Nawigacja
STRONA G£ÓWNA
PATRON SZKO£Y
MISJA SZKO£Y
MODEL ABSOLWENTA
20 LAT III LO (1989-2009)
REKRUTACJA 2024/25
EKOPRACOWNIA OZE
Konkurs OZE
Kalendarz roku szkolnego
MATURA
PODRÊCZNIKI
PEDAGOG SZKOLNY
BIBLIOTEKA
GODZINY DZWONKÓW
GALERIA
Podstawowe dokumenty
MATEMATYKA
ARCHIWUM NEWSÓW
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Konsultacje dla rodziców
Rada Rodziców
SZAFERADA 2024
Pielêgniarka
ZF¦S
Polityka prywatno¶ci
Deklaracja dostêpno¶ci
WD¯
PATRON SZKO£Y
MISJA SZKO£Y
MODEL ABSOLWENTA
20 LAT III LO (1989-2009)
REKRUTACJA 2024/25
EKOPRACOWNIA OZE
Konkurs OZE
Kalendarz roku szkolnego
MATURA
PODRÊCZNIKI
PEDAGOG SZKOLNY
BIBLIOTEKA
GODZINY DZWONKÓW
GALERIA
Podstawowe dokumenty
MATEMATYKA
ARCHIWUM NEWSÓW
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Konsultacje dla rodziców
Rada Rodziców
SZAFERADA 2024
Pielêgniarka
ZF¦S
Polityka prywatno¶ci
Deklaracja dostêpno¶ci
WD¯
Download
Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025.
Rekrutacja do szkó³ ponadpodstawowych odbywa siê za pomoc± elektronicznego naboru, który dostêpny jest na stronie Urzêdu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, w zak³adce E-urz±d/Edukacja/ Nabór do szkó³ ponadpodstawowych
Link
HARMONOGRAM REKRUTACJI na rok szkolny 2024/2025
HARMONOGRAM(pobierz)
OFERTA EDUKACYJNA:
ZASADY REKRUTACJI:
1. Terminy przeprowadzania postêpowania rekrutacyjnego i uzupe³niaj±cego na rok szkolny 2024/2025
Link
2. Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, ustalony przez Lubuskiego Kuratora O¶wiaty uwzglêdnianych w postêpowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2024/2025
Link
Kontakt:
Koordynator ds. rekrutacji: Anna Malarek
tel. 667 659 204
e-mail: zso3@edu.gorzow.pl
Kraków 2024r.
Kraków, dzięki bogatej historii oraz kulturowym skarbnicom jest doskonałym miejscem na wycieczkę szkolną. Dlatego w dniach 24-26.04 wybraliśmy się w zespole dwóch klas 1b i 1c wraz z wychowawcami i opiekunami do tego pięknego miasta i okolic. Pierwszego dnia po długiej podróży dotarliśmy do pierwszego z miejsc, które zwiedziliśmy czyli Muzeum w Auschwitz- Birkenau. Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii byłego niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Edukacja w autentycznej przestrzeni poobozowej daje możliwość refleksji i dyskusji na wiele uniwersalnych tematów, ważnych w procesie edukacji obywatelskiej. Kolejne dni to zwiedzanie miasta KRAKOWA , w tym jego serca czyli Rynku Głównego.Otoczony zabytkowymi kamienicami i majestatycznymi budowlami Krakowski Rynek Główny to jeden z najpiękniejszych rynków w Europie. W Krakowie zwiedziliśmy też m.in. Kościół Mariacki, Katedrę Wawelską byliśmy też w Muzeum Armii Krajowej. Ostatniego dnia oddaliśmy się całodniowej zabawie w Energylandii.
To był czas niezapomnianych wrażeń.
Kraków 2024r.(obejrzyj)
Pożegnanie maturzystów 2024r.
Wycieczka do Hiszpanii.
Od 22-30 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy 2b, 2d i 2e przebywali na wycieczce w Hiszpanii.
Dni spędzone w Hiszpanii były obfite w nowe doświadczenia i wiedzę na temat hiszpańskich artystów, miejscowej architektury i tradycji panujących w katalońskiej kulturze.
Podczas pobytu zwiedzaliśmy urokliwe zakątki Barcelony oraz malownicze Tossa de Mar. Nie zabrakło także aktywności, takich jak pływanie na kajakach i spacerowanie po malowniczych klifach. To z pewnością był niezapomniany czas pełen nowych doświadczeń!
Hiszpania(obejrzyj)
GNIEZNO - BISKUPIN - TORUŃ
W dniach 23-24 kwietnia odbyła się wycieczka uczniów klas 4 - 7 SP do Gniezna, Biskupina i Torunia. Celem wycieczki było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego.
Pierwszym punktem było odwiedzenie pierwszej stolicy Polski - Gniezna. Zwiedziliśmy Katedrę, słuchaliśmy historii o życiu i śmierci św. Wojciecha i zobaczyliśmy trumnę, w której są złożone jego relikwie. Zobaczyliśmy Drzwi Gnieźnieńskie, będące unikatowym zabytkiem sztuki romańskiej w Polsce. Następnie ruszyliśmy do Biskupina, osady łużyckiej sprzed 2700 lat. Zobaczyliśmy rekonstrukcję grodu biskupińskiego, dowiedzieliśmy się jak wyglądało życie w chacie, czym zajmował się mincerz i jak powstawały denary Bolesława Chrobrego. Ostatnim punktem wycieczki był Toruń. Podziwialiśmy najcenniejsze zabytki tego miasta: Rynek Staromiejski, Krzywą Wieżę, Bramę Mostową, pomnik Flisaka otoczony żabami w formie fontanny, ruiny zamku krzyżackiego, Dom Kopernika, Ratusz. W Muzeum Piernika poznaliśmy rytuały związane z wypiekiem piernika , własnoręcznie przygotowaliśmy ciasto a potem mogliśmy upiec toruńskie specjały. W Domu Legend poznaliśmy i braliśmy udział w przedstawieniach związanych z legendami toruńskimi.
Wycieczka przyniosła dużo radości, rozwinęła naszą wiedzę, a wielu z nas umożliwiła przebywanie w miejscach które do tej pory znaliśmy tylko z podręczników do historii. Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni miłych wspomnień wróciliśmy do Gorzowa.
Toruń(obejrzyj)
MOVIE MAKERS
W tym roku szkolnym realizujemy projekt eTwinning "MOVIE MAKERS".
W ścisłej współpracy z uczniami i nauczycielami z Włoch i Hiszpanii kręcimy filmy, do których wcześniej napisaliśmy scenariusze.
Prawdziwe włoskie cappuccino.
W tym tygodniu uczniowie klasa 1 f uczestniczyła w lekcji online, podczas której uczniowie z Włoch demonstrowali, jak poprawnie zrobić prawdziwe włoskie cappuccino, caffè shakerato i gorącą czekoladę.
Kraków
Wycieczka klas 1a i 1e do Krakowa, ze zwiedzaniem kopalni w Bochni oraz wspaniała zabawa w Energylandii 🙂
Kraków(obejrzyj)
Centrum Kongresowo-dydaktyczne
W ramach współpracy naszego liceum z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu dnia 19.04 klasy medyczne odwiedziły Centrum Kongresowo-dydaktyczne. Wysłuchaliśmy wykładów pt"Otępienie w chorobach neurologicznych" wygłoszony przez pracowników Pracowni Neurobiologii Katedry i Kliniki Neurologii UMP Panią lek. Natalię Banaszek oraz Pana lek. Mikołaja Hurłę. Kolejny wykład dotyczył "Stwardnienia rozsianego u dzieci" a wygłosiła go dr n. med. Agnieszka Wencel-Warot z Katedry i Kliniki Neurologii Wieku Rozwojowego UMP. Po wykładach przedstawiciele 16 szkół średnich z Polski wzięli udział w konkursie "Młody Medyk z zakresu neurologii" a naszemu Oskarowi Onyśko z klasy 1b udało się wywalczyć 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy i pełni wrażeń czekamy na następne spotkania.
Opiekunowie Jolanta Kulej oraz Zbigniew Prędkiewicz
Centrum Kongresowo-dydaktyczne(obejrzyj)
Debata Oksfordzka
W dniu 18 kwietnia 2024r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w I Turnieju Debat Oksfordzkich o Puchar rektora Uniwersytetu Szczecińskiego. Uczestnictwo wiązało się z koniecznością zgłębienia 12 tez turniejowych. W czasie turnieju było okazja nie tylko do udziału w dyskusji z innymi uczniami ze szkół ze Szczecina, ale także do kuluarowej rozmowy z Wojewodą Zachodniopomorskim Panem Adamem Rudawskim. Sam turniej odbywał się w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. Dziękujemy Uniwersytetowi Szczecińskiemu za zaproszenie nas do udziału w Turnieju, ale także świetną organizację. Nie powiedzieliśmy ostatniego słowa i z chęcią wrócimy w kolejnym roku.
Debata Oksfordzka(obejrzyj)