby małoletnie, oglądając takie treści, inspirują się, a w konsekwencji biorą udział w tak zwanych challengeach.
Część wyzwań, z jakimi spotykamy się na portalach społecznościowych, ma pozytywny wydźwięk, między innymi udział w nich ma na celu wsparcie szczytnego działania np. zbiórki środków na leczenie chorego dziecka. Jednak duża ilość challengeów ma również inny charakter, a przez to jest niebezpieczna.
Pamiętajmy, że wzięcie w nich udziału może doprowadzić do tragedii, utraty zdrowia, a nawet życia. Niestety zdarza się, że młode osoby zafascynowane krótkim filmikiem obejrzanym w Internecie bez zastanowienia naśladują to, co zobaczyły. Prawdopodobnie chcą w ten sposób zaimponować swoim rówieśnikom. Nie myślą wówczas o konsekwencjach i ewentualnym zagrożeniu.
Ostatnio pojawiło się kilka medialnych doniesień dotyczących nowego wyzwania -48 HOURS CHALLENGE - zniknij bez śladu. Gra zachęca młodzież do 48-godzinnej ucieczki. Gracz musi upozorować swoje zniknięcie, im więcej osób będzie go szukać, tym więcej punktów zdobędzie.
W grze chodzi o to, by pojawiło się jak najwięcej wzmianek w sieci o zaginięciu danej osoby. Ten, kto się ukrywa, robi wszystko, aby utrudnić innym poszukiwania. Nastolatkowie mogą z łatwością poradzić sobie z tą grą, natomiast osoby kilkuletnie narażone są na różnego rodzaju niebezpieczeństwa, których są nie do końca świadome.
Rodzicu, a Ty wiesz, co robi Twoje dziecko ?!
Apelujemy i alarmujemy !!- rodzice muszą zwracać uwagę na to, co robią ich dzieci, jak spędzają czas wolny, gdzie i z kim się spotykają, a to wszystko po to, aby zapobiegać różnym tragediom i niebezpiecznym sytuacjom.
DŁUGA PRZERWA MUZYCZNA
DŁUGA PRZERWA MUZYCZNA
W piątek 07.06.2024 r. uczniowie 3LO spotkali się na Długiej Przerwie Muzycznej. Wspólnie zatańczyli Belgijkę, a następnie każda z klas zaśpiewała wybrane piosenki. Jako solista wystąpił Igor Koniec. W repertuarze klas mogliśmy usłyszeć:
- Perfect - Zawsze tam gdzie Ty;
- Myslovitz - "Scenariusz dla moich sąsiadów",
-"Długość dźwięku samotności",
- "Małomiasteczkowy" - Dawida Podsiadło,
- "Pół kroku stąd" - Natalii Nykiel,
- "Przekorny los" zespołu Akcent,
- "Gdybyś kiedyś" Palucha
- "Lubię wracać tam gdzie byłem już" - Zbigniewa Wodeckiego, "Mój jest ten kawałek podłogi" Mr. Zoob w wykonaniu duetu uczniów z klasy 1D - Leon Żmudziński - vocal, Ignacy Libert - trąbka.
Gratulujemy wszystkim artystom i dziękujemy za muzycznie i sympatycznie spędzony czas.
Katarzyna Zentkowska
DŁUGA PRZERWA MUZYCZNA(obejrzyj)
Układu pokarmowego i jego mikrobiom.
W ramach współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu, uczestniczyliśmy w ostatnich w tym roku szkolnym wykładach. Tym razem tematyka dotyczyła Układu pokarmowego i jego mikrobiomu oraz metod wprowadzania zmian w żywieniu przy pomocy sztucznej inteligencji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznej współpracy i już czekamy na kolejny rok i kolejne ciekawe wykłady.
Układ pokarmowy i jego mikrobiom.(obejrzyj)
„Jak napędzane są obiekty na ziemskich orbitach i dlaczego?”
„Jak napędzane są obiekty na ziemskich orbitach i dlaczego?”
Uczniowie klasy 1A wzięli udział w projekcie prowadzonym przez ESERO oraz Centrum Nauki Kopernik Lekcje nie z tej Ziemi!. W ramach projektu odbyła się lekcja online, na którą zaprosiliśmy do nas eksperta z branży kosmicznej. Zajęcia przeprowadził pan inż. Tobiasz Mayer - Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa.
Lekcje nie z tej Ziemi!(obejrzyj)